שתף קטע נבחר

לכבוד העונה החמה: סקירת מוצרי הגנה מהשמש

שוק מקדמי ההגנה מפני השמש מתרחב משנה לשנה, וכולל מבחר עצום של מקדמי הגנה לפנים ולגוף. השנה מצטרף שחקן נוסף: קרם הגנה לקרחת שעשוי להיות להיט הקיץ לקרחי הארץ. לפניכם סקירת מוצרים לקיץ הקרוב, שיעזרו לנו ליהנות ממזג האוויר החמים ולשמור על בריאותינו במקביל

הסערה הטרופית שככה ועברה לה, וכעת הגיעו ימי השרב הכבד שהזכירו לנו את חשיבות ההגנה על העור מפני השמש והקרינה החזקה. אז על מנת ליהנות ממזג האוויר החם, אך בו-זמנית להיות חכמים בשמש, דיברנו עם שני מומחים בתחום על מנת שיסבירו לנו ממה כדאי להיזהר, ואילו אמצעים ישנם על המדף שיעזרו לנו במאמץ.

 

"קרני ה-UVA הארוכות נוכחות לאורך כל השנה וחודרות לעומק העור. הן יכולות לגרום לנזקים בלתי הפיכים, כגון פגיעה בגוון העור (האפרה), נזקים מבניים (קמטים, התרופפות) ונזקים במערכת החיסונית של העור (נפילת ההגנות החיסוניות)", מסבירה מנהלת קשרים רפואיים במותג הדרמו וישי ולה רוש פוזה, ננסי ירחי.

 

על פי ירחי, לעור יש "זיכרון" טוב והוא צובר קרינה במהלך השנים - שחלקה נראית לעין וחלקה לא. חשיפה לשמש גורמת לנזקים מיידים, כמו למשל כוויות (בדרגות שונות) שלפוחיות ואדמומיות. על פי מחקרים אינטנסיביים שנערכו במהלך השנים האחרונות בנושא חשיפה לשמש, התגלו ממצאים המעידים שחשיפה לשמש מעלה את הסיכון להתפתחות סרטן העור בהמשך.

 

לדבריה, "קיימות סכנות נוספות לחשיפה במצב של אי הגנה מהשמש כמו הופעה של נגעים קדם סרטניים, פגיעה ב-DNA של התא, הזדקנות מוקדמת של העור (ריבוי קמטים), פיגמנטציה, גוון צהבהב של העור, נמשים ועוד. לכן חשוב במיוחד לערוך בדיקה אצל רופא כל תקופה.

 

דרכים להתמודדות מפני השמש

ירחי מדגישה כי "בעודכם יוצאים לשמש, חשוב מאוד לזכור להשתמש במקדם הגנה גבוה ומותאם לסוג העור שלכם. לאחר מספר שעות בהן ביליתם בשמש, ניתן לחזור על הפעולה על מנת לוודא שהעור לא יינזק ובסופו של דבר יישרף. אם אתם מתכננים ללכת לבריכה או לים, עליכם להתנגב מיד ביציאה מן המים וזאת מכיוון שעור רטוב נוטה למשוך אליו קרני שמש צורבות".

 

מה לעשות לאחר שהעור נכווה?

"כוויה מהשמש גורמת לייבוש העור וסיבי הקולוגן הופכים להיות פחות גמישים מפעם. במידה ולא שמרתם על הגנה מהשמש ונשרפתם, חשוב מאוד לשמור על לחות העור על מנת לאזן את רמת ה-PH של העור ובעצם לעזור לשקם את הרקמה שנפגעה. בכוויות בדרגות 1-2 מומלץ לשים קומפרס קר או אפילו לשטוף את האזור במים קרים. ניתן גם להתיז ספריי קר על המקום או למרוח אלוורה על העור".

  

ירחי מפרטת כי, "כשיוצאים לטייל, מומלץ מאוד לטייל באזורים מוצלים. כמו כן, מומלץ ללבוש שרוול ארוך על מנת למנוע את חדירת קרני השמש ולהגן כמה שיותר. בעת השהייה בשמש חשוב מאוד לשתות הרבה על מנת למנוע התייבשות, לחבוש כובע על מנת להימנע ממכת שמש ולהגן על הפנים ולקנות משקפי שמש שמסננים קרינת UV".

 

כך תתאימו את מקדם ההגנה לעור שלכם

חשוב לדעת כי המספר המצוין כ-SPF הוא המדד לזמן השהייה המותרת של העור מול קרינה ללא נזקים. מחשבים את הזמן על ידי הכפלת המספר שמצויין ליד ה-SPF ב-20 דקות, ואצל בעלי עור רגיש ב-15 דקות. על מנת שמקדם ההגנה יהיה אפקטיבי, עלינו למרוח אותו בשתי שכבות רבע שעה לפני היציאה מהבית, על מנת שהעור יכין את עצמו לקליטת הקרינה.  

 

נציין כי ברוב המקרים, אנשים עם עור בהיר מאוד צריכים להתמרח עם מקדם הגנה 40-50 SPF. אנשים עם גוון עור בהיר יכולים להשתמש עם מקדם הגנה 30-35 SPF. אנשים עם עור "בינוני" (גוון עור בהיר עד כהה) יכולים להשתמש עם תכשיר הגנה של 15-30 SPF ואילו אנשים עם עור כהה צריכים להשתמש עם מקדם הגנה 15 SPF.

  

הידעתם? קרינת השמש מסוכנת גם בחורף 

"עד כה חקר ההגנה מהשמש התמקד בשני סוגי קרינה: UVA ו-UVB. אך לאחרונה עולה המודעות לקרינת IR - קרינה מחממת הקיימת בכל ימות השנה ומורגשת גם בחורף", מסביר רפי פרחי, רוקח בכיר בסופר-פארם.. לדבריו, "50% מקרינת השמש היא קרינת IR, כאשר 30% מקרינת IR משפיעה על עורנו בזמן שאנו שוהים בצל. ריבוי קמטים וכתמים והופעת נימי דם שטחיים, הם סממנים חיצוניים שניתן להבחין בהם בקלות, אך חדירת קרני ה-IR לעומקי העור יכולה לגרום לשינויים בלתי הפיכים הנסתרים מהעין, כמו שינוי ה-DNA של התא והתפתחות מוטציות המתקשרות לסוגים שונים של מחלת הסרטן. לכן חשוב מאוד לספק לעור הגנה מקיפה, בכל יציאה מהבית".

 

סקירת המוצרים החדשים על המדפים לשמירת העור מפני קרני השמש

 

תחליב הגנה מפני השמש עמיד למים של NIVEA SUN. מחיר 79 שקל ל-400 מ"ל. בנוסף, ישנה אריזה משפחתית של 300 מ"ל. מגיע ב-50/30 SPF. מחיר 75/80 שקל.

: הגנה ניוואה (צילום: יחצ חול)
הגנה ניוואה(צילום: יחצ חול)
 

 

LA ROCHE–POSAY משיק שלושה מוצרים חדשים: אנתליוס XL תחליב ג'ל לעור רטוב לילדים, אנתליוס XL ג'ל לעור רטוב למבוגרים ואנתליוס XL - קרם ג'ל לעור עם גוון לפנים המתאים לעור פנים מעורב שמן. המוצרים בעלי הגנה SPF50+. מחירים בין 99 – 129 שקל. 250/50 מ"ל.

הגנה לה רוש פוזה (צילום: יחצ חול)
הגנה לה רוש פוזה(צילום: יחצ חול)
 

קלרינס משלבת במוצריה מסנני קרינה עם Phyto-Sunactyl 2, תרכובת הגנה על התאים המבוססת על תמציות צמחים. מסנני הקרינה הם בין 20 -50 SPF ובעלי הגנה מקרינה UVA / UVB. טווח מחירים: 129 – 159 שקל ל-75/100 מ"ל.

הגנה קלרינס (צילום: יחצ חול)
הגנה קלרינס(צילום: יחצ חול)
 

LIFE מרחיבה את סדרת מוצרי ההגנה מהשמש ומשיקה מוצר הגנה מפני השמש המונע צריבת מדוזות, קרם הגנה TO GO המתאים לפנים ולגוף, סטיק שקוף להגנה מפני השמש המתאים לפנים ולגוף. בכל קנייה של מוצר מסדרת לייף סאן ברשת סופר-פארם תועבר תרומה לאגודה למלחמה בסרטן. מחיר 39.90/24.90 שקל.

הגנה לייף (צילום: יחצ חול)
הגנה לייף(צילום: יחצ חול)

המותג סקין גארד משיק מגוון מוצרים חדשים להגנה מפני השמש וביניהם: תחליב הגנה לילדים עם מקדם הגנה SPF50 המתאים במיוחד לעור רגיש ועמיד במים. מחיר 49.90 שקל ל-250 מ"ל, רול און להגנה גבוהה לילדים SPF50. תחליב הגנה באריזת רול-און המאפשר מריחה מהירה לצד הגנה גבוהה ורחבה. מחיר 29.90 שקל ל-70 מ"ל.  

: הגנה סקין גארד (צילום: מוטי פישביין )
הגנה סקין גארד(צילום: מוטי פישביין )
 

בד"ר פישר אולטרסול ישנה סדרת הגנה משמש אשר מעניקה הגנה גבוהה ורחבה מפני קרינת UVA ו-UVB ומסייעת בהגנה מפני קרינת IR. בין מוצרי הסדרה קרם פנים למבוגרים/ילדים, מחיר מומלץ לצרכן – 49.90 שקל, 75 מ"ל; תחליב הגנה למבוגרים/ילדים, מחיר מומלץ לצרכן – 59.90 שקל, 250 מ"ל;  סדרת בייבי נטורל המיועדת לתינוקות SPF50+ מועשרים בשמנים שונים ותמצית אלוורה. מחירים בין 54.90 – 59.90 שקל ל-50/125 מ"ל.

הגנה דר פישר (צילום: יעל האן)
הגנה ד"ר פישר(צילום: יעל האן)
 

אוון (Avene) - מותג דרמו קוסמטי מציע סדרת מוצרי הגנה מהשמש לכל סוגי העור. ל-Avene קרם הגנה עם 100% מסננים מינרליים ללא חומרי בישום, ללא פראבן, עמיד מאוד במים, היפואלרגני.מתאים למבוגרים ולילדים ובמיוחד לעוסקים בפעילות ספורטיבית. מחירים בין 109.90 – 139.90 שקל, 200/50 מ"ל.

הגנה אוון (צילום: יחצ חול)
הגנה אוון(צילום: יחצ חול)
 

דרמלוג'יקה מציעה מגוון מקדמי הגנה וביניהם: פרוטקשן ספורט עם 50 SPF להגנה ממושכת, חדירה אפקטיבית של מרכיבי ההגנה לעור ושמירה על אובדן הלחות ואינה משאירה על העור תחושת שמנוניות. מחיר 199 שקל 150 מ"ל.

הגנה דר מלוגיקה (צילום: יחצ חול)
הגנה ד"ר מלוגיקה(צילום: יחצ חול)
 

YVES ROCHER מציעה קו מוצרים בוטני להגנה ושמירה על עור הפנים והגוף מהשמש. SOLAIRE PEAU PARFAITE – מגוון מיועדים לכל המשפחה – נשים גברים וילדים וכוללת ספריי בלתי נראה 30SPF, תחליב מרגיע להגנה משמש לפנים ולגוף SPF 50, תחליב מרגיע להגנה מהשמש SPF 30, תחליב אנטי אייג'ינג לפנים להגנה מהשמש SPF 30, תחליב לחות לאחר השיזוף 3 ב-1 בניחוח MONOI. טווח מחירים: 50 – 99 שקל, 40/150 מ"ל.

מגוון מוצרים להגנה מפני השנש (צילום: יחצ חול)
(צילום: יחצ חול)
 

1. פולה בליק דיין, מומחית לרפואה טבעית, מציעה מקדם ההגנה אקטיבי בטכנולוגית הפנינים SPF 50. מחיר 180 שקל ל-50 מ"ל.

 

2. מוסטלה מציעה תחליב להגנה גבוהה מאוד מהשמש לתינוקות באריזת 200 מ"ל לאריזת משאבה. מחירים בין 119.90 – 168.50 שקל ל-100/200 מ"ל.

 

3. חברת דהשלי מציעה מקדם הגנה SPF 50 המכיל מרכיבי לחות ומקדם הגנה UVA+UVB להגנה לרוב שעות היום ומגיע עם ובלי פיגמנט. מחיר 230 (במקום 329) שקל ל-50 מ"ל.

 

4. חברת ביאריץ מציעה את המותג ALGAMARIS עם ספריי הגנה מהשמש SPF 50+ מבוסס מסננים מינרלים טבעיים בלבד, ואצה אדומה לשיקום העור במוצר אחד. מחיר  165 שקל, 125 מ"ל.

5. חברת הקוסמטיקה KB PURE מציעה קרם הגנה 50 SPF. מחיר 130 שקל ל-50 מ"ל.

 

הגנה  (צילום: יחצ)
(צילום: יחצ)
 

 

חברת הטיפוח Moroccanoil משיקה סדרת מוצרים חדשה להגנה מפני השמש, הגנה מקרני השמש UVA/UVB). בין המוצרים: קרם פנים עם מקדם הגנה 30, שמן שיזוף 15 SPF עמיד במים ותחליב לאחר החשיפה לשמש המועשר באלוורה המסייע לקרר את העור המגורה לאחר חשיפה. מחירים בין 69-139 שקל  

 

הגנה מורוקוניל (צילום: יחצ חול)
הגנה מורוקוניל(צילום: יחצ חול)

 

קרם טבעי טבע סאן של לבנדר קרם להגנה מפגעי השמש עם מקדם הגנה 23 SPF. מגן פיזית על ידי חומרים קרמיים ומונע מקרני השמש UVB/UVA לפגוע בעור. מתאים לילדים ולמבוגרים כאחד. מחיר 65 שקל ל-50 מ"ל.

הגנה מורוקוניל (צילום: טום לנגפורד)
הגנה מורוקוניל(צילום: טום לנגפורד)
 

חברת הקוסמטיקה מאג'יריי תכשיר בדרגת מסנן קרינה SPF20 שייחודיותו טמונה בעובדה שהוא מוצע כאבקה ולא כמקובל בתחליב. המוצר מותאם לכל סוגי העור. תרכובת האבקה מכילה מיצוי צמחי מרפא ומסנני קרינה פיזיקלים וחוסמת מעל 90% מקרני UVA המזיקות. התכשיר מוצע באריזה המאגדת ספוגית ומברשת לנוחות. מחיר 210 שקל

אבקת הגנה מפני השמש (צילום: יחצ)
אבקת הגנה מפני השמש(צילום: יחצ)
 

בגדי ים מקדמי הגנה מהשמש

מותג SunWay המתמחה בבגדי הגנה מהשמש מציע קולקציית ביגוד לים, ביגוד OUTDOOR להגנה יומיומית מהשמש, כובעים, בגדי ים חוסמי קרינה לילדים ותינוקות, ביגוד ימי לגלישה וחתירה, בגדי ים לנשים בהיריון, בגדי ים צנועים, BURGINI ואביזרים נלווים. בגדי ההגנה עמידים לכלור וחוסמים 98% מקרני השמש המזיקות. זמין לנשים, גברים, ילדים ותינוקות. טווח מחירים: 49-219 שקל.

הגנה SunWay (צילום: טל טרי)
הגנה SunWay(צילום: טל טרי)

שילב מציעה בגדי ים עם מסנני קרינה. ניתן לבחור בין בגד ים עם שרוול ארוך, שרוול קצר או גופיה. כל בגדי הים של שילב בעלי +50 SPF, חסימה של לפחות 97.5% מקרני השמש המסוכנת לאור. בין 69.90 – 79.90 שקל.

: הגנה קסטרו (צילום: דן לרנר)
הגנה שילב(צילום: דן לרנר)
 

 

הילדים של קסטרו מציע בגדי ים עם הגנה UV 50. בקולקציה בגדי ים לילדות עד מידה 12-14, ולבנים עד מידה 8Y, וכן לפעוטות עד גיל שנתיים. מחיר 89.90 שקל.  

 

הילדים של קסטרו (צילום: שי יחזקאל)
הילדים של קסטרו(צילום: שי יחזקאל)

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
צילום: יחצ חול
מוצרי הגנה מפני השמש של אוון
צילום: יחצ חול
מומלצים