שתף קטע נבחר

מלזיה: אלו החשודים בחיסולו של מהנדס חמאס

מפקד המשטרה במלזיה אמר כי הקלסתרון הורכב מתיאורים של עדי ראייה. על-פי הדיווחים, שני רוכבי האופנוע שחיסלו את מהנדס חמאס פאדי אל-בטש בשבת הם גברים חסונים שגובהם כ-180 ס"מ

חשודים  ב התנקשות פאדי אל בטש מהנדס מ מחמאס חוסל ב מלזיה (צילום: משטרת מלזיה)
"שני גברים חסונים". החשודים בהתנקשות בפאדי אל-בטש(צילום: משטרת מלזיה)

המשטרה במלזיה פרסמה הבוקר (יום ב') קלסתרון של שני החשודים בחיסולו המסתורי של מהנדס חמאס פאדי אל-בטש בשבת. התמונות הופצו על-ידי הרשויות בכל מעברי הגבול במדינה.

 

מפכ"ל המשטרה של מלזיה, טאן דרי מוחמד פוזי הארון, אמר כי הקלסתרון הורכב על-פי עדויות של עדי ראייה. "יש לנו מומחים שאומרים שהקלסתרון תואם את העדויות של עדי הראייה, אבל אנחנו לא יכולים לחשוף מידע נוסף". 

 

 

פאדי אל בטש (צילום: EPA)
פאדי אל בטש(צילום: EPA)

על-פי התיאור של המשטרה המלזית, מדובר בגברים בעלי גוף חסון שגובהם כ-180 ס"מ. בנוסף פורסם כי הם בעלי עור בהיר ועדיין לא ידוע אם הם עזבו את המדינה לאחר החיסול או נמצאים בה.

 

מוחמד פוזי הארון הוסיף כי על פי ההערכות, שני החשודים הם ממוצא אירופאי או מזרח-תיכוני. לדבריו, "הוצאנו 14 כדורים מגופו של הקורבן ושלחנו אותם לבדיקה של מומחי הנשק שלנו".

 

מפכ"ל המשטרה הוסיף כי על פי החקירה עד כה, לא היו איומים כלשהם נגד בני משפחתו של אל-בטש. עם זאת, לדבריו, ייתכן שיזמנו את אחיו, ד"ר ראמי אל-בטש, שהגיע למלזיה היום בבוקר לצורך מתן עדות.

 

לפי הדיווחים ממלזיה, אל-בטש, בן 35 במותו, נורה למוות בסביבות השעה 6:00 בבוקר על ידי שני אלמונים שהיו רכובים על אופנוע, בעת שהיה בדרכו מביתו בשכונת ג'לאן גומבק למסגד סמוך. "המתנקשים ירו בו עשרה כדורים בזמן שהוא יצא מבניין מגורים", אמר מפקד משטרת קואלה לומפור דאטוק סרי מזלאן לאזים. לפי הדיווחים, המחסלים המתינו לאל-בטש במשך 20 דקות עד שהוא הופיע במקום.

 


מלזיה חיסול מהנדס חשמל פלסטיני ()
זירת החיסול בקואלה לומפור

מלזיה חיסול מהנדס חשמל פלסטיני ()

אנשי זרוע  חמאס בכניסה לאוהל האבלים  (צילום: EPA)
אנשי הזרוע הצבאית של חמאס בכניסה לאוהל האבלים בעזה(צילום: EPA)

כמה שעות לאחר החיסול הודיע חמאס כי אל-בטש השתייך לארגון הטרור. בהודעה מטעם חמאס נאמר כי "פאדי אל-בטש הוא אחד מאנשינו". בניגוד לחיסול א-זווארי בתוניסיה ב-2016 - אז חמאס הודה כי זווארי היה פעיל בזרוע הצבאית שלו, הפעם לא היה אזכור מפורש לזה. "השהיד התאפיין במצוינות ויצירתיות המדעית שלו", אמרו בחמאס. "יש לו בתחום הזה תרומות חשובות. הוא השתתף בכנסים בינלאומיים בתחום האנרגיה. השהיד היה דוגמא בהתקרבות לאלוהים ובפעילותו למען הסוגייה הפלסטינית".

 

פאדי אל-בטש, במקור ממחנה ג'באליה ברצועת עזה, עבד בעברו ברשות החשמל בעזה לפני שעזב למלזיה. את התואר הראשון שלו הוא סיים באוניברסיטה האיסלאמית בעזה. את הדוקטורט שלו הוא קיבל באוניברסיטה במלזיה שאליה עבר בשנת 2011. הוא נחשב למצטיין בתחומו - הנדסת חשמל - ובעבר זכה בפרסי הצטיינות שונים. על פי קורות חייו, עסק בתחומים שיכולים להיות קשורים להתקנת משדרים על מל"טים.

 

אתמול פנתה המשטרה המלזית לציבור בבקשת סיוע. מפקד המשטרה אמר כי "אנחנו מבקשים מכל מי שיש לו מידע מסוים לפנות אלינו". לדבריו, "עד כה לא הצלחנו לומר אם כוחות חיצוניים מעורבים בחיסול. תשאלנו את בני המשפחה והבטחנו את שלומם. מה שאנחנו צריכים הוא קצה חוט".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: משטרת מלזיה
הקלסתרון שפורסם במלזיה
צילום: משטרת מלזיה
מומלצים