שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  עבירות חמורות שהסתיימו בזיכוי: כך קרס תיק ניסו שחם
  בית המשפט הרשיע אמנם את מפקד מחוז ירושלים לשעבר במשטרה בעבירה של מעשה מגונה, אך זיכה אותו מכל שאר האישומים. השופט מתח ביקורת על התנהלות התביעה: "הפרשה החלה בחשד לביצוע סדרתי של עבירות מין, אך התמונה הראייתית התבררה כשונה לחלוטין"

   

  שחם על ראשי מח"ש: "איומים ונוראים"    (צילום: מוטי קמחי)

  שחם על ראשי מח"ש: "איומים ונוראים"    (צילום: מוטי קמחי)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  "מימד של כפייה מינית במעשיו של שחם לא תופס מקום מרכזי". כך קבע היום (ג') שופט בית משפט השלום בתל אביב בני שגיא כשהחליט לזכות את ניצב בדימוס ניסו שחם מרוב האישומים נגדו והרשיע אותו בעבירה אחת של מעשה מגונה – נשיקה לשוטרת.

   

  לאורך הכרעת הדין מתח השופט שגיא ביקורת חריפה על התנהלות החקירה. "הפרשה החלה עם חשד לביצוע סדרתי של עבירות מין על-ידי ניצב במשטרה וסוקרה בהתאם אלא שעם התקדמות החקירה, ולאחר שנחקרו השוטרות המופיעות בכתב האישום וכן אחרות, התברר כי התמונה הראייתית שונה לחלוטין", כתב השופט בהכרעת הדין.

   

  השופט ציין עוד: "התביעה 'צבעה' את תיאור העובדות בכתב האישום בכל הנוגע לניגוד עניינים בעוצמה גבוהה יותר ותיארה זאת במילים של 'מרות, מין וניצול'. אלא שצבעים אלה אינם תואמים את זירת המחלוקת המשפטית ששורטטה על ידי אותה תביעה ממש בכתב האישום".

  ניסו שחם ובתו ()
  שחם ובתו אחרי הכרעת הדין

  מירב הביקורת מופנית כאמור למח"ש שניהלה את התיק. "התביעה לא בחנה בסיכומיה את עוצמת ניגוד העניינים בכל מקרה ומקרה, אלא הניחה, כנקודת מוצא וסיום, כי קיומו של קשר אינטימי בנקודת זמן כלשהי, יוצר מצב ניגוד בנוגע לניגוד העניינים", כתב השופט.

   

  בנוגע לאחת השוטרות שהופיעו בכתב האישום ציין השופט שגיא: "עצם עריכת הראיות חודשים ספורים לאחר שקיים עמה יחסי מין העמיד את הנאשם בניגוד עניינים כפי שאף הוא ציין בחקירתו. עם זאת, נוכח קביעותיי ביחס למאפייני הקשר בין השניים ובהינתן אופי ההחלטה שעמדה על הפרק, הגעתי למסקנה כי מדובר בעוצמת ניגוד עניינים חלשה ביותר הרחוקה מרחק ניכר מאוד מהתחום הפלילי".

   

  בכל הנוגע להחלטתו לזכות את שחם מעבירה של הטרדה מינית הבהיר השופט: "קיומו של 'מסרון בודד' בעל קונוטציה מינית אינו מאפשר הרשעה בעבירה של הטרדה מינית - המחייבת קיומו של 'מוטיב חוזר'".

  ניסו שחם ובתו (צילום: מוטי קמחי)
  עם בני המשפחה בבית המשפט(צילום: מוטי קמחי)

  עו
  עו"ד בועז בן צור שייצג את שחם

   "מסע של שש שנים וההר הוליד עכבר", אמר שחם לאחר הכרעת הדין. "זה לא סוף פסוק ונמשיך להילחם. בסוף הצדק ינצח. עברתי שש שנים של אישומים הזויים". ל-ynet אמר שחם כי הוא חש "הקלה גדולה, אבל זה לא סופי, אני בהחלט מרוצה, הצדק ברובו יצא לאור וצריך לדעת לתת פייט".

   

  על הוויתור על הסדר הטיעון אמר: "אני ממש לא מתחרט, אין בי שום חרטה. אגב גם בסנריו שבו הייתי מורשע בכל, וזה היה מעציב אותי נורא, אבל לא הייתי מתחרט על ההחלטה שלי. אין פה אמת שלי. מי שחף מפשע ולא נלחם, הוא טיפש". לדבריו, "המשטרה היא משטרה נפלאה, היה בה מפכ"ל שהוביל את הקו הזה וברח". בהתייחס לאנשי מח"ש העיר: הם "איומים ונוראים".

   

  עורך הדין בועז בן צור, שייצג את שחם יחד עם עורכי הדין דקלה סירקיס ועודד גזית, אמר לאחר הכרעת הדין: "זה הליך שהתחיל כתיק חמור של עבירות מין והסתיים בזיכוי מהדהד". בן צור ציין כי בכוונת שחם לבקש בשלב הטיעונים לעונש אי-הרשעה. "בית המשפט העיר על כך שהחקירה הייתה חוצת גבולות. לא ייתכן שהליך חקירה ייערך כמסע ציד. שוטרות שאמרו שאין שום טענה אין רבע טענה נחקרות בצורה בוטה, משפילה תוך כדי איומים נרחבים. הופקו לקחים במח"ש כיצד צריך לחקור, אבל זה מאוחר מדי", הוסיף עורך הדין.

   

  עו"ד רונן יצחק מהמחלקה לחקירות שוטרים בפרקליטות המדינה מסר: "בית המשפט הרשיע את שחם בעבירת מעשה מגונה בשוטרת זוטרה תוך שהדגיש את פער התפקידים והדרגות ואת חומרת מעשיו של מפקד בכיר ונערץ הבוחר לנשק שוטרת צעירה הזקוקה לעזרתו".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים