שתף קטע נבחר

למשבר הדיור יש גלגלים: המפעל שהופך אוטובוסים לדירות

הביקוש הגובר מצידם של זוגות צעירים לפתרונות למגורים הוביל מפעל בשומרון להתמחות בהפיכת אוטובוסים לדירות. מכמה כסף תדרשו להפרד כדי לגור בבית על גלגלים ולמה כדאי לשקול החלטה כזו בכובד ראש? צפו בסרטון

 
 
 
האם משבר הדיור הכה בכם כל כך חזק עד שחשבתם לעצמכם: "עדיף לגור באוטובוס"? מתברר, כי יש ישראלים שבחרו לחפש פתרונות יצירתיים וזולים למצוקת הדיור. את אחד הפתרונות מספק מפעל בשומרון - המתמחה בהפיכת אוטובוסים לדירות.

 

שלום זוהר, אחד מבעלי מפעל צח-אור קרוואנים שבקרני שומרון, מסביר ל-ynet כי כל חמשת האוטובוסים הישנים של אגד העומדים מאובקים בשטח המפעל "הולכים להפוך לבתים על גלגלים". הוא נכנס לעסק יחד עם אחיו לפני 10 שנים – תחילה רק בתחום הקרוואנים ובתקופה האחרונה גם באוטובוסים.

 

"העלייה המטאורית ברכישת אוטובוסים התחילה בגלל יוקר המחייה ובגלל אחוזי המימון, שהבנקים נותנים למשכנתאות", מספר זוהר. "אנשים רוצים ליהנות מהכסף שלהם במקום לשים אותו על בלוקים או על בטון - הם כל החיים רק משלמים על זה אבל אין להם כסף לחיות. אז הם קנו בית, ביג דיל. יש אנשים שאין להם אלטרנטיבה אחרת, זה או לגור באוטובוס או לגור בקרוואן או לגור במאהל מחאה מול העירייה".

אוטובוסים (צילום: תומריקו)
אוטובוסים מאובקים. "יהפכו לבתים"(צילום: תומריקו)
 

המחיר ההתחלתי הוא 170 אלף שקל ויכול לטפס עד 400 אלף, עבור אוטובוס עם שירותים, מטבח, חדר שינה לילדים ולהורים, כיריים, מקרר ומסך טלוויזיה - כל מה שיש לכם בבית, פשוט משמעותית יותר צר ועל גלגלים. מערכת חשמל סולארית מספקת את החשמל לכל המוצרים בדירה, ובארץ שטופת שמש כמו שלנו לרוב, אין מה לדאוג מפני היעדר חשמל.

 

עם זאת, אם כבר חשבתם לשלוף את הארנקים, דעו שמדובר בהחלטה שצריך לשקול בכובד ראש. "בבית אתה רגיל להפעיל מזגן 24 שעות רצוף או להדליק תנור – כאן אתה יודע שיש לך בנק מסוים של חשמל. אתה חייב לדעת איפה לרוקן שפכים, למלא מים במיכלים – צריך לבוא לזה מוכן", מסביר זוהר.

 

הוא עצמו, אם תהיתם, דווקא גר בבית בטון, רגיל, בקרני שומרון: "אני חייב לקום כל בוקר ולבנות לאחרים את הבתים, אז יש לי פחות זמן לגור באוטובוס".


פורסם לראשונה 15/05/2018 09:48

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים