שתף קטע נבחר

ניצחון לחילונים בקריית ארבע: רחצה משותפת לנשים וגברים

תושבי ההתנחלות עתרו לבג"ץ בשל ההפרדה בכניסה לבריכה הציבורית המקומית. אחרי שהמועצה המקומית נענתה לדרישת התושבים החילונים, נקבע כי תתאפשר רחצה משותפת לנשים וגברים במסגרת משפחתית

המחאה הצליחה: בג"ץ פרסם אתמול (יום א') פסק דין שבו נקבע כי הבריכה הציבורית בהתנחלות קריית ארבע תיפתח לרחצה משותפת לנשים ולגברים במסגרת משפחתית. תושבים חילונים שעתרו לבג"ץ בנושא אמרו בעקבות ההחלטה כי "בית המשפט נענה לעתירתנו להפסיק אפליה של ציבור שלם".

 

30% מתושבי היישוב שסמוך לחברון הם חילונים. לפני כשנה החלו נציגיהם למחות נגד המועצה המקומית שלא אפשרה רחצה מעורבת בבריכה המקומית. עד עתה הופרדו שעות השחייה לנשים וגברים, ולא ניתן היה לקיים פעילות משפחתית לקהל מעורב של נשים וגברים.

 

אחרי המחאה והפנייה לבג"ץ, המועצה הסכימה לרחצה מעורבת (צילום: יואב דודקוביץ') (צילום: יואב דודקוביץ')
אחרי המחאה והפנייה לבג"ץ, המועצה הסכימה לרחצה מעורבת(צילום: יואב דודקוביץ')

התושבים אף הפגינו מחוץ לבריכה, ולפני כמה חודשים החריפו את מחאתם ופנו לעזרת בג"ץ. בפסק הדין של השופטים צוין כי העתירה מתייתרת לנוכח הסכמת המועצה המקומית לאפשר רחצה מעורבת. "לאחר שני דיונים שהתקיימו", צוין בפסק הדין, "הודיעה המשיבה (מועצת קריית ארבע) כי היא תפעל כמבוקש בעתירה כדי לאפשר את קיומן של שעות משפחה בבריכה הציבורית".

 

את העתירה הגישו בשם התושבים החילונים עורכי הדין פרופ' אביעד הכהן מהמרכז האקדמי שערי מדע ומשפט ועו"ד משה יפה. לטענת התושבים, אף שאחוז ניכר מתושבי קריית ארבע ביקשו כבר כמה שנים שיוקצו בבריכה גם "שעות משפחה" - סירבה המועצה המקומית להיענות לבקשתם.

 

בעקבות פסיקת בג"ץ אמרו העותרים: "אנחנו מברכים על החלטת בית המשפט שנענה לעתירתנו להפסיק את האפליה של ציבור שלם ביישוב לאורך השנים. אנחנו מקווים שהמועצה תפעל להוציא אל הפועל בהקדם את פסק הדין על מנת שנוכל ליהנוות מזמן משפחה משותף בבריכה הציבורית כבר בקיץ הקרוב".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יואב דודקוביץ'
הפרדה בבריכה בקריית ארבע
צילום: יואב דודקוביץ'
מומלצים