שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  אלטיס, בעלת HOT הישראלית, נקנסה ב־124.5 מיליון אירו בשל עבירה על חוקי ההגבלים האירופיים
  הנציבות קבעה כי החברה, שבבעלות המיליארדר הישראלי־צרפתי פטריק דרהי, השלימה את השתלטותה על פורטוגל טלקום ביוני 2015 לפני שהעסקה קיבלה את האור הירוק מהממונה האירופי להגבלים עסקיים

  ענקית הטלקום אלטיס, החברה־האם של HOT הישראלית, נקנסה אתמול ב־124.5 מיליון אירו בידי הנציבות האירופית. הנציבות קבעה כי החברה, שבבעלות המיליארדר הישראלי־צרפתי פטריק דרהי, השלימה את השתלטותה על פורטוגל טלקום ביוני 2015 לפני שהעסקה קיבלה את האור הירוק מהממונה האירופי להגבלים עסקיים.

   

  מיתוג מחדש: HOT תחליף את שמה לאלטיס - כמו החברה האם

   

  החברה הפורטוגלית הייתה עד אז בבעלות Oi הברזילאית ונמכרה לאלטיס בתמורה ל־7.4 מיליארד אירו. נציבת התחרות של האיחוד האירופי מרגרט וסטגר מסרה כי "חברות שמשלימות עסקאות ומוציאות לפועל מיזוגים לפני קבלת אישור מהרגולטור פוגעת ביעילות מנגנון הפיקוח שמגן על הצרכנים האירופים מפני עסקאות שעלולות להביא לעליות מחירים. הקנס שהוטל על אלטיס נועד להרתיע חברות אחרות מהפרה של החוקים".

   

  אלטיס הודיעה לנציבות האירופית על כוונתה לרכוש את פורטוגל טלקום כבר בפברואר 2015, וכעבור חודשיים קיבלה אלטיס אישור לביצוע העסקה בתנאי שתמכור את החזקותיה בחברות פורטוגליות אחרות. במאי 2017 הודיעה הנציבות כי היא חושדת שאלטיס כבר נקטה מהלכים שהוציאו לפועל את המיזוג בינה לבין פורטוגל טלקום עוד לפני קבלת האישור. אלטיס מסרה כי בכוונתה לערער על הקנס.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  המקצוענים
  מומלצים