שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  העברת השגרירות ו"יום הנכבה": משטרת ירושלים בכוננות שיא

  במחוז ירושלים של המשטרה נערכים לשבוע הבא שעלול להיות נפיץ במיוחד לנוכח צבר האירועים: מערך הכוחות בגזרה עובה ומיום א' ייפרסו אלפי שוטרים ולוחמי מג"ב ברחבי הבירה. אלה הסדרי התנועה

   

  ההכנות לקראת מעבר השגרירות    (רויטרס)

  ההכנות לקראת מעבר השגרירות    (רויטרס)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  מיום ירושלים ו"ריקוד הדגלים" בעיר העתיקה, דרך מעבר שגרירות ארצות הברית מתל אביב לבירה וכלה ב"יום הנכבה" - משטרת ירושלים נערכת לאחד השבועות הנפיצים והמאתגרים ביותר השנה עם כוחות מתוגברים שנמצאים בכוננות שיא. בדיוני הערכת מצב שקוימו באחרונה הוחלט לנקוט, בין היתר, צעדים לצמצום החיכוך בין האוכלוסייה היהודית והערבית בעיר. כמו כן, נלקחים בחשבון גם המתיחות בגזרה הצפונית וכן התסיסה ברצועת עזה שעלולים להבעיר את השטח.

   

  בעקבות כל האמור לעיל, עיבו במשטרה את מערך הכוחות בגזרת ירושלים, ושוטרים וכוחות משמר הגבול הוקפצו מגזרות וממחוזות אחרים כדי לתגבר את הכוחות בבירה - כך שאלפי לובשי מדים ייפרסו החל מבוקר יום א' ברחבי ירושלים כדי לאבטח, לשמור על הסדר ולכוון את התנועה.

  גרפיקה הסדרי תנועה חסימה חסימות יום ירושלים ()

  גרפיקה הסדרי תנועה חסימה חסימות יום ירושלים ()

   

  האירוע המרכזי של השבוע הבא, מטבע הדברים, הוא פתיחת שגרירות ארצות הברית בירושלים ביום שני. במשטרה יספקו מעטפת ביטחונית כששוטרים יתפרסו ברחבי הבירה - ובייחוד סביב השגרירות והצירים המובילים אליה. המשלחת האמריקנית תגיע עם צוותי אבטחה משלה. בנוסף על פריסת הכוחות בשטח, תפעיל המשטרה מרכז שליטה כדי לספק מענה מהיר לכל אירוע שעלול להתרחש.

   

  ארוגות פרחים לכבוד העברת שגרירות ארה
  הכנות לקראת העברת השגרירות(באדיבות עיריית ירושלים)

  ארוגות פרחים לכבוד העברת שגרירות ארה
  (באדיבות עיריית ירושלים)

  במשטרה מדגישים כי "טקס העברת השגרירות הוא בעל חשיבות לאומית ובינלאומית והמשטרה נערכה לו בהתאם לאורך החודשים האחרונים. במסגרת היערכות זו בוצעו פעילויות גלויות וסמויות כנגד כל גורם שמתכוון להפר את הסדר ו/או לפגוע במהלכו התקין של הטקס".

   

  לאורך כל יום שני יחולו שינויים בהסדרי התנועה, ומשעות הבוקר ייחסמו לתנועה הרחובות הסובבים את השגרירות: דוד פלוסר, כפר עציון, ים המלח, משה אריה קורץ, קלוזנר וזיגפריד מוזס. תושבי האזור יורשו לנוע ברחובות אלו. כמו כן, ייתכנו שיבושי תנועה וחסימות לפרקי זמן קצרים בצירי התנועה המובילים מאצטדיון טדי לכיוון השגרירות בשל מעבר שיירת משלחת המוזמנים.  הכנות בירושלים להעברת שגרירות ארה
  (צילום: AFP)

  התקנת שלט חדש לשגרירות ארה
  (צילום: רויטרס)

   

  יום קודם לכן יתקיים יום ירושלים, שבו יצוינו 51 שנים לשחרור עיר הבירה. במהלך האירוע תתקיים צעדת "ריקוד הדגלים" והטקס הממלכתי בגבעת התחמושת. מדובר ביום שעלול להיות נפיץ, זאת לנוכח העובדה שמדי שנה נרשמים כמה מוקדי חיכוך בין יהודים המציינים את החג לבין תושבי ירושלים הערבים החיים בעיר העתיקה.

   

  לוחמי משמר הגבול בעיר העתיקה (צילום: יובל עוזרי)
  לוחמי משמר הגבול בעיר העתיקה(צילום: יובל עוזרי)

   

  במשטרה הובהר השבוע כי "יגלו אפס סובלנות כלפי כל גילוי של אלימות פיזית או מילולית ויפעלו בכל הכלים העומדים לרשותה כנגד מפרי הסדר ופורעי החוק וכן ידאגו למצות עימם את מלוא חומרת הדין". כמו כן, במשטרה מודעים לרגישות האירוע וקוראים למשתתפי צעדת "ריקוד הדגלים" להימנע מכל גילוי של אלימות פיזית ומילולית ולאפשר לאירוע להתקיים, תוך הקפדה על שמירת הסדר והחוק.

   

  גם במהלך "ריקוד הדגלים" יחולו שינויים בהסדרי התנועה. בין השעות 21:00-15:00 ייחסמו לתנועת כלי רכב הרחובות הבאים וכן הצירים המובילים אליהם: בן צבי, בצלאל, המלך ג'ורג', הלל, יפו, כיכר צה"ל, חיים בר לב, סולטאן סולימאן, דרך יריחו, כביש העופל. במהלך הטקס הממלכתי בגבעת התחמושת ייחסם לתנועה רחוב שרגאי בין השעות 23:00-18:00.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: יובל עוזרי
  לוחמי מג"ב בעיר העתיקה. ארכיון
  צילום: יובל עוזרי
  מומלצים