שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  רומי נהרגה באסון: "היה מחדל וכאוס, הכתובת הייתה על הקיר"
  במשפחתה של רומי כהן ממושב מאור זועמים על כך שהטיול לנחל צפית לא בוטל. "ברור שהיה מחדל בכל הנוגע לארגון הטיול, נבקש תשובות אחרי שנקום מהשבעה", אמר האב עופר. לדבריו, "לא היה מי שניהל את האירוע. היה כאוס"

  רומי כהן ז
  רומי כהן. יצאה למשלחות מטעם גבעת חביבה(באדיבות המשפחה)

  "ברור שהיה פה מחדל, הרי הכתובת הייתה על הקיר": במשפחתה של רומי כהן - אחת מעשרת הרוגי אסון הנחל - זועמים על אנשי מכינת בני ציון בתל אביב, שקיימו את הטיול בנחל צפית, למרות כל האזהרות. "ברור שהיה מחדל בכל הנוגע לארגון הטיול", אמר האב עופר, אבל הבהיר כי המשפחה אינו רוצה לעסוק בכך כעת: "יש פה אסון בקנה מידה גדול, חיי 10 משפחות נהרסו. מגיעות למשפחות תשובות על המחדל שהיה כאן. הרי הכתובת הייתה על הקיר. נבקש תשובות אחרי שנקום מהשבעה".

   

  רומי בת ה-17 וחצי ממושב מאור למדה בבית הספר מבואות עירון במועצה האזורית מנשה. היא ניגנה, רקדה בלט והייתה פעילה במועצת התלמידים. פעמיים נסעה לארה"ב במשלחות של יהודים וערבים מטעם גבעת חביבה. "רומי היא מגדלור שמכוון למצוינות, לתרום ולעשות הכי טוב", אמר האב.

   

  המחנך של רומי כהן מספר על ההרוגה באסון    (צילום: רענן בן צור)

  המחנך של רומי כהן מספר על ההרוגה באסון    (צילום: רענן בן צור)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:


  אילן בר שלום ז
  הרוגי האסון

  לדבריו, "ביום שלישי רומי יצאה לגיבוש של המכינה בתל אביב. לא ידענו בדיוק מה התוכניות, ידענו שיש טיול לדרום". הוא אמר כי כשהתחזית לשיטפונות נודעה להם, הם והורים אחרים ניסו למנוע את קיום הטיול, אבל הניסיונות נבלמו. כמו אמו של אחד משני הפצועים, גם אביה של רומי אמר שההורים לא ידעו על מסלול הטיול המדויק.  

   

  אתמול בצהריים החל עופר לנסוע דרומה, לאחר שהבין את גודל האסון. רק בחמש אחר הצהריים, יותר משעתיים לאחר הדיווחים הראשונים בתקשורת על ניסיונות חילוץ של נערות ונערים משיטפון בנחל צפית, קיבל האב מסרון שבו נכתב כי הקבוצה נקלעה לבעיה. לדברי האב, "לא היה מי שדיבר ועדכן וניהל את האירוע. היה כאוס".

   

  חילוץ נעדרת מנחל צפית    (צילום: דב ליטבינוף)

  חילוץ נעדרת מנחל צפית    (צילום: דב ליטבינוף)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  חילוץ נערים מנחל צפית    ( )

  חילוץ נערים מנחל צפית    ( )

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  נערים שחולצו מנחל צופית יובל כהאן (צילום: חיים הורנשטיין)
  כוחות החילוץ בשטח (צילום: חיים הורנשטיין)

  כוחות חילוץ בנחל צפית (צילום: רויטרס)
  (צילום: רויטרס)

  כוחות חילוץ בנחל צפית (צילום: רויטרס)
  אסון בנחל צפית(צילום: רויטרס)
    

  חברת המשפחה, אמנדה פיין, אמרה כי "רומי הייתה תלמידה מצטיינת, הריקוד היה מאוד חשוב לה. היא הייתה מלח הארץ, מוכשרת בכל תחום שנגעה בו, תלמידה מצטיינת וחברה מדהימה, תמיד חשבה על האחרים, רצתה לתרום ובעלת רגישות חברתית מאוד גבוה".

   

  נטע אסולין, חברת משפחה, הוסיפה: "היא בת טובה, חברה טובה ואחות טובה, היא הייתה גאוות המשפחה וגאוות כל המושב". אסולין סיפרה שיעל, אמהּ של רומי, הזהירה אותה מלצאת לטיול ורומי השיבה: "מאמא אל תדאגי הכל בסדר, שינו לנו את המסלול, אני בסדר. חם לנו ויבש לנו". עם היוודע דבר האסון ניסו בני המשפחה להשיג את רומי או את צוות המכינה אך ללא הצלחה, עד שקיבלו את הבשורה המרה.

   

  ראש המועצה האזורית מנשה, אילן שדה, אמר: "אנו כואבים ומשתתפים בצערה של משפחת כהן באבלם הכבד על מותה בטרם עת של בתם רומי באסון הכבד בנחל צופית. צוותי החינוך, הרווחה והשירות הפסיכולוגי של המועצה נמצאים בבית המשפחה ועם תושבי המושב ומסייעים ככל שניתן, על אף שאין נחמה". רומי כהן תובא למנוחות ביום א' בשעה 12:30 בבית העלמין במאור.

   

  גלי בללי ז
  גלי בללי ז"ל( )

  "האם דיברה עם המכינה, אמרו שאין מה לדאוג"

  רנית בר-און, חברת המשפחה של גלי בללי, שנספתה באסון, אמרה הבוקר מחוץ לבית המשפחה בגבעתיים כי בבוקר האסון גלי ואביה דיברו. "זה שבר גדול לכולנו. גלי הייתה אהובה, מוכשרת, חכמה ויפה שהתנדבה בכל מקום. היא הייתה אמורה לצאת לשנה הכי משמעותית שלה במכינה והיא חיכתה לזה. עוד חודש אמור היה להתקיים טקס סיום כיתות י"ב. אנחנו לא מעכלים את האובדן הנוראי הזה".

   

  על החששות של המשפחה לקראת הטיול, הוסיפה החברה: "אמרה של גלי דיברה עם המכינה, אמרו לה שאין מה לדאוג. הבנו שהם גם שינו כמה מסלולים". במהלך הלילה הגיעו גם כמה בוגרי מכינה לבית המשפחה כדי לחזק את הוריה של גלי.

   

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "רומי נהרגה באסון: "היה מחדל וכאוס, הכתובת הייתה על הקיר""
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים