שתף קטע נבחר

פרקליטה של המתלוננת נגד ריטמן: "הצדק והאמת שלה ניצחו"

יום לאחר שמפקד להב 433 לשעבר, ניצב רוני ריטמן, הודיע על החלטתו לפרוש מהמשטרה, התייחס פרקליטה של המתלוננת נגד הקצין לנושא: "זה שלב נוסף בניצחון לניקוי שורות המשטרה", אמר הפרקליט בריאיון לאולפן ynet. הוא תקף את המפכ"ל אלשיך: "הוא משמיץ את מרשתי ובמקביל סותם לה את הפה"

 

 

עו"ד חי בר-אל, פרקליטה של המתלוננת נגד מפקד יחידת להב 433 לשעבר, ניצב רוני ריטמן, התייחס הבוקר (יום ה') להחלטתו של הקצין הבכיר לפרוש משירותו במשטרה. "זה ניצחון גדול", אמר עו"ד בר-אל לאולפן ynet בעקבות ההודעה של הקצין שננזף בגין חשד להטרדה מינית של מרשתו.

 

ריטמן, שאולץ לעזוב את תפקידו ביחידת הדגל של המשטרה בעקבות ביקורת נוקבת של בג"ץ, הודיע אמש למפכ"ל, רב-ניצב רוני אלשיך, על החלטתו: "נקלעתי בשנים האחרונות בעל כורחי לסיטואציה הזויה, שלא ריפתה את ידי במאומה ותוך כדי מאבק על שמי הטוב, הובלתי, יחד עם רבים וטובים את יחידת להב 433 'להישגים ארגונים פנומנליים חסרי תקדים', כפי שאתה עצמך ציינת".

 

המתלוננת טענה כי ריטמן הטריד אותה מינית לפני כמה שנים בתום מסיבה. אחרי שתיק החקירה הפלילית נגדו נסגר בהנחיית היועץ המשפטי לממשלה, פנתה המתלוננת לבג"ץ - ואז ביקשו השופטים מהפכ"ל אלשיך תשובות בנוגע לצעדים משמעתיים נגד הקצין הבכיר. בינואר השנה נזף המפכ"ל בריטמן ולמעשה אפשר לו להישאר בשירות מבלי לקבל קידום או תפקיד משמעותי אחר.

רוני אלשיך גלעד ארדן רוני ריטמן (צילום: אלכס קולמויסקי, אוראל כהן, מוטי קמחי)
אלשיך, ריטמן וארדן(צילום: אלכס קולמויסקי, אוראל כהן, מוטי קמחי)

עו"ד בר-אל, פרקליטה של קצינת המשטרה שהתלוננה כי ריטמן הטריד אותה מינית, אמר הבוקר כי "הניצחון הגיע כבר בנובמבר האחרון עם פסק הדין של בג"ץ . עכשיו זה סוף סוף שלב נוסף אבל חשוב מאין כמוהו בניצחון הזה לניקוי שורות המשטרה, אותם ערכים פסולים תחת משטרת אלשיך. זה שלא חשוב מאוד אבל זה לא הסוף, תם ולא נשלם".

 

-אתה חושב שמה שגרם לריטמן לפרוש זה באמת הסיפור הזה?

"מה עוד יש? אני חושב שגם הוא בעצמו אמר אחר כך כשפרש מהתפקיד שלו. אני חושב שסוף סוף השר ארדן הבין גם הוא שלא יכול להיות הנזק שנגרם למשטרה בעקבות ההתעקשות שלו ושל רוני אלשיך להיאחז בקרנות המזבח למרות פסיקת בג"ץ החד משמעית - החמורה מאוד על הערכים הפסולים שלו, שרוני אלשיך אימץ אותם לחיקו".

 

-אבל ריטמן קורא לסיטואציה הזאת 'הזויה' ואומר שהוא נלחם בכוחות המאיימים.

"אני לא אומר שזה בגלל המתלוננת, אלא בזכות המתלוננת. בזכות המתלוננת האמיצה שיצאה נגד מערכת שכולם חשבו שאין סיכוי נגדה. אבל הנה, הצדק והאמת שלה ניצחו. רוני ריטמן ורוני אלשיך מפזרים כבר הרבה זמן כל מיני האשמות, יורים לכל הכיוונים, הכניסו לזה את חקירות ראש הממשלה ועוד כהנה וכהנה ספינים נמוכים שאין להם שום בסיס ומוטב עכשיו שרוני ריטמן ייצא לנו מהפריים הציבורי וייתן למשטרה להשתקם".

 

על השאלה מדוע לא מתאפשר לראיין את מרשתו, השיב עו"ד בר-אל כי "יש לה הרבה מה להגיד והמפכ"ל יודע שיש לה הרבה מה להגיד, גם על ההתנהלות שלו. הוא בעצמו והדוברת שלו משמיצים את המתלוננת אבל באותה נשימה הוא סותם לה את הפה. הוא קיבל תביעת דיבה וישלם על ההשמצות שלו. המפכ"ל הזה קרא לשוטרת מוטרדת מינית 'עבריינית'. הוא מפחד ממה שיקרה כשהיא תדבר".

 

הניצב הפורש ריטמן תקף במכתבו למפכ"ל את השר לביטחון הפנים ארדן: "לא נסתר מעיניי השיח התקשורתי הנוכחי, המקים בנוסף, חשש לאי הארכת כהונתך בשנה, בין היתר על רקע תמיכתך בי. לצד הזעזוע מאמירות הנאמרות בעניין הארכת הכהונה ומיוחסות לגורמים פוליטיים ואינטרסנטיים, ההקשר שנעשה לחקירות הרגישות שהתנהלו ומנוהלות בלהב 433 ורצוני העז להשאר לצדך ולהילחם בכוחות המאיימים על דמותה של ישראל כולה, ברור לי שלא אמתין זמן בלתי סביר ולא אוותר על זקיפות הקומה וערכיי הפיקודיים והמוסריים בעבור תפקיד נוסף".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
ניצב ריטמן
צילום: מוטי קמחי
מומלצים