שתף קטע נבחר

הסדר ב"עוקץ האינסטלטורים": 6 שנות מאסר לאחד המעורבים

אחד המעורבים בעוקץ שנחשף בתוכנית "יצאת צדיק" הורשע וצפוי להישלח ל-70 חודשי מאסר במסגרת הסדר טיעון. הוא הודה, בין היתר, כי רימה ועשק קשישים והתפרץ לבתיהם תוך התחזות לעובד עירייה, תאגידי מים או חברת החשמל

 

 

מרמה ועושק קשישים בנסיבות מחמירות, התפרצות לבתי קשישים תוך התחזות לעובד ציבור בתאגידי מים, בחברת החשמל ובעירייה וגניבה. אלו חלק מהסעיפים שבהם הורשע אתמול (יום ד') אושרי אבוטבול במסגרת הפרשה שכונתה "עוקץ האינסטלטורים" שנחשפה בתוכנית "יצאת צדיק" תחת השם "כנופיית המגנטים".

 

בית משפט השלום בתל אביב הרשיע את אבוטבול בן ה-26 עוד בזיוף ושימוש במסמך מזויף וכן עבירות על חוק מע"מ. זאת על פי הודאתו במסגרת הסדר טיעון.

עוקץ האינסטלטורים יצאת צדיק אושרי אבוטבול כנופיית המגנטים הרשעה אינסטלטורים (באדיבות
הסדר טיעון ל-6 שנות מאסר. אושרי אבוטבול(באדיבות "קשת")

על פי כתב האישום שהוגש בשנה שעברה, אבוטבול עבד כקבלן משנה של אריאל ברוכים (42) ורן לחיאני (30) - שגם הם נאשמים בפרשה, אבל טרם הורשעו ומשפטם עוד מתנהל. השניים נאשמים כי ניהלו עסק בתחום האינסטלציה שהיה מושתת על מרמה מתוחכמת תוך ניצול חולשתם של לקוחות העסק, רבים מהם קשישים.

 

אבוטבול פעל עם השניים בצוותא לגבות כספים וצ'קים מלקוחות העסק במרמה. בנוסף, אבוטבול התפרץ מספר רב של פעמים לבתי קשישים תוך יצירת מצגים כוזבים לגבי זהותו כעובד ציבור והתחזה לעובד תאגידי מים, חברת חשמל ועובד עירייה, במטרה לגנוב מהם פריטים יקרי ערך ולקבל מהם במרמה כספים וצ'קים בסכומים של אלפי שקלים.

 

השלושה הואשמו כחלק מפעילותם ב"עוקץ האינסטלטורים". בשנים 2017-2015 פעל אבוטבול כקבלן משנה של השניים ונשלח לבתי לקוחות. אבוטבול פעל בדרכים מתוחכמות כדי לקבל כספים והמחאות במרמה מלקוחות העסק, רבים מהם קשישים, תוך ניצול גילם, חוסר הבנתם וחולשתם.

 

אבוטבול נהג למסור ללקוח מידע שגוי אודות התקלה בביתו ודרך הטיפול בה, כאשר הוא עצמו חסר כל ידע וניסיון בתחום. במרבית המקרים, אבוטבול כלל לא תיקן את התקלה. בנוסף, אבוטבול גנב מבתים של לקוחות, רבים מהם קשישים, תכשיטים יקרי ערך, כרטיסי אשראי, מזומן וצ'קים וכן זייף צ'קים בחתימתם.

 

במסגרת הסדר הטיעון עם הפרקליטות הוסכם כי עונשו של אבוטבול יעמוד על 70 חודשי מאסר - קרוב לשש שנים - לצד פיצוי לנפגעי העבירה שייקבע לפי שיקול דעתו של בית המשפט. השופט הוא שיגזור בסופו של דבר את העונש.

 

את התיק ניהלו עורכי הדין אורנה גלבשטיין, רינת ברנדל ואילן רוטביין מפרקליטות מיסוי וכלכלה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
באדיבות "קשת"
אושרי אבוטבול
באדיבות "קשת"
מומלצים