שתף קטע נבחר

מכוונים גבוה ולכולם: התיכוניסטים למען חברה שוויונית

אפליקציה שמזהה צורך במתן עזרה, צמיד חכם שמעניק תמיכה עוטפת לאנשים מבוגרים ומשקפיים שמתריעים על מכשולים - שלושה מיזמים נוספים שעלו לגמר תחרות היזמות הארצית של קבוצת עמל

בשיתוף רשת עמל

 

בעזרת חינוך כבר לשנות את החשיבה, לקדם רעיונות חדשים ולשנות את החברה - כשרותמים לכך את הטכנולוגיה, השמיים הם הגבול: תיכוניסטים ברשת עמל החליטו שהגיע הזמן לעשות שינוי שיוביל לשוויון, שיעזור לנו להיות חברה שנותנת לכל אחד ואחת הזדמנות שווה בחיים ושמה את כולנו על אותו קו זינוק. התלמידים פיתחו מיזמים למען אוכלוסיות עם צרכים מיוחדים אותם הציגו במסגרת תחרות היזמות הארצית של קבוצת עמל.

   ()
 

"עשרות תלמידים מכל הארץ, הם חושבים אחרת ובסוף הם ממציאים המצאות למען אנשים עם צרכים מיוחדים, הם מקלים עליהם את החיים. זו תפיסת עולם חברתית ברשת עמל, שתלמידים לומדים למען החברה," אמרה עו"ד רוית דום, מנכ"ל רשת עמל, במסגרת התחרות. "אני מתמלאת בגאווה ושמחה כשאני רואה בני נוער שלנו שעוזרים לחברה ועוזרים לקהילה, וזה מה שחשוב לנו לעשות, בעצם, מדינה ועולם טוב יותר."

 

במסגרת התחרות, שנערכה בחודש פברואר השנה בחברת ההייטק מארוול בפתח תקווה, הוצגו 18 פרויקטים חדשניים ושבעה מתוכם עלו לשלב הגמר - בשבוע שעבר הצגנו בפניכם ארבעה מתוכם, הכירו את השלושה הנוספים:

 

 

Grace Net

בית הספר הרב תחומי עמל רמות באר שבע 

 

יישומון המאפשר לאנשים נזקקים לקבל תמיכה, עזרה וליווי מאנשים "טובים" במרחב עירוני ונגיש. לחבר בין הרצון הטוב לעזור, הזמינות, הכלים וקהילת המבוגרים/ מוגבלים.  

 

שמות התלמידים: אבו גומעה נוראן (נור), קליינמן יובל

מנחים: אזרזר גל-יוסי, אלברט לוי

 

 

LS BAND

בית הספר הרב תחומי עמל שבח מופת ת"א 

 

צמיד חכם שמציע לאנשים מבוגרים תמיכה בביטחונם, מעקב על מצבם הבריאותי ועזרה כללית. הצמיד מעוצב במיוחד לאנשים מבוגרים כדי שיהיה נגיש ופשוט עבורם. הצמיד פועל לפי עקרון חברתי וקהילתי במקרי מצוקה, כלומר במקרה של מצוקה אנשים בקרבת מקום יקבלו התראה לגבי המקרה בנוסף למיקום של האדם הזקוק לעזרה.

 

שמות התלמידים: מיכאל קושניר, דניאל גורביץ', אדוארד ניפומניאשצ'י, דניאל סטציוק, מקסים גוטמן

מנחה: לב ברמן

 

משקפיים חכמים לעיוורים

בית הספר הרב תחומי עמל כעביה טבאש חג'אג'רה 

 

משקפיים המזהים מכשולים ומתריעים מפניהם. 

 

שמות התלמידים: חלא כעיה, קמר כעביה

מנחים: גרייס מוסא, חאלד כעביה

 

בשיתוף רשת עמל

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים