שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  נתניהו במרכז הרב: "ירושלים המאוחדת - גאולה של ממש"
  רה"מ השתתף בעצרת המסורתית בישיבה לרגל יום ירושלים. "אנחנו שומרים על קודשי ישראל ששבו לידינו, בהם קבר רחל ומערת המכפלה", אמר. מארגני העצרת הפגישו את רה"מ עם יהודי מברזיל שנקרא על שם אחיו

  ראש הממשלה נתניהו התקבל אמש (א') בשירה וריקודים בישיבת מרכז הרב במסגרת העצרת המסורתית לכבוד יום ירושלים. נתניהו ציין את ההקשר ההיסטורי של ירושלים לעם ישראל ואמר: "לעדויות ולממצאים הארכיאולוגים אף אחד לא יכול להתנגד", והוסיף כי "אומות העולם שיקרו גם שיקרו, או היו בשקר מוסכם".

   

  ראש הממשלה התייחס גם לחניכת השגרירות האמריקנית בעיר ואמר: "מחר תהיה בשורת אמת גדולה שתהדהד בחוצות ירושלים. המדינה החזקה ביותר בתבל, ארצות הברית, תעביר את שגרירותה לירושלים לאחר שהנשיא טראמפ הכיר בה כבירת ישראל".

   

  בנימין נתניהו ישיבת מרכז הרב יום ירושלים (באדיבות ערוץ 7)
  ראש הממשלה בביקור בישיבת מרכז הרב(באדיבות ערוץ 7)

  לדבריו, "עוד מדינות מגיעות בעקבות ארצות הברית ומדינות נוספות יבואו בעקבותיהן, משום שרבים מבינים את המשמעות של ירושלים לעם היהודי". נתניהו הוסיף כי "זוהי זכות גדולה להימצא בירושלים, אבל יש לנו גם אחריות גדולה להגן על הפיקדון שהופקד בידינו מדורות העבר ולשמור עליו עבור הדורות הבאים - למען ארץ ישראל, למען ירושלים ולמען עם ישראל".

   

  נתניהו ורעייתו שרה התקבלו בתשואות על ידי רבני ותלמידי הישיבה, הנחשבת לספינת הדגל של הציונות הדתית. מנחה האירוע ציין לשבח את ראש הממשלה, ואמר: "מזה עשור הוא זעק כנביא בכל כוחו על האויב האיראני. העולם לא תמיד ידע לשמוע, אבל הוא המשיך לבדו מול עולם שלם. ברוך השם הקדוש ברוך הוא הפך את הגלגל על פניו, והראה את זכותו הגדולה וכוחו האדיר".

   

  בנימין נתניהו ישיבת מרכז הרב יום ירושלים (באדיבות ערוץ 7)
  (באדיבות ערוץ 7)
   

  נתניהו בירך על מצבה הנוכחי של ירושלים והדגיש את האזורים שנכבשו מחדש במלחמת ששת הימים: "אנחנו נמצאים בירושלים המאוחדת, הזוהרת, שנבנית מקצה לקצה בצורה מרשימה ביותר. זוהי גאולה של ממש וזה לא דבר מובן מאליו".

   

  "זוהי לא עוד עיר שבליבה גדרות תיל דוקרניים אלא עיר של אחדות, סובלנות, ביטחון ושלום. לא עוד עיר שעל חומותיה צלפי אויב אלא עיר שוקקת חיים. אנחנו שומרים על הר הבית, הכותל המערבי וקודשי ישראל ששבו לידינו במלחמת ששת הימים המופלאה. בהם קבר רחל ומערת המכפלה".

   

  לפני נאומו של ראש הממשלה הפתיע אותו ראש הישיבה הרב יעקב שפירא והזמין לבמה יהודי מברזיל בשם יוני שטרן, שנקרא על שם אחיו של רה"מ, יוני נתניהו. אביו של שטרן, בוגר "מרכז הרב", היה מבין החטופים במטוס באנטבה, ולאחר ששוחרר יחד עם בני הערובה הנוספים, הקים משפחה וקרא לבנו על שם מפקד סיירת מטכ"ל שנהרג במבצע.

   

  שטרן והרב שפירא העניקו לנתניהו תעודת הוקרה שעליה נחקקה בשורת הגאולה מדברי הנביאים ומדרשי חז"ל, ושטרן אמר לנתניהו: "יש לי את הזכות להיקרא על שם אחיך יוני ז"ל שנתן את החיים שלו כדי להציל את אבא שלי. אני בטוח שהוא צופה בך מלמעלה וגאה בזכויות שלך".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים