שתף קטע נבחר

מיילים שנמחקים מעצמם ו"נודניק" להודעות חשובות: זהו הג'ימייל החדש

גוגל מציגה רשמית, גם בעברית, את העיצוב המחודש של שירות המייל המקוון בגרסתו לדפדפני מחשב. בין החידושים: מצב לא מקוון, "נודניק" למיילים חשובים ומצב חשאי חדש

גוגל הציגה היום רשמית את העיצוב המחודש של ג'ימייל, שירות המייל המקוון הפופולרי בעולם, בגרסתו לדפדפני מחשב. זהו השינוי הגדול והמשמעותי ביותר מזה שנים רבות, שכולל גם שורה של פיצ'רים חדשים ומעניינים - והכל גם בעברית.

 

ה-Gmail החדש (צילום: גוגל)
ה-Gmail החדש(צילום: גוגל)

 

ככלל, מעתה ג'ימייל בדפדפן המחשב יהיה דומה הרבה יותר לאפליקציה סלולרית, גם מבחינת העיצוב וגם מבחינת האפשרויות שיציע. חלק מהתכונות יהיו מוכרות למי שמשתמש כיום באפליקצית "אינבוקס" של גוגל. חלק ניכר מהחידושים יסייע בעיקר למי שמשתמש בג'ימייל בארגון או לצרכי עבודה. הממשק עוצב מחדש לפי עקרונות עיצוב "מטריאל דיזיין" של גוגל, שמאופיין במראה מינימליסטי ו"שטוח", שמזכיר יותר אפליקציית מובייל מאשר אתר אינטרנט מסורתי.

 

החידושים הבולטים

 

אפשר לבצע יותר פעולות ישירות מהמסך הראשי של הדואר הנכנס – בלי צורך לפתוח את המיילים עצמם. מרחפים עם סמן העכבר מעל כותרת המייל כדי להציג תפריט פעולות מהיר. כך, למשל, אפשר בזריזות להגדיר מייל כ"לא נקרא" או למחוק אותו, ללא צורך לפתוח את המייל או לסמן אותו. קבצים מצורפים, כמו תמונות, יופיעו אף הם כאייקונים מתחת לכותרת המייל, כך שאפשר לפתוח אותם ישירות מהמסך הראשי בלי לפתוח את המייל.

 

כפתור "נודניק" (Snooze) למיילים. קיבלתם מייל חשוב אך אין לכם זמן בשבילו כרגע? אפשר לקבוע שהוא יקפוץ ויתזכר אתכם שוב במועד מאוחר יותר.

 

הג'ימייל החדש (צילום: גוגל)
הג'ימייל החדש(צילום: גוגל)

 

תזכורת להשיב למיילים שזנחתם או שכחתם (Nudge). תזכורת כתומה בולטת תופיע לצד מיילים כאלה, שיקראו לכם להגיב להם. עומס והצקות מיותרות? בגוגל מבטיחים שיעשו זאת רק במיילים שזוהו אוטומטית כחשובים ודחופים. גוגל גם תציע לכם להסיר את עצמכם מרשימת התפוצה של מיילים שלא מעניינים אתכם.

 

"תגובות אוטומטיות" לג'ימייל (לראשונה בדפדפן, קיימות כבר באפליקציה). תשובות שנוצרו אוטומטית בהתאם לתוכן המייל שנשלח אליכם ומאפשרות להשיב להם במהירות.

 

מצב חשאי חדש. אם תשלחו מייל "חשאי", הנמען לא יוכל לשלוח אותו לאחרים, להעתיק, להוריד או להדפיס אותו. אפשר גם להגדיר זמן מסוים שבו יפוג תוקפו של המייל והוא יימחק מעצמו. לפי גוגל, הדבר יעיל לצורך שיגור אינפורמציה רגישה ופרטית (כמובן – זה לא מבטיח במאה אחוז פרטיות והגנה על מידע, שכן תמיד הצד השני יכול להעתיק את תוכן המייל בדרכים אחרות, כמו צילום המסך).

 

הג'ימייל החדש (צילום: גוגל)
הג'ימייל החדש(צילום: גוגל)

 

אבטחה מוגברת. אזהרות בולטות וגדולות שיופיעו במיילים החשודים כמכילים וירוסים או הונאות.

 

סרגל צד חדש ורחב, עם גישה מהירה לשירותי גוגל נוספים - לוח שנה, רשימת משימות, ו-Keep. בעזרת סרגל הצד מקווים בגוגל שיהיה נוח יותר לנהל את סדר היום והמשימות שלכם במקביל לניהול המיילים – מה שרלוונטי בעיקר למי שמשתמש בג'ימייל לצרכי עבודה ועסקים. במקביל להשקה, גוגל מציעה גם אפליקציית משימות חדשה בשם Google Tasks, שתהיה זמינה לאנדרואיד ולאייפון.

 

הג'ימייל החדש (צילום: גוגל)
הג'ימייל החדש(צילום: גוגל)

 

מצב לא מקוון חדש: ניתן להמשיך לעבוד, לקרוא ולכתוב מיילים, גם כשאין חיבור לאינטרנט.

 

בגוגל אומרים כי העיצוב החדש יהיה זמין בהדרגה לכלל המשתמשים, אך הוא לא ייפתח אוטומטית לכולם, אלא רק למי שיבחר בו באופן אקטיבי. מי שרוצה להתנסות, צריך להיכנס ל"הגדרות" (אייקון גלגל השיניים) ולבחור ב"נסה את הג'ימייל החדש". אפשר גם לחזור למראה הקלאסי אם תתחרטו. כאמור, העיצוב עדיין לא זמין לכולם, וייתכן שזה ייקח עוד כמה שעות או ימים עד שהאפשרות תופיע גם אצלכם.

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
ג'ימייל לוגו
צילום: shutterstock
מומלצים