שתף קטע נבחר

הורי התלמידות נדרשו: כשרות מהדרין למצלמה

הורים לתלמידות בקריית ספר החרדית, קיבלו חוזר שבו נדרשו להעביר את המצלמות שבביתם בדיקת כשרות שבסיומה יקבלו חותמת השגחה. הן הופנו לאיש מקצוע שנדרש להסיר את חיבור האינטרנט האלחוטי - ולקבל מדבקת כשרות למצלמה

 

 

אחרי תקנוני הצניעות והאיסור על החזקת סמרטפון אפילו אצל ההורים – קבלו את תקנוני המצלמות: הורי תלמידות בבית הספר "נתיבות דעת" שבקריית ספר החרדית, קיבלו חוזר שבו נדרשו להעביר את המצלמות שבביתם בדיקת כשרות שבסיומה יקבלו חותמת השגחה.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו >>

 

במגזר החרדי נמנעים משימוש בטלפונים חכמים, ועל כן השימוש במצלמות דיגיטליות נפוץ ביותר לצרכי צילום. אלא שבחלק מהמצלמות יש חיבור לאינטרנט אלחוטי. כעת מבקשים בבתי הספר למנוע חיבור שיאפשר לבנות גישה לרשת.

 

קראו עוד בערוץ היהדות :

 

"לאחרונה התוודענו לפרצה טכנולוגית הקיימת במצלמות הביתיות", נכתב בפנייה להורים. "הבעיות הנובעות מבעיה זו הן רבות ומסוכנות... כדי לאפשר לתלמידותינו שימוש במצלמות נדרש אישור מיוחד מהוועדה למניעת פגעי הטכנולוגיה".

 

המכתב שנשלח להורים
המכתב שנשלח להורים

 

לצורך כך הציע בית הספר איש מקצוע שיבדוק את המצלמות בתמורה לתשלום סמלי, ויסיר את החיבור לוויי-פיי במידת הצורך. "המצלמה תסומן במדבקה מיוחדת המאשרת את כשרותה", הובהר. "החל מעתה נאפשר לתלמידות אך ורק שימוש במצלמה מאושרת הנושאת את מדבקת הכשרות".

 

כשרות אלמונית

בשיחה עם בית הספר נאמר לנו כי "איש המקצוע" שהציע המוסד "נותן את המדבקה תמורה חמישה שקלים". מטעם מי מדבקת הכשרות? את זה לא ידעה המזכירה לענות. "זה משהו שעושים בכל המוסדות", אמרה.

 

האדם שאחראי על הסרת הוויי-פיי מטעם המוסד החינוכי התחמק בתחילה ממתן שם הרב המשגיח, אך לבסוף הבהיר כי היא "תחת הפיקוח של רבי בנימין פינקל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
זהירות, מצלמה
צילום: shutterstock
מומלצים