שתף קטע נבחר

מסע נשי אל דרך המשי

נויה שגיב כבר הדריכה הרבה מסעות שטח, אבל היה מסע אחד שהיא לא שוכחת. איך זה לצאת למסע עם נשים בלבד? למה היא מאוהבת בארמניה ומה היא ביקשה מעץ המשאלות? שיר געגועים לארץ קרובה - רחוקה. ארמניה שלה

בשיתוף מאגמה צ'אלנג'

 

היה לי העונג, הכבוד, האתגר, האומץ, החוצפה, הענווה להדריך את מסע מאגמה צ'אלנג' בארמניה.

 

זאת ארמניה אהובתי היפה, עוצרת הנשימה, המפתיעה. יש בך נופי בראשית, יש בך מנזרים שהקימו אנשים שרצו להיות אחד עם האל ויש בך נופי פרא אינסופיים. נופים שיש בהם שקט שמרגיע אותי, אבל אני יודעת שזה שקט שמסתיר רעידות אדמה והרי געש - לא רק גיאולוגיים אלא כאלה של היסטוריה מרתקת, של כיבוש ומלחמה.

הלב מתרחב מול הנוף האדיר. מסע מאגמה צ'אלנג' בארמניה.  (צילום: איילה גוניאן)
הלב מתרחב מול הנוף האדיר. מסע מאגמה צ'אלנג' בארמניה. (צילום: איילה גוניאן)

ובתוך כל היופי הזה, הרהבנו עוז לקחת את ההגה לידיים ויצאנו למסע מאגמה צ'אלנג' - מסע שטח נשי שלקח אותנו בדרכים קסומות לאורכה ולרוחבה של המדינה המופלאה הזאת. קוראים לזה מסע שטח אתגרי. מה זה אתגר? שניה, אל תמשיכו לקרוא. שכל אחד ואחת ינסה להגדיר לעצמו מהו אתגר. עבור אחת האתגר הוא לנהוג בשטח ולהרגיש את הגוף שלה מתמלא אדרנלין ,עבור אחרת אתגר זה להתרחק מהבית ולסמוך עליהם שיסתדרו בלעדיה. עבור אחת האתגר הוא לחצות את גשר החבלים המוביל אל ארץ המערות, אחרת הצליחה לעוף ברכבל הארוך ביותר בעולם למרות פחד גבהים שאיים לשתק אותה. לאחת האתגר הוא לשתוק, עבור אחרת האתגר הוא לדבר. עבור אחת האתגר הוא לטפס על הר געש, עבור שניה האתגר הוא לרדת מהעץ.

 

מסע מאגמה צ'אלנג' בארמניה.  (צילום: איה בן עזרי)
מסע מאגמה צ'אלנג' בארמניה. (צילום: איה בן עזרי)

 

עבור אחת האתגר הוא להגיד מה היא צריכה, עבור אחרת האתגר הוא להבין שלא תמיד היא יכולה לעזור. ישנו באהלים, לא תמיד הייתה מקלחת חמה, לבשנו מדים אחידים. אבל לא היה רגע שבו לא צחקנו. צחוק של דמעות בעיניים, צחוק של נשים שכבר עשו משהו בחיים ויודעות להעריך רגעי קסם.

 

נופים שיש בהם פרא. נופים שיש בהם שקט. (צילום: איה בן עזרי)
נופים שיש בהם פרא. נופים שיש בהם שקט.(צילום: איה בן עזרי)

 

המקום לבקש משאלות

אחד מרגעי השיא עבורי היה רגע פרטי לגמרי: הגענו לתצפית משגעת שבה נמצא "עץ המשאלות". מקום אלוהי שבו מתקיים מנהג עתיק יומין של הבעת משאלות תוך קשירת סרטי בד על העץ. לקחתי את הגיטרה שתמיד נמצאת איתי במסעות והתחלתי להוביל בשירה את הקבוצה, לקוות ולהתפלל ש:

 

"יום אחד זה יקרה,

בלי שנרגיש משהו ישתנה.

משהו יגע בנו, משהו יירגע בנו ולא יהיה ממה לחשוש

וזה יבוא כמו קו חרוט על כף יד

זה יבוא כאילו היה שם תמיד.. " (שירה של ריטה)

 

נויה שגיב והגיטרה.  (צילום: מאגמה)
נויה שגיב והגיטרה. (צילום: מאגמה)

 

שרתי בקול רועד מהתרגשות בזמן שכל אחת מהמשתתפות במסע כתבה מצפונות לבה: משאלות, חלומות, בקשות. מה כתבתי על סרט הבד שלי? ביקשתי ילד. כי ניסיתי כבר כל כך הרבה זמן וזה לא הגיע. אז כנראה שכתבתי ממש מהלב, או ששרתי במלוא הכוונה, או שהאמונה על עץ המשאלות באמת עובדת, כי מאז נולדו לי שניים, בריאים יפים וחכמים.

 

שיירה על דרך המשי (צילום: איה בן עזרי)
שיירה על דרך המשי(צילום: איה בן עזרי)

מה מדמיין מי ששומע על מסע בחברת 30 נשים? אינני יודעת. אני יודעת רק להגיד שזאת חבורה מופלאה, שיש בה כח, עצמה, רגישות, עדינות, חברות, אהבה ויכולת הכלה, כמו גם היכולת לדחוף קדימה ולפרוץ את הגבולות של עצמך. בכל מסע אני מודה על ההזדמנות שניתנה לי: לראות עולם, לנשום אוויר פסגות ולהכיר כאלה נשים מופלאות. כל אחת ואחת מכן מיוחדת. כל אחת מכן נכנסה לי ללב.

 

בוקר טוב ארמניה (צילום: איה בן עזרי)
בוקר טוב ארמניה(צילום: איה בן עזרי)

 

ותודה מיוחדת לצוות מאגמה הנפלא שבלעדיו אין מסע. למלוות, לרופאות, לצוות המנהלה – האהבה שלכם לעשייה ניכרת בכל רגע במסע והופכת אותו בדיוק לחוויה המופלאה שהוא עבור כולנו. עבודת הצוות איתכם היא השראה בשבילי.

ארמניה אהובתי, ממש עוד מעט אני חוזרת אליך.  

 

מתאים לך מסע שטח נשי? החלה ההרשמה למסע מאגמה צ'אלנג' בארמניה

 

האתגר הוא בשקט (צילום: איה בן עזרי)
האתגר הוא בשקט(צילום: איה בן עזרי)

 

נויה שגיב עם קבוצת מאגמה צ'אלנג' בארמניה (צילום: איה בן עזרי)
נויה שגיב עם קבוצת מאגמה צ'אלנג' בארמניה(צילום: איה בן עזרי)

בשיתוף מאגמה צ'אלנג'

 

 

 


פורסם לראשונה 26/04/2018 16:39

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים