שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  אל תבזבזו אנרגיה: לעבוד מתוך הלב
  האם אנרגיה היא משהו שאנחנו יכולים לאגור או להוציא, מה הקשר שלה לעבודה קשה, אם בכלל - שרונה פומס על האנרגיה החדשה ועד כמה היא לא מה שחשבנו, אבל אנחנו כל כך זקוקים לה

  כל כך הרבה מידע מופיע באינטרנט על אנרגיה, אך האם מישהו באמת יודע מהי האנרגיה ומהיכן היא באמת מגיעה? תיאור אחד של אנרגיה מסביר שהיא הדבר המניע את חיינו - היכולת לזוז, להזיז דברים אחרים, לשנות את צורתם את מצב הצבירה ואפילו את הטמפרטורה שלהם. תיאור מדעי בסיסי של אנרגיה הוא "כוח או כוח מאוחסן (פוטנציאל)".

   

  תיאור נוסף הוא "תנועה או פוטנציאל לזוז". במחקרים מעמיקים היא מתוארת כ"נישאת על ידי משהו". השאלה מי נושא אותה והאם פיזית או שאלו הם חוטים בקירות שמאפשרים למחשב לעבודה? ויש שאומרים שהיא נובעת מתנודות ואקום קוונטיות, מה שלא הופך מובן יותר.

   (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  (צילום: shutterstock)

  נמצא כי אריסטו היה ראשון, במאה ה-4 לפנה"ס, שהשתמש במונח "אנרגיה" כדי לתאר פוטנציאל, כגון פוטנציאל להיות חלש או חזק. מאוחר יותר, האנרגיה באה לידי ביטוי עם המילים "עבודה" או "כוח", אבל במובן יומיומי ולא מדעי. בתחילת המאה ה-19 תומאס יאנג התחיל לדבר על אנרגיה במונחים של פיזיקה, ואלברט איינשטיין הביא אנרגיה לחזית בתחילת המאה ה-20 עם הנוסחה הקלאסית שלו E = mc2.

   

  בעוד מודעות האנשים לאנרגיה קיימת כ-200 שנה, מסתבר שעד היום אין באמת ידיעה מוחלטת מה זה אנרגיה.

   

  מידע רב יש על צ'י במטאפיסיקה הסינית ורבים מאנשי המערב בתוכם מדענים, פילוסופים, מטפלים ועוד, סברו בטעות שצ'י זה אנרגיה, אך במחקר שנעשה

  בנושא על ידי פרופ' ZHANG DAINIAN נמצא כי לא ניתן להגדיר את המילה צ'י בדיוק, ויש לה, למעשה, כעשרת אלפים פרשנויות, וכן, אין פירוש למילה צ'י באף מילון מערבי שאנחנו מכירים.

   

  המילה צ'י איננה מתרגמת את התרבות הסינית עבור המערב כמילה בפני עצמה, אלא משתנה ולא רק במהותה אלא גם הפרשנויות שלה משתנות בהתאם להתפתחות ולתודעה של אנשים - בדומה לשינוי שאנחנו רואים במבנה של משפחה או שינויים של טכנולוגיה.

   

  רבים מהאנשים העוסקים בטיפול מכנים את עצמם 'עובדי אנרגיה': אנרגיה של גוף, של נפש, אנרגיה של בית - מבלי לדעת מהי באמת. רבים סבורים שצריך לדעת כיצד לעבוד עם אנרגיה, אך העניין הוא שאנרגיה אין לה כמעט קשר עם עבודה והניסיון להחזיר את האנגריה למטופל מסייעת לזמן קצר שלאחריו חוזר המטופל למצב של חוסר איזון.

   

  אנרגיה מגיעה מהתשוקה של התודעה והיא יוצרת אינטגרציה ותקשורת עם הכל. אינטליגנציה אלוהית של מיזוג מחברת את כולנו: מפעילה את שואב האבק, מניעה את המכוניות, מחברת בין ההרים למים, בין עצים לפרפרים, מתקשרת ומסנכרנת בין אנשים ומצבים באופן מדויק להפליא.

   

  הסינים כינו את הצ'י אנרגיית החיים או כוח החיים, כך שאין מדובר על כוח אלא על מיזוג.

   (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  (צילום: shutterstock)
   

  סברנו שאנחנו זקוקים להרבה אנרגיה וחיפשנו אותה בחוץ, באוכל, בחומר, באנשים, בטיפולים מתמשכים, אך זו מגיעה ממקום אחר, מהמנגינה של הנשמה, ואין לנו כלל צורך בהרבה אנרגיה - כמו החמצן שאנחנו נושמים ושואפים המגיע בכמות הנדרשת בדיוק מתי שאנחנו צריכים.

   

  שעה שאני כותבת את הטקסט הזה, מופיע שיתוף של תלמידה על צג הטלפון, המעורר השראה לנושא עליו אני כותבת והזמן עומד לרשותי בדיוק מתי שיש לי בו צורך ואני פשוט מופיעה כדי למזג את הכל. אמש, למשל, התנאים לא היו בשלים לכתוב את המאמר כמו עכשיו.

   

  כיועצי פנג שואי חשבנו שנוכל לעשות מניפולציה לאנרגיה, להקטין, לתקן, לווסת כדי לקבל הרבה יותר אך מסתבר שזה דורש עבודה רבה, בדומה למאבק בתחנות רוח.

   

  כשאנחנו מתעוררים לתודעה חדשה אנחנו מניחים לאנרגיה לעבוד עבורנו באופן שלא תארנו או למדנו. כל מאבק ביקש עוד ועוד אנרגיה, אך כשאנחנו יודעים כיצד אנרגיה נבראת, כיצד היא עובדת ומהיכן היא מגיעה, אנחנו יכולים ללכת לטייל, לישון בחדרים השונים בבית - ללא חשש, ללא מאמץ.

   

  לראשונה אנחנו הופכים מעובדי אנרגיה למעבידי אנרגיה - מניחים לה לעבוד עבורנו. נכון, האנרגיה לא באמת תלך לעבוד בשבילנו - תכסח את הדשא או תנקה את הבית, אך היא תופיע בסנכרון ובתאום של קונצרט המשלב את ה"מתי והאיך" שהיא תופיע לשרת אותנו.

   (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  (צילום: shutterstock)
    

  אנחנו חוברים בלא מאמץ לאנרגיה חדשה, שלראשונה מזה עידנים מופיעה לפתחנו כדי לשרת אותנו. כשזה קורה הסנכרון מתחיל לעבוד, כך, למשל, אמש בזמן השיעור אבחנו דירה שכורה של תלמידה בהתאמה למפת הלידה שלה כדי לראות אם מתאים לה לחדש את החוזה בדירה בה היא מתגוררת בשנתיים האחרונות, כיוון שבעל הדירה ביקש להכפיל את סכום השכירות כמעט במחצית. ביקשנו לראות היכן וכיצד הבית יכול לתמוך בה. בסוף האבחון התלמידה יכלה לראות שהבית יכול לעבוד עבורה ונושא הכסף הפך רלבנטי פחות כשהכל בסדר בבית ובכלל. למחרת השיעור בצהריים היא שלחה לי הודעה על כך שהיא קיבלה בונוס בעבודה באופן שהפתיע אותה, כיון שהיה הסכום המדויק שנדרש ממנה להוסיף כדי לחדש את החוזה של הדירה.

   

  כשנעבוד עם האנרגיה החדשה, הבית שלנו באמת יהיה בלב.

   

  שרונה פומס , פנג שואי 

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  להזמין את האנרגיה הנכונה
  צילום: shutterstock
  צילום: נוח שחר
  שרונה פומס
  צילום: נוח שחר
  מומלצים