שתף קטע נבחר

החלטה דרמטית בהרצליה: נעצרו פרויקטי תמ"א 38 במרכז העיר הכוללים 1,500 יח"ד

בעיריית הרצליה הקפיאו את הבנייה במסגרת תמ"א 38 במרכז העיר ומתכוונים לווסת את המשך הבנייה גם ביתר חלקי העיר; העירייה: "יש צורך בהתאמת התשתיות במרכז העיר למספר התושבים"

בהחלטה דרמטית החליטה לאחרונה הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה בהרצליה על הקפאת קידומם של פרויקטים נוספים של תמ"א 38 במרכז העיר.

 

"הרשויות המקומיות עוצרות התחדשות עירונית"

לכתבות נדל"ן נוספות

 

מדובר בחלק משורה של החלטות של עיריית הרצליה בשנה האחרונה ובהן משיכת תוכנית המתאר של העיר על מנת להגיש אותה מחדש במתכונת שתשתף את הציבור ותבחן טוב יותר את המשך פיתוח העיר.

 

במקרה זה, סקירה שביצעה העירייה מצאה כי כיום יש כ-1,500 יח"ד בתהליך רישוי, והמסקנה היתה כי מעבר לכך לא ניתן להמשיך ולפתח את מרכז העיר מבלי לספק ראשית מענה לתשתיות, ובהן: פתיחת דרך ירושלים דרומה, הקמת בית ספר חדש ושיפור הצמתים.

 

המשמעות ליזמים ולתושבי מרכז העיר שתוכניותיהם טרם הגיעו לשלבי רישוי היא הרת גורל שכן תנאי של המשך פיתוח התשתיות עשוי להימשך למעלה מעשור, וזאת עוד בטרם שהתוכניות עולות לדיון בוועדה.

הרצליה (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
הרצליה(צילום: עידו ארז)
 

"לאור כך מחליטה הועדה לעצור את תהליך הרישוי של פרויקטים מכוח תמ"א 38 במרכז העיר והחל ממועד החלטה זו לא תתקבלנה עוד בקשות להיתרי בנייה מכוח תמ"א 38 במרכז העיר", לשון ההחלטה.

 

אם לא די בכך, אז בהחלטה גם נכתב כי בישיבה הבאה של הוועדה תוצג המלצה נוספת של הצוות המקצועי בעירייה לוויסות הבנייה מכוחתמ"א 38 גם בחלקים אחרים של העיר – במרכז הצפוני ובמרכז הדרומי. גם כאן, הסיבה היא התחשבות בתשתיות הקיימות ברוחב הרחובות, בעומסי תנועה וחניה ובמספר הבתים שאושרו מתוקף התמ"א.

 

החלטה נוספת שעשויה להימצא בעייתית לקידום של פרויקטים מסוג תמ"א 38 אינה מאפשרת לקבל היתר בנייה לדירות גן בקומת הקרקע אל אם כן היא כוללת 2 חניות לכל דירה בפרויקט.

 

בעיריית הרצליה אמרו כי מדובר במהלך שנעשה ביוזמת ראש העירייה, משה פדלון, כחלק מהתוכנית האסטרטגית של העיר. פדלון ציין כי היא משלבת בין הרצון להתחדשות עירונית ושיפור איכות המגורים של התושבים לבין הראייה האסטרטגית הכוללת של הצורך בתכנון והתאמת התשתיות העירוניות למספר התושבים בעיר.

 

ההחלטה תכנס לתוקף בתחילת מאי ובמקביל הודיעה העירייה כי היא ממשיכה בהליך שיתוף הציבור לתכנון תוכנית המתאר של העיר.

  

ההחלטה שקיבלו בהרצליה היא אחת מהדילמות הבולטות שנמצאות על שולחנם של ראשי הרשויות במרכז הארץ וסביר שתהיה גם נקודה שתדרוש מהמתמודדים על ראשות הרשויות להציג לציבור את עמדתם לפני הבחירות בחודש אוקטובר הקרוב.

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים