שתף קטע נבחר

בנט במסר לנתניהו וכחלון: "יש גבול למריחה"

יו"ר הבית היהודי הבהיר בפתח ישיבת הסיעה כי ימשיך לקדם את פסקת ההתגברות על אף ההתנגדות של שר האוצר. הוא קרא לנתניהו וכחלון: "יש לכם פתרון אחר? תציגו". כחלון תקף: "איש ימין ממלכתי לא צריך להתנהג ככה". ליברמן עקץ: "יש תחרות מי רץ מהר יותר לבוחר שלו"

 

בנט לא מתקפל: יו"ר הבית היהודי, השר נפתלי בנט, הבהיר בצהריים (ב') בפתח ישיבת הסיעה כי ימשיך לקדם את פסקת ההתגברות (חוק עוקף בג"ץ) ושלח מסר לראש הממשלה בנימין נתניהו ולשר האוצר משה כחלון, שמתנגד לחוק במתכונתו הנוכחית.

 

"יש גבול לכמה אפשר לדחות ולמרוח. כל המחנה הלאומי לא מבין למה ברמה היומיומית בג"ץ מתערב באינספור דברים שהוא לא אמור להתערב. קרה פה דבר בעייתי מאוד ב-25 השנים האחרונות שבעצם קמה ממשלת על שנקראת בג"ץ והיא בעצם אומרת 'זה נראה לנו, זה לא נראה לנו' - זה לא התפקיד של בג"ץ", אמר בנט.

משה כחלון בנימין נתניהו ונפתלי בנט (צילום: דנה קופל, AFP, רויטרס)
כחלון, נתניהו ובנט(צילום: דנה קופל, AFP, רויטרס)

 

לנתניהו ולכחלון הוא אמר: "ראש הממשלה ושר האוצר אומרים שהם זקוקים לעוד כמה ימים על מנת להגיע להסכמות על פתרון. אנחנו מכאן אומרים לראש הממשלה ולשר האוצר - הבאנו פתרון מעשי להוצאה של כ-20 אלף מסתננים בכל שנה. אם יש לכם פתרון אחר - תציגו אותו. אם יש לכם פתרון אמיתי ומעשי לריסון ההתערבות ההולכת וגוברת של מערכת המשפט בניהול היום יומי השוטף של המדינה - תציגו לנו, נתמוך בזה. בהיעדר פתרון אחר אנו מצפים מכם להתקדם בחקיקה של פסקת ההתגברות".

 

כחלון לא נותר חייב והשיב לבנט. "צריך להפסיק עם הספינים", אמר כחלון בפתח ישיבת הסיעה בכנסת. "אנחנו בעד הוצאת המסתננים הלא חוקיים מהארץ וגם אם צריך להגיע לפסקת התגברות בנושא הוצאת המסתננים, הסיעה מאוחדת בעניין הזה. לצערי שרים שאין להם פתרונות משגרים דברים לאוויר. גם אם פסקת ההתגברות הזו הייתה עוברת היא לא הייתה נותנת מענה לבעיית המסתננים".

 

שר האוצר המשיך ואמר: "אני יודע בדיוק איך צריך להתנהג איש ימין ממלכתי. זה מה שצריך להוביל איש ציבור ולא ספינים כאלה ואחרים. ראש הממשלה ביקש לדחות אתמול את הדיון וסורב.  לא הבנתי מה ההיגיון בכיפופי ידיים האלה".

 

גם יו"ר ישראל ביתנו, השר אביגדור ליברמן, התייחס למחלוקות ואמר: "אין משבר ואף אחד לא רוצה לפרק את הקואליציה. אני לא מכיר אף גורם שרוצה להקדים את הבחירות ולכן גם הדיבורים, בטח בעת הזו כשאנחנו קודם כל מטפלים במצב הביטחוני המורכב ביותר זה פשוט לא נכון אבל גם פוליטית אף אחד לא רוצה להקדים. יש פה תחרות ריצה מי רץ יותר מהר לקראת הבוחר שלו, אבל אני לא רואה פה שום משבר".

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דנה קופל, AFP, רויטרס
כחלון, נתניהו ובנט
צילום: דנה קופל, AFP, רויטרס
מומלצים