שתף קטע נבחר

ירה למוות בחברו לדובדבן - ונאשם בהריגה

הלוחם נ' טען כי זו "הייתה תאונה ולא משחק בנשק", אבל הפרקליטות הצבאית הגישה נגדו כתב אישום על הריגת שחר סטרוג. מעצרו הוארך בשבוע

 

 

הלוחם שירה למוות בסמ"ר שחר סטרוג ז"ל, חברו ליחידת דובדבן, נאשם בהריגה. היום (ג') הוגש כתב אישום נגד סמל נ' מיחידת העילית מחטיבת הקומנדו. הפרקליטות הצבאית ביקשה להאריך את מעצרו של נ' עד תום ההליכים ושופט בית הדין הצבאי ביפו קבע כי מעצרו יוארך בשבוע.

  

בגרסתו הראשונית שמסר למצ"ח לאחר שירה למוות בחברו סטרוג, בן 20, טען הלוחם כי זו "הייתה תאונה ולא משחק בנשק. התאמנו יחד על שליפות אקדח בחדר בבסיס, כדבר שמקובל ביחידה. הוא החבר הכי טוב שלי ולא ידעתי שאני בהכנס".

סמ
שחר סטרוג ז"ל
 

לפי כתב האישום, "ב-20 במרץ או במועד סמוך לכך, גרם הנאשם במעשה או במחדל אסורים למותו של אדם". לטענת הפרקליטות הצבאית, "במועד ובמקום האמורים בשעה 19:30 בערב עתיד היה הצוות של הנאשם ושל סטרוג לצאת לאימון. היציאה לאימון נדחתה בכחצי שעה. בשעה 19:50 לערך, במהלך הפוגה שנוצרה בלוחות הזמנים בשל דחיית היציאה לאימון, נכנס הנאשם לחדר המגורים שלו ביחידה.

 

"זמן קצר לאחר מכן נכנס המנוח לחדר. השניים נעמדו זה מול זה, ושלפו את אקדחיהם האישיים מסוג גלוק 19, שהיו מאופסנים בפונדות שהוצמדו לחגורת המכנסיים שלהם. אקדחו האישי של הנאשם היה טעון במחסנית ולא היה מותקן בו תותב. באקדחו של המנוח היה מותקן תותב. לאחר שהנאשם שלף את אקדחו האישי, הוא כיוון את האקדח למרכז מסת הגוף של המנוח, דרך אותו, ולחץ על ההדק. כתוצאה ממעשיו של הנאשם, נורה מאקדחו כדור שפגע בחזהו של המנוח וגרם למותו".

 

נעם קסטיאל (צילום: יריב כץ)
הנאשם בבית הדין הצבאי, היום(צילום: יריב כץ)

רס"ן עו"ד מירב הרשקוביץ יצחקי, סרן (במיל') עו"ד אבי חימי וסרן עו"ד אליסף מלמד, שמייצגים את הלוחם מטעם הסנגוריה הצבאית, מסרו: "קיבלנו באכזבה רבה את החלטת הפרקליטות הצבאית על בחירת סעיף האישום של הריגה. צוות ההגנה סבור כי חומר החקירה, כמו גם דבריו העקביים של הלוחם, מלמדים בבירור כי סעיף האישום הראוי בנסיבות המקרה הטרגי הוא גרם מוות ברשלנות.

 

"בנסיבות אלה לא יהיה מנוס מהבאת התיק להכרעת בית הדין ולפריסת התמונה המלאה וכל טענות ההגנה בפני השופטים. אנו משוכנעים כי לאחר שבית הדין הצבאי יבחן את חומר הראיות וישמע את עדותו של הלוחם, הוא ימצא לאמץ את עמדת ההגנה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יריב כץ
הלוחם הנאשם בהריגה
צילום: יריב כץ
מומלצים