שתף קטע נבחר

שב"כ חשף: 150 אלף אירו מחמאס ליו"ר תא הסטודנטים של הארגון

לפני חודשיים זעמו באוניברסיטת ביר זית לאחר שמסתערבים מחופשים לעיתונאים נכנסו למוסד ועצרו את יו"ר תא הסטודנטים שם, עומר כיסואני. היום הותר לפרסם כי כיסואני יצר קשר עם פעיל חמאס שגורש לעזה ועם גורמי הארגון בטורקיה וקיבלו את הכסף לקידום פעילות חמאס

 

משוחרר בעסקת שליט, גורמי חמאס בטורקיה ויו"ר תא הסטודנטים של חמאס באוניברסיטה הפלסטינית הגדולה בגדה המערבית: זה הקשר שחשף שב"כ, יחד עם המשטרה וצה"ל, לאחר מעצרו של יו"ר תא הסטודנטים עומר כיסואני לפני חודשיים.

 

כיסואני נעצר במהלך פעילות של מסתערבים שתועדה ועוררה סערה לאחר שאנשי הכוח שהגיעו למוסד האקדמי התחזו לעיתונאים פלסטינים כדי להיכנס למקום ועצרו את כיסואני. היום (ה') הותר לפרסם כי במסגרת החקירה התברר שכיסואני קיבל 150 אלף אירו מיאסין רביע, שגורש במסגרת עסקת שליט לרצועת עזה, והכספים הוחבאו בכמה מקומות ברחבי השטחים.

רגע המעצר ()
רגע המעצר

מהחקירה עלה כי כיסואני ביקש כספים לצורך קידום פעילות חמאס באוניברסיטה הגדולה ברמאללה. את הכספים הוא אסף יחד עם יחיא עלוי, פעיל חמאס וחבר בתא הסטודנטים.

 

"חשיפת פעילותם מצביעה פעם נוספת על החשיבות הרבה שמייחסת מפקדת חמאס לפעילות הסטודנטים באמצעות התאים שלהם באוניברסיטאות כאמצעי עיקרי לגיוס ולהכשרת פעילי חמאס באיו"ש", נמסר בהודעת השב"כ.

 

כאמור, כוח המסתערבים התחזה לעיתונאים שהגיעו לקיים ריאיון עם יו"ר תא הסטודנטים של חמאס. ברגע שהכוח עבר לפעולה גלויה, הוציאו אנשיו אקדחים והבריחו אותו מהקמפוס כשכוחות של צה"ל מחפים עליהם באותו שלב מחוץ לכותלי האוניברסיטה. הכוח ירה באוויר כמה פעמים בעת הנסיגה, כדי להרחיק מיידי אבנים.

 

כיסוואני נעצר בעבר כמה פעמים בידי מנגנוני הביטחון הפלסטינים. בארגון העיתונאים זעמו על ההתחזות: "ארגון העיתונאים רואה בדאגה את ההתחזות של מסתערבים באוניברסיטת ביר זית לצוות צילום עיתונאי. התנהגות זו עלולה לסכן עיתונאים אמיתיים הבאים לעשות את עבודתם ומהווה פגיעה בחופש העיתונות. עבודת העיתונאים חשובה ואין לסכן עיתונאים גם לצורך פעילות ביטחונית. ארגון העיתונאים יפנה למפקדת מג"ב ויבקש הבהרות על מנת לוודא שהתחזות כאמור לא תישנה".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים