שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  כחלון: "נתניהו לא הצליח להשפיע, בעיה בניהול הקואליציה"
  שר האוצר ויו"ר כולנו שוב יוצא נגד הכוונה לחוקק את פסקת ההתגברות (חוק עוקף בג"ץ) ושוב מאשים את הקיצונים מבלי להזכיר את יוזמי החוק בנט ושקד. "החוק הגיע לוועדת שרים בניגוד לדעתי ולדעת נתניהו. רה"מ לא הצליח להשפיע אתמול וזו בעיה"

   

  כחלון: יש בעיה בניהול הקואליציה    (צילום: משי בן עמי)

  כחלון: יש בעיה בניהול הקואליציה    (צילום: משי בן עמי)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  קרב המילים על פסקת ההתגברות נמשך: שר האוצר ויו"ר כולנו משה כחלון תקף בצהריים (ב') שוב את הכוונה לחוקק את פסקת ההתגברות (חוק עוקף בג"ץ), שאושר אתמול בוועדת השרים לענייני חקיקה.

   

  בנאום שנשא בוועידת המלונאות בירושלים הבהיר כחלון כי ההצעה הובאה לוועדת השרים ללא הסכמתו וללא הסכמת ראש הממשלה בנימין נתניהו. עם זאת, הוא מתח ביקורת מסוימת על ראש הממשלה. "העובדה שראש הממשלה לא הצליח להשפיע על התהליך, זו בעיה של ניהול הקואליציה", אמר כחלון.

  כחלון ונתניהו (צילום: אלכס קולומויסקי) (צילום: אלכס קולומויסקי)
  כחלון ונתניהו(צילום: אלכס קולומויסקי)

   

  נשיאת העליון חיות: פסקת ההתגברות מסוכנת    (צילום: אלי מנדלבאום)

  נשיאת העליון חיות: פסקת ההתגברות מסוכנת    (צילום: אלי מנדלבאום)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  שר האוצר שוב האשים את הקיצונים בהבאת החוק ולא ציין את שמם של העומדים מאחורי המהלך, השרים נפתלי בנט ואיילת שקד. "גופים קיצוניים משפיעים ומנהלים את המדינה. אף אחד לא רוצה פה מדינה חשוכה ומדינה בלי ביקורת שיפוטית. אם חס וחלילה התוכניות שלהם יתממשו, לא יהיה לכם תייר אחד בארץ. אנשים רוצים לבוא למדינות מתוקנות", הבהיר יו"ר כולנו.

   

  אחריו נאם בוועידה שר התיירות יריב לוין שהתבדח: "הבנתי שנאמר פה שאם נעשה שינוי במערכת המשפטית, לא יהיה כאן תייר אחד (מתייחס לדבריו של כחלון). הרי איפה יכול אדם לבוא ולראות מדינה שבה השופטים בוחרים את עצמם ונורמות חוקתיות לא נקבעות בפרלמנט ובמשאל עם אלא בחוק שהתקבל בתמיכה של רבע מהפרלמנט? גם כאשר נשנה את המצב ונאזן בין הרשויות, ימשיכו להיות לתיירים סיבות טובות מאוד להגיע לישראל ובמספרים גדולים".

   

  הבוקר הבהירו בבית היהודי כי ימתינו עד שיתבסס רוב של ח"כים שיתמכו בפסקת ההתגברות בכנסת לאחר ששמעו את דבריו של כחלון. עם זאת, במפלגה לא נשארו אדישים לדברי שר האוצר. "הוא משטה בציבור, אם רצה להגיע להסכמות - בבקשה שיגיע. יש זמן", אמרו גורמים בבית היהודי.

   

  מתקפה על פסקת ההתגברות נשמעה היום גם מפיה של נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות. "מן הראוי להסיר את פסקת ההתגברות מסדר היום הציבורי. הרשות השופטת נתונה תחת מתקפה בוטה וחסרת תקדים, שמאיימת באופן ממשי על עצמאותה ועל אי-תלותה", אמרה חיות בטקס השבעת שופטים בבית הנשיא בירושלים.

   

  שרת המשפטים איילת שקד השיבה לה: "אחת לשבוע יוצאת בת קול ומכריזה כי מדינת ישראל צועדת אל קץ הדמוקרטיה. לעתים בשל מהלך ממשלתי כלשהו, ולעתים בשל חקיקה כזו או אחרת. חייזר שינחת כאן, עלול להאמין שהדמוקרטיה הישראלית כה שברירית עד שהיא קורסת ברגע אחד. האינפלציה בהודעות אודות מות הדמוקרטיה הפכה לאבסורד, ובעיקר לכלי ניגוח פוליטי. צר לי לאכזב את המפסידים, אך צאו החוצה והביטו - הדמוקרטיה הישראלית חיה, נושמת ובועטת וחזקה יותר מכל מבקריה ומספידיה".

   

  שקד הדגישה כי "בית המשפט העליון היום אינו דומה לזה שהיה לפני עשר שנים. הוא מגוון יותר ואינו משקף אחידות מחשבה. בתקופה האחרונה בית המשפט התברך בשופטים בעלי תרמילי חיים שונים הנושאים על גבם מטענים ערכיים מגוונים. כשם שפרצופיהם שונים כך פסיקותיהם אני מניחה יהיו שונות, מגוון דעות הוא דבר חשוב וטוב שכך".

   

    

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "כחלון: "נתניהו לא הצליח להשפיע, בעיה בניהול הקואליציה""
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים