שתף קטע נבחר

ענבל אור ביטלה את בקשתה לפתיחת עסק

כפי שנחשף ב-ynet, מי שזכתה לכינוי "מלכת קבוצות הרכישה של ישראל" עד לקריסת קבוצת החברות בשליטתה, ביקשה בשבוע שעבר אישור לפתיחת עוסק מורשה וחשבון בנק. לקראת הדיון מחר החליטה אור לחזור בה מבקשתה

בית המשפט היה אמור לדון מחר (ד') בבקשת ענבל אור, מי שנחשבה "מלכת קבוצות הרכישה של ישראל" עד קריסת הקבוצה שלה, לקבל אישור לפתיחת עוסק מורשה. אולם, ל-ynet נודע כי אור הגישה היום בקשה לבטל את הדיון, והודיעה לבית המשפט כי היא חוזרת בה ומושכת את הבקשה. בית המשפט ביטל את הדיון לבקשתה, ובשלב זה לא נמסר מדוע החליטה לחזור בה.

 

ענבל אור מבקשת לפתוח עסק. מנהל נכסיה: שתעבוד כשכירה

 

כזכור, לפני כשבוע חשף ynet כי אור, הנמצאת בהליך של פשיטת רגל והוצא לה צו כינוס נכסים, פנתה לבית המשפט המחוזי בתל אביב בבקשה לקבל אישור לפתיחת עוסק מורשה וחשבון בנק. כונס הנכסים הרשמי (הכנ"ר) תמך בעיקרון בבקשתה. מנגד, המנהל המיוחד שמינה בית המשפט לנכסי אור, עו"ד איתן ארז התנגד.

 

במסגרת הבקשה המקורית שאותה ביקשה למשוך אור כתבה: "בית המשפט הנכבד מתבקש לאשר למבקשת לפעול כעוסק מורשה. ביום 1 באוגוסט 2016 הוכנסה המבקשת (ענבל אור-ל.ד) בתרמית להליך כינוס. המבקשת פנתה לכנ"ר (כונס הנכסים הרשמי של מדינת ישראל –ל.ד) בבקשה לאפשר לה לפעול במסגרת אחת החברות ו/או באמצעות עוסק מורשה והנ"ל הנחה אותה להגיש בקשה מתאימה לבית המשפט הנכבד, לפתיחת עסק מורשה, תוך שציין כי יתמוך בבקשה. מן הדין ומן הצדק להעיתר לבקשה".

רוצה קאמבק. ענבל אור בבית המשפט ()
רוצה קאמבק. ענבל אור בבית המשפט

יצויין כי ענבל אור לא הוכרזה פושטת רגל. הוצא לה צו כינוס נכסים קבוע ובית המשפט מינה את עו"ד איתן ארז כמנהל מיוחד לנכסיה. ארז אמר בעקבות בקשתה: "אני מתנגד לבקשת ענבל אור להתיר לה להירשם כעוסק מורשה. אין להשלים עם הפיכת מדינת ישראל לגן עדן לחייבים".

 

הקבוצה של אור קרסה לאחר שבשנת 2016 הורה השופט איתן אורנשטיין, מבית המשפט המחוזי בתל אביב, על פירוק קבוצת הנדל"ן של ענבל אור - אור סיטי נדל"ן - לאחר שהגיע למסקנה כי אין סיכוי להבראה ממשית של החברות שבשליטתה. בית המשפט אף מינה את עו"ד איתן ארז למפרק של כל אחת מהחברות בקבוצה וכן לכונס נכסים זמני לנכסיה של ענבל אור באופן אישי.

 

אור הגישה לבית המשפט העליון ערעור כנגד צווי הפירוק שהוצאו כנגד חברות בקבוצה שלה והכנסתה להליך של כינוס נכסים. היא אף טענה בפני בית המשפט העליון בעתירה נוספת כי בוצעה כנגדה "תרמית והונאה מהגדולים במדינה שבוצעו על ידי מתחריה בשיתוף עם גורמי חוק ואנשי שלטון מהבכירים במדינה. מאותה העת שנחשפה ענבל אור למעשה ההונאה שבוצע כלפיה, ענבל אור עוברת גיהנום שלא מגיע לאף אדם.

 

"ענבל אור אשר נותרה חסרת כל אמצעים ונשלחה לרחוב ללא כול פרוטה, עובדת לבדה ללא שום עזרה מקצועית, ימים כלילות סביב השעון, כדי להתחקות ולתעד את פעולתם של מבצעי ההונאה", טענה במסגרת הבקשה שהגישה.

 

בפברואר 2018 דחה העליון את עתירת אור בהקשר זה. חודש לאחר מכן, במרץ 2018, דחה העליון את ערעורה של אור על החלטת בית המשפט המחוזי לתת צו כינוס לה ולפרק את החברות שהיו בשליטתה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים