שתף קטע נבחר

תושב הרצליה שמואשם ברצח אמו יוסגר לארה"ב

בית המשפט המחוזי בירושלים הכריז על תומס יוסף גרוס, שמואשם בארה"ב ברצח אמו אינה ב-2012, כבר הסגרה. פרקליטיו: "נערער על ההחלטה"

 

תומס יוסף גרוס, תושב הרצליה בן 63 שמואשם בארצות הברית ברצח אמו אינה, הוכרז הבוקר (יום ב') על ידי בית המשפט המחוזי בירושלים כבר הסגרה. את בקשת ההסגרה בעניינו של גרוס, שנעצר בדצמבר האחרון, הגישה לבית המשפט המחלקה הבינלאומית בפרקליטות המדינה.

 

לפי הרשויות בארה"ב, בלילה שבין שמונה לתשעה בינואר 2012 טשטש גרוס את אמו בסם שינה ואז הניח אותה במכוניתה במוסך הבית. לאחר מכן דקר אותה למוות בסכין. למחרת בבוקר הזעיק גרוס את כוחות ההצלה וטען בפניהם כי מצא את גופת אמו, בת 78 במותה, במוסך בביתה בלייקווד ראנץ' שבפלורידה.

 

השופטת חנה לומפ פירטה בהחלטה שפרסמה היום את הראיות המרשיעות נגד גרוס, שמצדיקות את הסגרתו. הראיות כוללות בין היתר טביעות אצבע של גרוס על גבי הסכין שבאמצעותה נדקרה המנוחה וכן את עדותה של השכנה שפגשה אותו ב-5:30 לפנות בוקר. גרוס אמר אז לשכנה: "אימא מתה, אימא נרצחה ואני לא עשיתי זאת".

 

אחותו של גרוס הצהירה כי הוא היה שרוי בחובות ולהערכתה זה היה המניע לרצח. בנוסף צורף דו"ח הטוקסיקולוג שהעלה כי בקיא ובדמה של המנוחה נמצאו שאריות של תרופת שינה אף שהיא לא נטלה תרופה כזו.

 

המרשם המפליל 

במסגרת בקשה לעזרה משפטית מישראל התברר כי גרוס קיבל מרשם לתרופה זו ארבע פעמים, והאחרון שבהם נמסר לו יומיים טרם הגעתו לפלורידה כדי לבקר את אמו.

 

עורך דין אייל בסרגליק ()
עו"ד בסרגליק

פרקליטיו של גרוס, עורכי הדין אייל בסרגליק ועמרי לשם, מסרו כי יערערו על ההחלטה להסגיר את מרשם לארצות הברית. "הגם שבית המשפט קבע שיש להסגיר, בית המשפט קובע באותה אבחה, בפסקה 41, כי טענות ההגנה הן טענות נוקבות בדבר משקלן הראייתי, שהן טענות כבדות משקל, אולם קביעתו הוא שיש לבחון אותם בבית המשפט בארה"ב" מסר עו"ד בסרגליק.

 

הוא הוסיף כי "למעשה, הוכחנו קשר פסול בין רשויות התביעה כולל עורכי התצהירים, לבין האחות שלה מניע פסול של כספי ירושה. שעה שהוכחנו התכתבויות בין הפתולוג, התובע, לבין האחות שבהן התובע אף מעודד אותה לעשות מסיבת עיתונאים ולהפליל את מרשנו, התוצאה היחידה המשפטית שיכלה להיות היא אי היעתרות לבקשת ההסגרה, שכן הראיות שעליהן נשענת המדינה נשמטות. אין עוד 'הליך עיקרי' בישראל אלא הליך הסגרה, ולכן אין מקום או אפשרות להסגיר על סמך הבקשה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוהד צויגנברג
תומס יוסף גרוס
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים