שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  אברי גלעד ספד לנערים שנספו בדרום: "היו אמורים להיות תלמידיי"

  איש התקשורת, שמלמד במכינה הקדם-צבאית בני ציון, שיתף בפייסבוק את תדהמתו בעקבות האסון הקשה בנחל צפית שגבה את חייהם של תשעה נערים שנסחפו בשיטפונות. "בשנה הבאה הייתי עובר איתם את השנה הכי משמעותית בחייהם. הלב שלי קרוע"

  המנחה ואיש התקשורת אברי גלעד הגיב הערב (יום ה') ברשתות החברתיות בתדהמה בעקבות האסון הקשה בערבה, שם נספו שמונה נערות ונער אחד, חלקם מהמכינה הקדם-צבאית בני ציון בתל אביב וחלקם תלמידים עתידיים במכינה, שנקלעו לשיטפון בטיול בנחל צפית. בפוסט שפרסם בחשבון הפייסבוק שלו שיתף גלעד כי הנערים שנספו היו אמורים להיות תלמידיו וביקש לשלוח תנחומים למשפחות.

   

  "הלם. הנספים בנחל צפית היו צריכים להיות תלמידים שלי בשנה הבאה", כתב גלעד בפייסבוק. "אני מורה במכינה הנהדרת הזאת כבר שבע שנים (כעת בשנת חופש), ובשנה הבאה הייתי עובר איתם את השנה הכי משמעותית בחייהם, שנה של לימוד הארץ, היהדות, נפש האדם, צה"ל, כל מה שמחבר אותנו לכאן. מי היה חושב שבסוף, או בעצם לפני ההתחלה, זה יהיה החיבור".

  הפוסט של אברי גלעד ()
  הפוסט של אברי גלעד
   

  כוחות חילוץ בנחל צופית (צילום: AFP)
  כוחות חילוץ בנחל צופית(צילום: AFP)

  כוחות חילוץ בנחל צופית (צילום: רויטרס)
  זירת האסון בדרום(צילום: רויטרס)

  "המכינה הזאת נולדה משכול, בנה של המייסדת נהרג בשירותו בצה"ל ומפעל ההנצחה שבחרה אמו להקים הוא המכינה המפוארת הזאת", הסביר גלעד. "עכשיו מכה השכול שוב, הפעם במועמדים ללימוד במכינה.

   

  "הלב שלי קרוע על הנערות והנערים הכי טובים במדינה שהשתוקקו להגיע ללמוד איתנו, ועכשיו יהפכו לפנים על קיר הנצחה, בלי שזכינו להכיר אותם, את נפשם המיוחדת, את עולמם, את מצוינותם. מקווה שהאסון הכבד הזה לא יפגע בדרכה של המכינה שלנו לקחת בני נוער טובים, ולעשות אותם הכי טובים. איזו עבודה תהיה לנו בתחילת השנה. תנחומים למשפחות ולחברים. אין מילים בספר המילים שלי לנחם אתכם עכשיו".

   

  עדיין לא ברור מדוע הקבוצה יצאה לטיול בערבה אף שהתחזית הצביעה על שיטפונות באזור. המשטרה פתחה בחקירה לבירור נסיבות האסון וגבתה עדויות ממנהל המכינה ושני מדריכים שהיו עם הקבוצה. במקביל לאיסוף ממצאים יבדקו במשטרה האם היה צורך לרישיון לטיול ומי אישר אותו.

   

  טיול הגיבוש של קבוצת הנערים, שלוו כאמור על ידי שני מדריכים וחובש, החל אתמול - והיה אמור להימשך עד מחר. אתמול עברו המשתתפים פעילויות במגוון תכנים ערכיים והיסטוריים. את הבוקר הם פתחו בפעילות משותפת ולאחר שאכלו יחד יצאו לאזור שבו אירע האסון. בטיול של מחזור י"ב במכינה הקדם צבאית השתתפו 19 תלמידי י"ב ושישה צעירים שלומדים במכינה.

   

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: רונן פדידה
  אברי גלעד
  צילום: רונן פדידה
  לאתר ההטבות
  מומלצים