שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  חקירת אסון השיטפון: המדריכה ששוחררה למעצר בית ביקשה לבטל את הטיול
  לאחר שהובאו למנוחות שבעה מקורבנות אסון השיטפון ולפני הלוויותיהן של שלוש נערות נוספות, התברר בחקירה כי המדריכה ששוחררה למעצר בית התריעה על שיטפונות. במשטרה בודקים אם גם אביה, סגן מפקד יחידת החילוץ ערבה, ניסה לשכנע לבטל את הטיול. ראש המכינה ומדריך שוהים במעצר

   

  מדריכה מדריך בני ציון תל אביב מדירכה אסון ערבה נחל צפית ()
  המדריכה ששוחררה למעצר בית יחד עם המדריך אביב ברדיצ'ב שגם נחקר בפרשה

   

  המדריכה ממכינת בני ציון ששוחררה למעצר בית בעקבות אסון השיטפון בנחל צפית שבו נהרגו עשרה בני נוער טוענת שהתריעה וביקשה לבטל את הטיול. המדריכה, חניכת מחזור ה' במכינה, נעצרה בחשד לגרימת מוות ברשלנות אך שוחררה למעצר בית.

   

  חילוץ ההרוגים בנחל צפית    (צילום: דב ליטבינוף)

  חילוץ ההרוגים בנחל צפית    (צילום: דב ליטבינוף)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

    

  מהחקירה של המדריכה (25), תושבת אחד היישובים שבערבה התיכונה, עולה כי ביקשה לבטל את הטיול ואף התריעה על האפשרות שיהיו שיטפונות. עוד עולה כי המדריכה שיתפה בחששותיה את אביה, סגן מפקד יחידת החילוץ ערבה שהוקפצה לאזור האסון. במשטרה בודקים אם גם הוא ניסה לבטל את הטיול. המדריכה שוחררה למעצר בית משום שהחקירה העלתה שהאחריות שלה לאסון הכבד פחותה מזו של המדריך השני ומנהל המכינה.

   

  את צוות החקירה המיוחד שהקים מפקד המחוז הדרומי, ניצב מוטי כהן, מוביל ניצב משנה יוסי תורג'מן, קצין אגף חקירות ומודיעין של המחוז הדרומי. בדף הפייסבוק שלה פרסמה לאחרונה פוסט המבקש לאתר מדריכים פוטנציאלים למכינה בשילוב תמונה עם אחד המדריכים שנעצרו. היא הגדירה את המשרה כ"משרת החלומות".

   

  אילן בר שלום ז
  ההרוגים באסון השיטפון

  יובל כהאן ()
  ראש המכינה יובל כהאן
   

  נערים שחולצו מנחל צופית (צילום: חיים הורנשטיין)
  (צילום: חיים הורנשטיין)

  נערים שחולצו מנחל צופית (צילום: חיים הורנשטיין)
  (צילום: חיים הורנשטיין)

  כוחות חילוץ בנחל צופית (צילום: רויטרס)
  (צילום: רויטרס)

  על עבודתה במקום כתבה כי "בחיים לא חשבתי שאעבוד במקום שהוא בית, מקום שהוא משפחה, ש-40 חניכים ייכנסו לי הכי עמוק לתוך הלב, שאעסוק במשך שנה בעבודה הכי אינטנסיבית שיש אבל גם הכי כיפית ומשמעותית שיש, ועוד ארצה להשאר בזה עוד שנה. כנראה שיש פה קסם מיוחד".

   

  כוחות חילוץ בנחל צופית (צילום: AFP)
  (צילום: AFP)
   

  אתמול הוארך בחמישה ימים מעצרם של ראש מכינת בני ציון בתל אביב, יובל כאהן, ושל המדריך אביב ברדיצ'ב (27). השופט איתי גונן ברסלר מבית משפט השלום בבאר שבע קבע כי הארכת המעצר נובעת מחשש לשיבוש חקירה. עו"ד נתי שמחוני וטל שחף ייצגו את כאהן: "צריך לזכור כי מדובר פה במפעל חיים של 50 מכינות קדם צבאיות חילוניות ודתיות. מפעל בעל ערך חשוב למדינת ישראל. האירוע הוא אירוע קשה. מחובתה של המשטרה ורשויות האכיפה לברר עד תום את הנושא ולהגיע לחקר האמת. אבל לא ראוי ולא נכון לחרוץ את דינם. הם שפכו ושופכים את נשמתם בחקירה. לא צריך לשפוט אותם בכיכר העיר. זה רגע לא פשוט לכולם". 

   

  סנגורו של ברדיצ'ב, עו"ד ציון אמיר: "אפשר קצת להכיר מחקירה שנמשכה כמה שעות לאורך הלילה במי מדובר - אדם ערכי מאוד שבא מסביבה ערכית. יש פה צער גדול מאוד על כל ההתרחשות. בחצות הלילה הוא אפילו לא הבין למה צריך התייעצות משפטית, ואמר 'יש אנשים שמתו, אני לא צריך לעסוק בכך'. זה לא איש שמשבש חקירה אלא עוזר לחקירה. כל מה שיכול ייעשה למען החקירה. אלה לא אנשים שמסתתרים מאחורי זכות השתיקה או כל זכות אחרת".

   

  בצל חקירת האסון, בלט גלגול האחריות בין משרדי החינוך והביטחון בנוגע לאחריות על טיול המכינות הקדם צבאיות. משרד החינוך הודיע הערב שיקים ועדה בשיתוף עם משרד הביטחון ומועצת המכינות הקדם צבאיות שתסדיר את פעילויות החוץ של המכינות. בראש הוועדה יעמוד מנכ"ל משרד החינוך שמואל אבואב, וישתתפו בה נציגי משרד הביטחון ומועצת המכינות.

   

  תשע הנערות והנער שנספו באסון הכבד הם אלה אור ממעלה אדומים, רומי כהן ממושב מאור שבשרון, מעיין ברהום מירושלים, אגם לוי ממושב חרות, גלי בללי מגבעתיים, עדי רענן ממושב מכמורת, שני שמיר משוהם, אילן בר שלום מראשון לציון, צור אלפי ממזכרת בתיה ותלמידת המכינה יעל סדן מירושלים.

   

  אלפי בני אדם ליוו אתמול למנוחות את אלה אור, מעיין ברהום, אגם לוי, שני שמיר, אילן בר שלום, צור אלפי ויעל סדן. משפחותיהן של רומי כהן ממושב מאור, עדי רענן ממושב מכמורת וגלי בללי מגבעתיים יערכו את ההלוויות מחר.

   

  בהכנת הכתבה השתתף אדיר ינקו
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "חקירת אסון השיטפון: המדריכה ששוחררה למעצר בית ביקשה לבטל את הטיול "
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים