שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  אחרי המעבר לירושלים: השגרירות בת"א - שלוחה
  המעבר ההיסטורי של השגרירות האמריקנית מת"א לירושלים לא היווה שינוי בשירותים שיסופקו בת"א, שהפכה לשלוחה רשמית. גם המדיניות לא משתנה בכל הנוגע לוויזות ולאי-ציון זהות לאומית לאלה שנולדו בשטחי מחלוקת

   

   

  יממה לאחר טקס ההעברה החגיגי, הפכה אתמול (ג') רשמית הנציגות האמריקנית ברחוב הירקון בתל אביב לשלוחה של השגרירות בירושלים. המהלך המדיני נעשה באופן סמלי כשעובדי השגרירות העלו במנוף את הכתובת "משרדי שלוחה" (Branch Office) מתחת לשלט הוותיק של "שגרירות ארצות הברית של אמריקה".

  שינוי שלט ב שגרירות ארה
  שינוי פורמלי בעיקר. מבנה שגרירות ארה"ב בת"א(צילום: דנה קופל)

  חרף השמחה על העברת השגרירות באופן רשמי לבירת ישראל, לא יחול שינוי משמעותי במדיניות האמריקנית בנוגע למתן אשרות כניסה לארה"ב ולא תצוין זהותו הלאומית של מי שנולד בירושלים, בשטחים או ברמת הגולן - אלא תצוין עיר הולדתם בלבד, כפי שנעשה עד היום. כל ישראלי שמגיש בקשה לקבלת אשרת שהייה זמנית מכל סוג שהוא (אשרת תייר, עבודה וכו') לארה"ב צריך למלא טופס בקשה, שנקרא DS160 שנמצא באתר משרד החוץ האמריקני, ובפרטים שיצוינו בו יוסיפו להופיע רק עיר מגוריו של מגיש הבקשה.

  טקס פתיחת שגרירות ארה
  יחלק את זמנו בין ירושלים לת"א. שגריר ארה"ב דיוויד פרידמן(צילום: עמית שאבי)

  מעבר השגרירות לירושלים מייצר בנוסף לא מעט שאלות בקרב הישראלים שנדרשים לשירותים הקונסולריים השונים, וביניהם הוצאת ויזה. עו"ד צבי קן תור, ממשרד עוה"ד קן תור & עכו המשמש יו"ר ועדת הוויזות בלשכת המסחר ישראל-ארה"ב, מסביר כי השגרירות בתל אביב אמנם הפכה כעת לשלוחה של השגרירות בירושלים, אולם בפועל אין כל שינוי בכל הנוגע לקבלת השירותים הקונסולריים השונים אותם קיבלו עד כה בשגרירות ובקונסוליות השונות.

   

  הנציגות בת"א תמשיך לספק את השירותים שניתנו עד כה, גם עבור ישראלים בעלי אזרחות אמריקנית וגם עבור אמריקנים השוהים בארץ, בזמן שכמעט כל 800 העובדים ימשיכו לפעול מרחוב הירקון.

   

  גם בנוגע למגוריו של שגריר ארה"ב בישראל דיוויד פרידמן לא יחול שינוי והוא ימשיך להתגורר בביתו בהרצליה פיתוח, ולא יעתיק את כתובתו לבירה. פרידמן יחלק את זמנו בין הלשכות בירושלים ות"א.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים