שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  שוטרים פשטו על המכינה, ארדן: "המעצר - בגלל חשש לשיבוש"
  שוטרים הגיעו למכינת בני ציון, שממנה יצאו התלמידים לטיול שהסתיים באסון בנחל צפית, ואספו קלסרים ומחשבים. השר לביטחון פנים סיפר לאולפן ynet כי פנה למשטרה לאחר מעצר ראש המכינה: "קיבלתי תשובה שהיו סתירות בגרסאות וחשש לשיבוש חקירה". 2 מהנערות מובאות למנוחות

   

  חוקרי המשטרה במכינת בני ציון

  חוקרי המשטרה במכינת בני ציון

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  שוטרי מחלק ההונאה של מחוז תל אביב במשטרה הגיעו בצהריים (א') לבניין מכינת בני ציון בתל אביב ואספו משם קלסרים ומחשבים במסגרת חקירת האסון בנחל צפית בערבה שבו נספו עשרה בני נוער שהשתתפו בטיול ביום חמישי האחרון. בתוך כך, רומי כהן וגלי בללי מובאות בצהריים למנוחות.

   

  איסוף החומרים התבצע בעקבות מעצרו של ראש המכינה יובל כהאן שחשוד בגרימת מוות ברשלנות. ביקורת רבה הועלתה לאחר המעצר ועלתה השאלה אם הוא היה הכרחי. השר לביטחון פנים גלעד ארדן הגיב בראיון לאולפן ynet על שאלת המעצר ואמר: "השאלה הזו הטרידה גם אותי ופניתי ושאלתי את המשטרה. הוסבר לי שיש פרקליט מלווה וככל הנראה היו סתירות בגרסאות וחשש משיבוש חקירה או תיאום עדויות, לכן נוצר הצורך במעצר".

   

  ארדן: חשש לשיבוש הוביל למעצר ראשי המכינה    (צילום: חגי דקל)

  ארדן: חשש לשיבוש הוביל למעצר ראשי המכינה    (צילום: חגי דקל)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  מכינת בני ציון (צילום: מוטי קמחי)
  (צילום: מוטי קמחי)

  מכינת בני ציון (צילום: מוטי קמחי)
  (צילום: מוטי קמחי)

  מכינת בני ציון (צילום: מוטי קמחי)
  מכינת בני ציון הבוקר(צילום: מוטי קמחי)
   

  ארדן אמר עוד: "אני מזכיר לכולנו שבעבירה של גרימת מוות ברשלנות, תמיד מדובר באנשים שלא הייתה להם כוונה. אף אחד לא חושב חס וחלילה שהייתה כוונה למנהלי המכינה שמישהו ייפגע, אבל כך זה תמיד, גם אדם שנוהג בצורה מאוד לא זהירה על ההגה וגורם למותם של אנשים, גם הוא לא רצה שהם ייהרגו".

   

  - ובכל זאת אנחנו לא מדברים כאן על המשפט, על כתב אישום אלא על המעצר. היו מי שטענו שבעצם המעצר הזה נגרם בגלל לחץ תקשורתי, לחץ ציבורי.

  "אני לא עוסק בקריאת מחשבות. אני יכול לשמוע מה שהמשטרה אומרת ומה שהיא אומרת זה שיש פה חשש לשיבוש ראיות ושהגרסאות היו ככל הנראה סותרות ואני מזכיר גם שוב לכולנו ולכל אלה שתמיד מדברים רק על המשטרה, שמי שמחליט על המעצר בסוף זה שופט שבוחן את טענות המשטרה ומחליט האם באמת יש חשש או אין חשש לשיבוש החקירה ולתיאום גרסאות או לכל מיני דברים שיפגעו בחקירה. בשביל זה יש שופטים במדינת ישראל וכשיש מעצר שמישהו חושב שהוא לא היה הכרחי, אז הוא צריך גם לשאול את השופט מדוע כך הוא החליט. המשטרה צריכה להגיע לחקר האמת ולפי החוק היא עושה את מה שהיא צריכה לעשות. אני יכול להתבסס רק על התשובות שאני מקבל מהמשטרה".

   

  באסון בנחל צפית נהרגו עשרה בני נוער שיצאו לטיול גיבוש לקראת שנת שירות במכינה הקדם צבאית. הלווייתה של רומי כהן נערכת בבית העלמין במושב מאור ואלפים הגיעו ללוות אותה למנוחות. גלי בללי מגבעתיים מובאת למנוחות בשעה זו בבית העלמין נחלת יצחק בתל אביב בהשתתפות יותר מאלף בני אדם. עדי רענן ממכמורת תובא למנוחות הערב בבית העלמין במושב.

   

  מבית החולים סורוקה נמסר כי עדיין מאושפזים בו שני פצועים: במהלך השבת הועברה נערה לטיפול נמרץ פנימי לצורך ניטור והשגחה. ד"ר ליאור פוקס, רופא בכיר ביחידה, אמר כי מצבה יציב, וכי היא צפויה לחזור למחלקה כירורגית להמשך השגחה. נער נוסף מאושפז במחלקה לאורתופדיה במצב יציב אף הוא.

   

  אילנה קוריאל השתתפה בהכנת הידיעה
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "שוטרים פשטו על המכינה, ארדן: "המעצר - בגלל חשש לשיבוש""
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים