שתף קטע נבחר

ביל קוסבי הורשע שסימם ותקף מינית

הקומיקאי הוותיק הורשע במשפט חוזר בתקיפה מינית חמורה שביצע בשנת 2004 ועשוי להישלח ל-10 שנות מאסר. קוסבי נמצא בבתי משפט זה שלוש שנים על רקע עשרות האשמות בגין הטרדות מיניות ואף אונס

ביל קוסבי יוצא מבית המשפט. ארכיון (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
ביל קוסבי יוצא מבית המשפט. ארכיון(צילום: רויטרס)

הקומיקאי המפורסם ביל קוסבי, שנתון בשלוש השנים האחרונות להליכים משפטיים על רקע עשרות האשמות בתקיפות והטרדות מיניות, הורשע היום (ה') שסימם ותקף אישה שהייתה חברתו, אנדראה קוסטנד, בשנת 2004. מדובר בניצחון ענק לתובעיו של קוסבי לאחר פסילת משפטו הקודם בשנה שעברה. הוא הורשע בכל שלושת האישומים שהוגשו נגדו, ועורכי דינו מסרו כי הם מתכוונים לערער על ההחלטה וכי "המאבק לא הסתיים".

 

לפי דיווח של סוכנות הידיעות AP, קוסבי נעמד בבית המשפט לאחר הקראת ההרשעה והתפרץ על התובע המחוזי קווין סטיל שניסה לשלול את הערבות של קוסבי. "נמאס לי ממנו!" זעק קוסבי בבית המשפט ונדרש לסדר. הוחלט כי הוא ישוחחר בינתיים לביתו אך לא יורשה לעזוב את מדינת פנסילבניה, שם נערך המשפט, עד שיינתן גזר דינו.

 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)
 

קוסבי (80), שמוכר בעיקר כאב האהוב מסדרת האייטיז המצליחה "משפחת קוסבי", עשוי להישלח ל-10 שנות מאסר בעקבות ההרשעות בגין תקיפתה של קוסטנד, היום בת 45, עובדת לשעבר בקבוצת כדורסל הנשים של אוניברסיטת טמפל שבפילדלפיה, שלפני כשלוש שנים הגישה תלונה בגין הטרדה על ידי הקומיקאי. קוסטנד טענה כי קוסבי, בוגר טמפל ומזוהה איתה עד היום, סימם אותה והתעלל בה בביתו שליד פילדלפיה בשנת 2004. מנגד, קוסבי טען כי המפגשים עמה נעשו בהסכמה.

 

בעקבותיה של המתלוננת, עשרות נשים, בהן שחקניות ודוגמניות, טענו כי קוסבי הטריד אותן מינית וחלקן אף האשימו אותו באונס. תלונותיהן של המתלוננות נפרשו לאורך 40 שנה. בשנת 2005 נחשף תצהיר של קוסבי שבו הודה בין השאר כי רכש סמי הרדמה מתוך כוונה לתת אותם לנשים צעירות שעמן רצה לקיים יחסי מין, וכי נתן את החומר לאישה אחת לפחות. במהלך הדיון בעניינו, קוסבי, שחשף לפני שנה בדיוק כי התעוור לחלוטין, נמנע מלעלות לדוכן העדים.

 

משפטו הקודם של קוסבי נפסל ביולי של השנה שעברה. השופט הודיע על פסילת המשפט לנוכח העובדה שחבר המושבעים נקלע למבוי סתום לאחר דיונים של שישה ימים. "אל תרגישו בשום אופן שאכזבתם את מערכת הצדק", אמר אז השופט סטיבן אוניל ל-12 המושבעים – שבעה גברים וחמש נשים. במהלך ימי הדיונים, שבהם המושבעים שמעו עדויות וקראו חומרים, הם שלחו שאלות רבות לגבי הראיות או ההוכחות לשופט, מאחר שלא הצליחו להגיע לקונצנזוס ביניהם.

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לאתר ההטבות
מומלצים