שתף קטע נבחר

הסכם לנהגי אגד: יקבלו מינימום של 43.5 שקל לשעה

לפי ההסכם שנחתם היום בין ועד העובדים להנהלת אגד השכר השעתי המינימלי בחברה יעלה מיידית מ-39 שקל ל-43.5 שקל - השכר המינימלי הגבוה ביותר שמשולם כעת בענף התחבורה הציבורית, שסובל ממחסור באלפי נהגים. נהג בעל ותק מקסימלי ישתכר יותר מ-60 שקל לשעה

על רקע המחסור החמור של נהגים בתחבורה הציבורית, נהגי חברת אגד יקבלו תוספת משמעותית לשכרם, בעקבות הסכם שנחתם היום (ב') בין ועד העובדים המיוצג על ידי ההסתדרות לבין הנהלת החברה.

 

לפי ההסכם, אשר מסדיר סופית את ההבנות אשר סוכמו בין הצדדים בחודש אוגוסט האחרון. השכר השעתי המינימלי בחברה יעלה בלמעלה מ-10% -  מ-39 שקל ל-43.5 שקל. שכר זה יהיה גבוה בחצי שקל לשעה משכרם של נהגי חברת מטרופולין,אשר חתמו גם הם על הסכם קיבוצי לאחרונה.

 

 (צילום: זהר שחר) (צילום: זהר שחר)
(צילום: זהר שחר)

עוד לפי ההסכם: עובדים אשר החלו לעבוד בחברה לפני למעלה מ-6 שנים, יקבלו תוספת ותק בסך 1% לכל שנה. עובדים חדשים עם ותק נמוך מ-6 שנים, ישתכרו 43.5 שקל לשעה ולאחר שישלימו את הוותק הנדרש יחלו לקבל את התוספת הוותקית עבור השנים שצברו. לשם המחשה, שכר היסוד של נהג אגד בעל ותק של 37 שנה בחברה, יעמוד על 10,994 שקל לחודש – המהווים 60.4 שקל לשעה.

 

התוספות לשכר ישולמו רטרואקטיבית מינואר 2017, כך שהעובדים צפויים לקבל הפרשים בגובה עשרות אלפי שקלים.

  

לפי הודעת ההסתדרות, הצדדים הסכימו בין היתר על חלוקת מאות דרגות קידום לעובדי המינהל והמשק, על הסדרת נושא הפרמיות שישולמו לנהגים ועל צמצום הפערים בשכר העידוד בין עובדי דור א' לעובדי דור ב'. בנוסף, סוכם על מכסה של עובדים שיוכלו לפרוש במהלך תקופת ההסכם אשר להם יוצעו תנאי פנסיה אטרקטיביים, וכן על הסדרת מנגנון ערעור על גובה הקנסות לנהגים, אשר ייקבעו סופית רק בהחלטת בורר.

 

יו"ר הוועד הארצי של עובדי אגד, יעקב ואחניש, אמר: "ביום חג זה הצלחנו להביא להישג חסר תקדים עבור עובדי אגד, עם הסכם שמשפר את מעמדם ואת תנאי השתכרותם. ההסכם משלים זינוק של 37% בשכר עובדי אגד מאז 2016".

 

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן: "ההסכם מביא לצמצום פערים בין עובדי אגד ומשפר את תנאי השתכרותם ואת ביטחונם התעסוקתי, וסולל את הדרך לשיפור התנאים בחברות אחרות בתחום".

 

יו״ר אגד, אבי פרידמן, הוסיף: "מדובר בהסכם היסטורי וחשוב בתחום התחבורה הציבורית בישראל המחזק את מעמד הנהגים ומייצר בטחון תעסוקתי לעובדים לצד יציבות וודאות לחברה לשנים רבות קדימה".

  

יו"ר איגוד עובדי התחבורה, אבי אדרי, ציין: "אני מברך את עובדי אגד על ההסכם אשר אין לי ספק שבעקבותיו מעסיקים נוספים בענף יעלו גם הם את השכר לנהגיהם".

 

ישראל גנון, יו"ר ארגון נהגי האוטובוסים, המשתייך להסתדרות הלאומית, ביקש להתייחס להסכם שנחתם ואמר כי: "אנחנו מברכים על כל הסכם שמקדם את מעמד ומקצוע נהגי האוטובוסים. נשמח אם חותמי ההסכם יפרסמו אותו ברבים על מנת שנוכל לראותו ולבחון את תוכנו לטובת כלל נהגי האוטובוסים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים