שתף קטע נבחר

גורמים במשטרה: "ריטמן הוא רק תירוץ למתיחות בין ארדן לאלשיך"

בסביבת המפכ"ל רומזים שהמחלוקת סביב שירותו של הניצב שנחשד בהטרדה מינית מהווה סיבה למריבה כשעל הפרק סוגיית הארכת כהונת אלשיך. ח"כ סויד לארדן: "אי-הארכת כהונתו תעלה חשש שהדבר נעשה בשל חקירות נתניהו"

 

רוני אלשיך גלעד ארדן רוני ריטמן (צילום: אלכס קולמויסקי, אוראל כהן, מוטי קמחי)
המפכ"ל רוני אלשיך, ניצב רוני ריטמן והשר גלעד ארדן(צילום: אלכס קולמויסקי, אוראל כהן, מוטי קמחי)

כפי שפורסם שלשום (שבת) ב-ynet, בין השר לביטחון פנים גלעד ארדן לבין רב-ניצב רוני אלשיך שוררת מתיחות על רקע סירובו של השר לאשר תפקיד חדש לניצב רוני ריטמן, המפקד לשעבר של יחידת להב 433, חרף בקשתו של מפכ"ל המשטרה. כעת מתברר כי גם המפכ"ל לא מתכוון להתפשר בפרשת ריטמן.

 

על פי אפשרות שעלתה יקבל ריטמן מאלשיך "פרויקט" שבו יטפל עד שיימצא לו תפקיד בסבב הניצבים הבא בעוד כמה חודשים. כך או אחרת, ריטמן עצמו לא מתכוון לעשות חיים קלים לשני הצדדים ולא מתכוון לפרוש מרצונו מהמשטרה.

 

העימות הזה הוא קדימון לצומת המרכזי שאליו צפויים השר והמפכ"ל להגיע בעוד כמה חודשים, שבו אמור ארדן להחליט אם להמליץ על הארכת הקדנציה של אלשיך כמפכ"ל לשנה רביעית. בסביבתו של אלשיך רמזו אמש ש"הוא לא ימכור את ערכיו על מנת לקבל שנה נוספת". גורמים שונים במשטרה הוסיפו ש"ריטמן הוא רק הסיבה ליצור מתיחות וקרע בין השניים. אולי זה יאפשר לשר לקבל החלטות בעתיד".

ח"כ רויטל סויד (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
ח"כ רויטל סויד(צילום: מוטי קמחי)
 

בעקבות קביעת בג"ץ בעקבות חקירתו של ריטמן במח"ש בגין הטרדה מינית, נאלץ אלשיך למנות מפקד חדש ליחידה הארצית למלחמה בשחיתות ובפשע המאורגן. עם זאת, בג"ץ לא קבע שהמפכ"ל צריך להדיח את ריטמן מהמשטרה. אלשיך אמר כבר בכמה פורומים שריטמן ישובץ בסבב המינויים הבא בתפקיד שמתאים לו. ארדן הבהיר מנגד בעבר שלא יאפשר למנות את ריטמן לתפקיד שהוא בבחינת קידום.

 

בתוך כך, סגנית יו"ר הכנסת, ח"כ רויטל סויד, פנתה לשר ארדן על מנת שימליץ על הארכת כהונת המפכ"ל אלשיך בשנה נוספת. לדבריה, אי הארכת כהונתו מצטיירת כניסיון לשבש ולהטות את חקירות ראש הממשלה: "אנו נמצאים בזמנים קשים של ערעור אמון הציבור במערכות החוק, ונדרש מבוגר אחראי בדמות השר לביטחון הפנים, שיעמוד כמשענת בצורה לחיזוק משטרת ישראל ושלטון החוק, ויאמר - עד כאן. החלפתו של המפכ"ל בעת הזו תישא ריח חריף של חוסר ענייניות, וקשה יהיה שלא לחשוד שהדבר נעשה על רקע חקירות ראש הממשלה".


פורסם לראשונה 22/04/2018 22:37

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולמויסקי, אוראל כהן
רב ניצב אלשיך והשר ארדן
צילום: אלכס קולמויסקי, אוראל כהן
מומלצים