שתף קטע נבחר

צלם החצאיות שנתניהו חפץ ביקרו

נתן אשל, זה שאחראי ל"צילום האינטימי" ושאר הטרדות של עובדת הלשכה, ממשיך לקבל כבוד ולעסוק בענייני המדינה. הוא אפילו הוזמן ע"י נתניהו לקבלת הפנים לקראת העברת השגרירות. זה ראש הממשלה שלכם ושלכן

 

נתן אשל (צילום: אלכס קולומויסקי) (צילום: אלכס קולומויסקי)
נתן אשל(צילום: אלכס קולומויסקי)

"אשל החזיק באייפון שלו ביד ימין בצורה מוזרה, היד היתה מתוחה כלפי מטה והוא התנועע עם היד והגוף כמנסה לקרוא מה כתוב על המסך. המחשבה האינטואיטיבית הראשונה שלי היתה שהוא עושה תנועה מוזרה זו בגלל בעיות ראייה, אך כשהמשכתי להסתכל והבטתי במסך האייפון עצמו, שיכולתי לראותו בגלל הזווית בו הוחזק, ראיתי לתדהמתי כי לא מדובר בנסיון לקרוא טקסט, כי אפליקציית המצלמה הופעלה. דרך הצג הבחנתי בוודאות בירכיים, בקו החיבור בין הרגליים לחצאית בחלק התחתון. לאחר כחמש שניות הבחין אשל שאני רואה מה הוא עושה ונרתע בקפיצה אחורנית עם הגוף והיד שהחזיקה באייפון והדיון נמשך כרגיל".

 

זה מה שנתן אשל עשה באופן סדרתי בתור ראש הסגל של ראש הממשלה בנימין נתניהו. צילם מתחת לחצאית את ר', עובדת שעליה היה ממונה. הוא גם לא שמר את הצילומים האלה לעצמו. אחרים ראו אותם. הוא גם עקב אחריה, חיטט לה קבוע בתיק ובמייל, איים עליה והטריד אותה.

 

 

אלה מעשים חמורים, שבכל מקום אחר היו מביאים לתיק פלילי ועונש חמור. אבל אצל נתניהו הם מזכים אותך במעמד של כבוד בין שועי עולם. נתן אשל היה בין המוזמנים היחידים של ראש הממשלה ורעייתו לקבלת הפנים החגיגית לכבוד פתיחת שגרירות ארה"ב בירושלים. אולי נתניהו חשב שלהזמין את נתן אשל המטרידן המיני היא מחווה לנשיא ארה"ב שאוהב לתפוס נשים במקום שאותו נתן אשל נתפס רק מצלם. אחרת, אין איך להבין את החוצפה והחרפה הזאת.

 

נתן אשל הוא מטרידן מיני ומתעלל בזוי. אבל אותו אפשר וצריך היה להעניש ולסלק מחיינו. הסיבה שזה לא קורה היא שהוא החבר יקיר לי של נתניהו. לכן נתניהו סידר לו לצאת עם הליך משמעתי בלבד, ועונש קליל של עזיבת השירות הציבורי בגזר דין שמסתיר את האמת הקשה. אלא שאפילו העונש הזה לא באמת מתקיים: כל חודש-חודשיים אנחנו שומעות שאשל מנהל בשביל נתניהו את המו"מ הקואליציוני, מייצג חברות ממשלתיות ועוסק בשלל ענייני מדינה.

 

כבר 25 שנים שאני נאבקת בפגיעה מינית. הבעיה שלנו תמיד היתה לגרום לחוק, למשפט, למשטרה ולחברה להבין מהי פגיעה מינית ושהיא אסורה. עכשיו, אחרי שהגענו להישגים גדולים, בא ראש הפירמידה, ראש הממשלה שלנו, ודורך ברגל גסה על מה שהושג במאות שנות מאבק פמיניסטי, בזכות נפגעות אמיצות ולוחמות נחושות. אין גאווה לאומית שתסתיר את הפגיעה הזאת. אין פתיחת שגרירות שתרפא את פצעיה של נפגעת שמהללים את מי שפגע בה.

ח"כ מרב מיכאלי (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
ח"כ מרב מיכאלי(צילום: עידו ארז)
 

מי שפעל בשירות נתניהו וסידר לאשל את הפטור הזה מעונש הוא היועמ"ש הקודם, יהודה ויינשטיין. פניתי ליועמ"ש הנוכחי, אביחי מנדלבליט, ודרשתי לפתוח בחקירה פלילית נגד אשל. משום שהוא לא עומד בהתחייבותו לא לעסוק בענייני המדינה ועניינים ציבוריים, הגיע הזמן לחקור כמו שצריך את פרשת ההטרדה המינית שלו. מנדלבליט ענה בשלילה. לאור הופעתו החגיגית של אשל בקבלת הפנים הממלכתית אפנה אליו שוב.

 

אגב, מי כן נענש בפרשה הזאת? שלושת הבכירים בלשכת ראש הממשלה שחשפו אותה. אלה שעמדו לצידה של ר' ופעלו להפסקת הפגיעה ולהרחקת אשל הפוגע. הם סולקו מהלשכה, הם לא עובדים אצל נתניהו והם מקבלים ממנו עוינות, בטח לא כבוד.

 

אנחנו רגילות ורגילים שנתניהו משתין מהמקפצה, אבל בעניין נתן אשל הוא משתין על מי שעבדה במסירות בשבילו, ואשל ניצל את המסירות הזאת כדי לפגוע בה. הוא עושה את זה על כל הנפגעות שלומדות מראש הממשלה שלהן, שמבחינתו הטרדה מינית ופגיעה מינית הן ממש אחלה, סיבה לברכה חמה ליום ההולדת של הפוגע.

 

הוא עושה את זה לנשים בכלל כשהוא בוחר לתת כבוד וייקר למי שמשפיל ומבזה אשה שכפופה לו. כל אשה חייבת לזכור את העובדה העצובה הזאת כשהיא מחליטה איזה מין ראש ממשלה היא רוצה.

 

  • מרב מיכאלי היא חברת כנסת מטעם המחנה הציוני

 

מעוניינים להציע טור לערוץ הדעות של ynet? שלחו לנו ynetopinion@gmail.com

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עידו ארז
ח"כ מרב מיכאלי
צילום: עידו ארז
מומלצים