שתף קטע נבחר

טרור העפיפונים: שריפות בעוטף עזה, נזק כבד לשדה

עפיפוני תבערה שהופרחו מרצועת עזה נחתו בשדות חיטה במועצה האזורית שער הנגב וגרמו לדליקות. נזק כבד נגרם לשדה מול קיבוץ נחל עוז. אין נפגעים

 

 

 
טרור העפיפונים נמשך: משעות הצהריים (יום ג') הופרחו לעבר ישראל כמה עפיפונים בוערים שנפלו בשדות חיטה במועצה אזורית שער הנגב וגרמו לשריפות - הגדולה שבהן התפתחה מול קיבוץ נחל עוז. נזק כבד נגרם למקום והשריפה כובתה כעבור כשעתיים. בנוסף, התפתחו מוקדי שריפות נוספים בקיבוצים סמוכים. בכל האירועים לא היו נפגעים.
 
שריפה בעקבות עפיפוני תבערה ()

שריפה בעקבות עפיפוני תבערה ()
 
תושבי עוטף עזה הונחו שלא לגעת בעפיפונים המגיעים משטח הרצועה מחשש למלכוד וכי בכל מקרה שכזה יש להזעיק את רכז הביטחון של היישוב. בצה"ל אומרים כי כבר בימים הקרובים יימצא פתרון לתופעה.

 

ח"כ חיים ילין (יש עתיד) אמר כי "דין עפיפון כדין קסאם. מי שלא מבין זאת, לא מבין את המשמעויות. כאשר הציבור הישראלי התחיל להתרגל לירי הקסאמים על עוטף עזה, נעלמו הכותרות בעיתונים. עכשיו, כשיום אחרי יום אנחנו חווים את השריפות כתוצאה מהעפיפונים הבוערים, הכותרות נעלמות שוב. כאשר השריפה היא 50 מטרים מהיישוב ובקלות רבה יכולה להתלקח ולהיכנס ליישוב - אסור לנו להתעלם ובשום אופן לא לתת לטרור העפיפונים להפוך לשגרה"

 

שריפה בעקבות עפיפוני תבערה (צילום: רועי עידן)
שריפה בעוטף עזה, היום(צילום: רועי עידן)

שריפה בעקבות עפיפוני תבערה (צילום: רועי עידן)
(צילום: רועי עידן)

אתמול הופרחו מרצועת עזה כמה בלוני הליום שאליהם חוברו חומרי בערה וגרמו לשריפות בשדות בעוטף עזה בשבעה מוקדים. בין השאר פרצה שריפה בשדה חיטה מול קיבוץ מפלסים שבמועצת שער הנגב ונגרם נזק כבד. בלון נוסף גרם לשריפה ביער בארי. איש לא נפגע. על-פי החקלאים, שדות עלו באש רגע לפני הקציר שאמור להתבצע בימים הקרובים והנזקים נאמדים במאות אלפי שקלים.

 

 

שריפה בעוטף עזה ()
שריפה בעוטף עזה, אתמול

שריפה שדות חקלאיים  (צילום: זיו קופרשטיין)
(צילום: זיו קופרשטיין)

שריפה שדות חקלאיים  (צילום: זיו קופרשטיין)
(צילום: זיו קופרשטיין)

בתקופה האחרונה הבטיחו בצה"ל למצוא פתרון לתופעה ולהפעיל רחפנים שיירטו את העפיפונים או הבלונים. שלשום הגיע לביקור בעוטף עזה שר האוצר משה כחלון, שהודיע על פיצויים לחקלאים ששדותיהם עלו בלהבות ואף הבטיח כי מערכת הביטחון תדע לתת מענה לאיום החדש. כחלון גם אמר שיש להתייחס למפעילי עפיפוני התבערה כמו למשגרי רקטות.

 

ההצלחה של טרור עפיפוני התבערה מרצועת עזה ליישובי העוטף הביאה את הפלסטינים לייצר שיטה חדשה של הפרחת בלונים ממולאים בגז הליום שאליהם מחובר כלי בוער אשר מועלים לאוויר ולאחר שהם מתפוצצים הכלי הבוער נופל בשטח ישראל.

 

השיטה של הפרחת בלוני הליום שנוסתה לראשונה בשבוע שעבר פשוטה יותר לכאורה. הרוח המערבית שנושבת בדרך כלל באזור זה מעיפה את הבלונים בקלות מרצועת עזה לשטח ישראל, אולם הבלונים מתפוצצים בגובה רב יחסית והכלי שנופל צריך להמשיך לבעור עד להגעה לאדמה - דבר שלא תמיד קורה, לעומת העפיפונים שנישאים לגובה נמוך יחסית ובכך שומרים על תבערת הכלי שהם נושאים.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רועי עידן
שריפה בנחל עוז
צילום: רועי עידן
מומלצים