שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  בן זקן: "קבוצה שמגיעה למעמדים האלה היא קבוצה טובה ומאומנת"
  מאמן בית"ר ירושלים דיבר במסיבת העיתונאים הרשמית באצטדיון טדי לקראת גמר גביע המדינה (רביעי, 20:45) מול הפועל חיפה. שכטר: "גם אם אשחק 20 דקות, אתן את כל מה שאני יכול". ניר קלינגר: "צריכים לסמוך על קור הרוח שלנו. לא מסתפקים בהגעה למעמד הזה, אלה אמירות של לוזרים"

   

  צפו בתקציר מסיבת העיתונאים לפני הגמר    (צילום: יובל עוזרי)

  צפו בתקציר מסיבת העיתונאים לפני הגמר    (צילום: יובל עוזרי)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  יממה לפני שריקת הפתיחה של גמר גביע המדינה באצטדיון טדי (רביעי, 20:45) נערכה הערב מסיבת עיתונאים בהשתתפות נציגי בית"ר ירושלים והפועל חיפה, שתי העולות לגמר.

   

  מאמן בית"ר ירושלים, בני בן זקן, אמר לקראת ההתמודדות: "זו עובדה שהפסדנו בשני המשחקים האחרונים, אבל בסופו של דבר אנחנו יודעים להביא את התוצאות השנה. אם לא היינו מפסידים היו שואלים שאלות אחרות. נעשה את ההתאמות ונגיע מוכנים במטרה לבצע את העבודה. כרגע יש לנו משחק בבית בטדי, עם הזדמנות להביא תואר למועדון אחרי עשר שנים".

   

   

  בני בן זקן (צילום: ראובן שוורץ)
  בני בן זקן. "עבדנו כל השנה כדי לזכות בתואר"(צילום: ראובן שוורץ)

   

  "עבדנו כל השנה כדי לעשות עונה שהיא קצת יותר מטובה, שאפשר לזכות בה בתואר", ציין מאמן בית"ר. "נאבקנו על האליפות עד שלושה מחזורים לסיום העונה. הגענו למצב שבו התואר שלפנינו הוא הגביע. נגיע מוכנים ועם הרבה מאוד רצון כדי לעשות את העבודה".

   

  בן זקן מנה את ההישגים של בית"ר ירושלים העונה, עד כה: "בשורה התחתונה התמודדנו על האליפות עד שלושה מחזורים לסיום העונה, זכינו כבר בכרטיס לאירופה ואנחנו בגמר הגביע. קבוצה שמגיעה למעמדים האלה היא קבוצה טובה ומאומנת. אני רוצה לזכות עבור השחקנים ועבור כולנו. בבית"ר לפעמים כל משחק נראה לך כמו משחק גמר. אתה מתמודד עם לחצים, מחבק את השחקנים והם מחבקים אותך".

   

  אוהדי בית
  אוהדי בית"ר ירושלים. הזדמנות לתואר אחרי עשור(צילום: ראובן שוורץ)

   

  "ההחלטה לא תהיה קלה, אבל בסופו של דבר נצטרך לבחור את ההרכב", ציין המאמן. "נצטרך את כולם מוכנים ומרוכזים לאורך כל המשחק. לפעמים שחקן שמשנה את המשחק עולה מהספסל. משתדלים להתאים את המערך לשחקנים שנמצאים במומנטום טוב. המערך מול באר שבע די עבד במחצית הראשונה, אבל הפסדנו וחבל שזה קרה. אספנו את עצמנו, זה משחק גביע ואף אחד לא משאיר שום דבר ליום שאחרי זה".

   

  קפטן בית"ר, איתי שכטר, אמר לקראת הגמר: "זה המעמד הכי מחייב. רוצים מאוד להשאיר את הגביע בירושלים. שכחנו כבר מהמשחקים מול נתניה ובאר שבע. לגביע חוקים משלו, נעשה את המקסימום כדי לזכות. זה משחק סופר חשוב למועדון, בשבילנו הוא יכול לסמל דרך מדהימה. יש משחק קשה נגד קבוצה מאומנת, אנחנו מאמינים בעצמנו אבל נותנים את הכבוד המלא ליריבה".

   

  איתי שכטר (צילום: עוז מועלם)
  איתי שכטר. "אלה משחקים של מנהיגים"(צילום: עוז מועלם)

   

  "אלה משחקים של מנהיגים, של שחקנים שיש להם ניסיון. אני עדיין לא יודע אם אפתח בהרכב, אבל גם אם אשחק 20 דקות - אתן את כל מה שאני יכול. אני מקווה שזה יסתיים בתואר מתוק", ציין שכטר. "גביעים לוקחים על דברים קטנים. ההורים שלי יהיו מרוצים, הם ייקחו תואר הביתה בכל מקרה", הוסיף השחקן שאחיו ענר משחק בהפועל חיפה.

   

  קלינגר: "לא רוצה לזכות בגביע בשביל משרה"

  ניר קלינגר, מאמן הפועל חיפה, אמר במסיבת העיתונאים: "אני לא רוצה להתעסק בדברים שמסביב. משחקי גביע, במיוחד גמר גביע המדינה, תמיד היו אירוע שהכל יכול לקרות בו. אל לנו להתבסס על נתונים סטטיסטיים או ניסיון. צריכים לסמוך עלינו ועל קור הרוח שלנו, שיאפשר לנו לתפקד מחר. צריך לקוות שהשחקנים על הדשא, בעזרת השם, יעשו את העבודה".

   

  גביע המדינה (צילום: אורן אהרוני)
  גביע המדינה. קלינגר: "הגמר הוא אירוע שהכל יכול לקרות בו"(צילום: אורן אהרוני)

   

  "תמיד יפה מאוד להיזכר בהיסטוריה. הפועל חיפה הוא מועדון מכובד מאוד עם היסטוריה משמעותית בכדורגל הישראלי. מורשת זה דבר חשוב. רק לפני שבוע כיבדנו את גיבורי הזכייה ההיא בתואר בהזמנה למשחק הגמר", ציין קלינגר.

   

  "אשמח מאוד לחזור לזכות בתארים, כמו שהתחלתי את הקריירה. גם אם נרצה, לא נוכל להתעלם מבית"ר ומה שהיא עושה. אנחנו רוצים מאוד להעביר מסר לשחקנים - אל לנו לבנות על תוצאות שהיו בשבועות האחרונים", הוסיף. "זה משחק אחד שיש בו המון פסיכולוגיה ולחץ. אני בטוח שנדע לנתב את התוצאות והחשיבה לכיוון נכון מבחינתנו. זה מבחינת התוצאות של בית"ר. אנחנו מתרכזים במומנטום הטוב שאנחנו נמצאים בו ורוצים להמשיך אותו".

   

  ניר קלינגר. "אשמח לחזור לזכות בתארים" (צילום: ראובן כהן) (צילום: ראובן כהן)
  ניר קלינגר. "אשמח לחזור לזכות בתארים"(צילום: ראובן כהן)

   

  בנוגע לשאלה האם הפסד בגביע יהפוך את העונה לכישלון, אמר קלינגר: "אי אפשר להגיד 'הפועל חיפה' ו'כישלון' באותה נשימה, זה אפילו פאתטי להגיד את זה. מצד שני, כשמגיעים למעמד כזה מבחינתנו אין דרך חזרה ואנחנו רוצים לזכות. לא מסתפקים בהגעה למעמד הזה כהצלחה, אלה אמירות של לוזרים. לא תשמעו מאיתנו את זה".

   

  בנוגע לאפשרות שימונה למאמן נבחרת ישראל: "אני לא רוצה לזכות בגביע בשביל לקבל איזו משרה. אני רוצה לזכות כי אני אוהב לזכות בתארים, ואני מקווה שזה יקרה מחר. זו תהיה חותמת לעונה טובה ודחיפה אדירה למועדון. אירופה היא חשובה מאוד בנושא הזה ואנחנו רוצים מאוד להיות שם".

   

  בן בסט (צילום: עוז מועלם)
  עדן בן בסט. "נבוא עם הצניעות שלנו וננסה לנצח"(צילום: עוז מועלם)

   

  עדן בן בסט, קפטן הפועל חיפה, אמר הערב: "הוחלט שאני ודור מלול נעשה היום אימון חלקי. עיקר השיחות הוא בעניין הטקטי. אין מה לעשות, יש רעש מסביב למשחק הזה. זה זר לנו בהפועל חיפה, אבל יש כאן זרים מנוסים וגם ישראלים שעברו דבר או שניים".

   

  "בית"ר היא קבוצה מצוינת, אנחנו מכבדים אותה. נבוא עם הצניעות שלנו וננסה לקחת את הגביע", הוסיף החלוץ. "זה אירוע חגיגי לכדורגל הישראלי. בעזרת השם מי שהכי מגיע לו - יזכה. לא האמנתי שההצלחה בגביע תגיע בשילוב עם הליגה. האמנתי שנוכל לזכות בגביע, כי לכאורה זה יותר קל. אין מאושר ממני, שזה קורה לי בהפועל חיפה, במועדון שגדלתי בו".

   

  "יש לי פרפרים, יש רצון לעשות את זה, אני מרגיש עכשיו יותר אחריות ומרגיש מזוהה עם המקום הזה. יותר מעצמי, אני רוצה שהקהל והמועדון יחוו רגעים של אושר. כל שבוע אנחנו עוברים מכשול, הגענו לגמר וכולנו רוצים לעשות את זה", סיכם בן בסט.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים