שתף קטע נבחר

יועץ הנשיא הודה: טראמפ שילם את דמי השתיקה לשחקנית הפורנו

ראש העיר ניו יורק לשעבר רודי ג'וליאני, יועץ משפטי לנשיא ארה"ב, אמר בראיון ל"פוקס ניוז" שטראמפ החזיר לעורך דינו הפרטי מייקל כהן את 130 אלף הדולרים ששילם לסטורמי דניאלס כדי שלא תספר על יחסיהם המיניים

 

 

 

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ החזיר לעורך דינו הפרטי את דמי השתיקה בסך 130 אלף דולר ששילם לשחקנית הפורנו כדי שלא תספר על יחסי המיניים עם טראמפ. כך הודה הלילה (יום ה') אחד מיועציו המשפטים של הנשיא האמריקני, ראש העיר ניו יורק לשעבר רודי ג'וליאני. החזר הכסף, לפי ג'וליאני, התבצע כמה ימים לפני הבחירות לנשיאות ארה"ב ב-2016.

 

עוד חדשות מעניינות מהעולם בדף הפייסבוק של דסק החוץ

 

במהלך ראיון שהעניק לתוכנית "האניטי" ברשת "פוקס ניוז", אמר ג'וליאני שההחזר הכספי לעורך הדין מייקל כהן "תועל דרך משרד עורכי דין והנשיא החזיר את הכסף". ג'וליאני נשאל אם טראמפ ידע על ההסדר והשיב: "הוא לא ידע על הפרטים שלו ככל שאני יודע. אבל אני יודע לגבי ההסדר הכללי, שמייקל כהן יטפל בעניינים מסוג זה, כמו שאני מטפל בעניינים כאלה עבור הלקוחות שלי. אני לא מעיק עליהם עם כל דבר קטן שמופיע. מדובר באנשים עסוקים".

 

דונלד טראמפ שחקנית הפורנו פורנו סטורמי דניאלס (צילום: AFP)
טראמפ ודניאלס(צילום: AFP)
דבריו של ג'וליאני בריאיון ל"פוקס ניוז" סותרים את ההצהרות שמסר טראמפ לפני כמה שבועות, אז אמר שלא ידע על תשלום שבוצע לשחקנית הפורנו סטורמי דניאלס כחלק מהסכם שתיקה סודי שעליו היא חתמה כמה ימים לפני הבחירות לנשיאות. לאחר מכן אמר ג'וליאני לעיתון "וול סטריט ג'ורנל" שבזמן שטראמפ העביר את 130 אלף הדולרים, כהן הסדיר את התשלום עם דניאלס מבלי שטראמפ היה מודע לכך בזמנו.

 

דמי השתיקה - החזר הלוואה או הוצאה של קמפיין הבחירות?

דבריו של ג'וליאני נועדו ככל הנראה לצמצם את החשיפה של טראמפ לתביעה משפטית. אולם מומחים למשפט טוענים שהם דווקא העלו כמה שאלות. אחת מהן היא אם תשלום הכסף היווה החזר של הלוואה סודית או מוגבר החזר על הוצאה של קמפיין הבחירות לנשיאות.

 

בחודש שעבר, בעת שהיה על המטוס הנשיאותי "אייר פורס 1", נשאל טראמפ אם ידע על התשלום לשחקנית הפורנו. הנשיא האמריקני השיב בתקיפות: "לא". טראמפ גם אמר שהוא לא ידע מדוע כהן שילם לדניאלס ומהיכן הוא קיבל את הכסף. עם זאת, בשבוע שעבר שינה טראמפ את גרסתו ואמר בריאיון טלפוני לתוכנית Fox and Friends שעורך דינו הפרטי ייצג אותו "בהסכם המשוגע עם סטורמי דניאלס".

 

דונלד טראמפ ראש העיר ניו יורק לשעבר רודי ג'וליאני (צילום: AFP)
טראמפ וג'וליאני(צילום: AFP)

ג'וליאני, ראש העיר ניו יורק לשעבר ועורך דין לשעבר במקצועו, הצטרף בחודש שעבר לצוות המשפטי של טראמפ. הוא אמר שהנשיא האמריקני החזיר לכהן את 130 אלף הדולרים לאורך כמה חודשים, דבר שמצביע על כך שהכסף לשחקנית הפורנו הועבר אליה ככל הנראה בתקופת המעבר בין הבחירות לבין השבעתו של טראמפ בינואר 2017, ואולי אפילו בזמן כהונתו כנשיא. ג'וליאני גם אמר ש"הולך להתברר שהתשלום היה חוקי לגמרי משום שהכסף הזה לא היה כסף של הקמפיין".

 

"התשלום לשחקנית - דבר רגיל שעורכי דין עושים"

במסמכים שהגיש טראמפ לרשויות האמריקנית ובהן פירוט ענייניו הכלכליים, לא היה מצוין שום חוב לעורך הדין כהן. ג'וליאני גם אמר שהתשלום שהועבר לשחקנית הפורנו היה "דבר רגיל שעורכי דין עושים". עורך דינה של דניאלס, מייקל אוונאטי, התייחס לדברים ואמר שמדובר ב"חשיפה מדהימה". לדבריו, "אדון טראמפ היה מעורב בביצוע עבירה וחייבות להיות השלכות חמורות על התנהגותו ועל שקריו ועל הונאתו את העם האמריקני".

 

ג'וליאני אמר את הדברים בתוכנית של המגיש שון האניטי, אדם שבעצמו קשור לפרשה. באחרונה נחשף במסמכים של בית משפט שהאניטי הוא אחד מלקוחותיו של כהן. האניטי טען שהקשר שלו עם כהן נגע לייעוץ בנושא נדל"ן.

 

סטורמי דניאלס בריאיון ל-
סטורמי דניאלס בריאיון לתוכנית "60 דקות"(צילום: AP)

דניאלס, ששמה האמיתי הוא סטפני קליפורד, סיפרה שקיימה יחסי מין עם טראמפ ב-2006, כמה חודשים לאחר שאשתו השלישית מלניה ילדה את בנם. היא גם אמרה שאיל הנדל"ן מניו יורק דאז שילם לה כסף כדי לשמור בסוד את הסיפור כחלק מהסכם סודי שנחתם ביניהם, שכעת היא רוצה שבית המשפט יפסול אותו. דניאלס גם הגישה תביעת דיבה נגד טראמפ בעקבות ציוץ שלו מ-18 באפריל. הנשיא הרפובליקני הגיב אז בטוויטר שלו לקלסתרון שהרכיבה קליפורד של גבר שלטענתה איים עליה בחניון בלאס וגאס במאי 2011, זמן קצר אחרי שהסכימה לשתף פעולה עם המגזין " In Touch" ולספר על יחסיה עם טראמפ. לפי קליפורד הגבר המאיים דרש ממנה "לעזוב את טראמפ במנוחה", ו"לשכוח מהסיפור". לדבריה, אחרי שהביט בבתה הפעוטה הגבר אמר: "זאת ילדה קטנה ויפהפייה. חבל שמשהו יקרה לאמא שלה".

 

הנשיא כתב שמדובר בתרמית מוחלטת, ובקלסתרון של אדם "שלא קיים". טראמפ כתב שקליפורד "מנגנת את תקשורת הפייק ניוז למטומטמים (אבל הם יודעים את זה!)". בתלונתה מסרה קליפורד שהנשיא ידע שהציוץ שלו שקרי, והאשים אותה לשווא ששיקרה.

 

בתביעה שהוגשה בבית המשפט הפדרלי במנהטן אמרה קליפורד שהעובדה שטראמפ כינה את עדותה "תרמית מוחלטת" נועדה לשכנע שהיא "פברקה את הפשע ואת קיומו של התוקף - שתי עבירות על החוק בניו יורק".

 

הבית הלבן מסר שטראמפ מכחיש שקיים מערכת יחסים עם דניאלס. עורך הדין כהן מסר ש"לא ארגון טראמפ ולא קמפיין טראמפ היו צד העסקה עם גברת קליפורד ולא החזירו לי את הכסף על התשלום, לא בצורה ישירה או עקיפה". בדבריו של עורך הדין הוא התייחס לנשיא באופן אישי. ג'וליאני נשאל על הכחשתו של כהן ואמר שהוא לא יודע אם עורך הדין ביצע את התשלום מבלי לשאול את טראמפ, אבל ש"אין לי סיבה להתווכח על זה.

 

דבריו של ג'וליאני נאמרו בשעה שכהן נמצא תחת מכבש לחצים משפטי. הוא עומד בפני חקירה פלילית בניו יורק וסוכני FBI פשטו לביתו ולמשרדיו לפני כמה שבועות וחיפשו מסמכים שנוגעים להסכם השתיקה הסודי עם שחקנית הפורנו. תביעתה של דניאלס לבטל את ההסכם בינה לבין טראמפ הוקפאה עד שתושלם החקירה הפלילית נגד כהן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים