שתף קטע נבחר

חמאס סירב להכניס לרצועה ציוד רפואי מציל חיים

במשאיות של צה"ל שהגיעו למעבר כרם שלום היה ציוד רפואי לטיפול באלפי הפלסטינים שנפצעו בהפגנות השבוע. חמאס איפשר למשאיות של יוניצ"ף והרשות הפלסטינית להיכנס לרצועה. מטענים התגלו ליד גדר הגבול סמוך לקיבוץ כפר עזה

 

העברת חבילות סיוע הומניטארי לרצועת עזה דרך מעבר כרם שלום (צילום: דובר צה
סיוע הומניטארי לרצועת עזה, אתמול במעבר כרם שלום (צילום: דובר צה"ל)

חמאס סירב הבוקר (יום ד') להכניס לרצועת עזה שתי משאיות של אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה בצה"ל, שהכילו מאות פריטים של ציוד רפואי מציל חיים והגיעו למעבר כרם שלום. המשאיות שבו על עקבותיהן לשטח ישראל ובמקביל נכנסו לרצועה שש משאיות אחרות עם ציוד רפואי של יוניצ"ף (הארגון העולמי לזכויות הילד של האו"ם) ושל הרשות הפלסטינית.

 

הציוד הרפואי הצה"לי היה אמור לסייע לבתי החולים ברצועה להתמודד עם עומס הפצועים מאירועי הימים האחרונים. כזכור, ביום שני בלילה, אחרי יום העימותים הקשה בעזה, הודיעה ישראל כי היא פותחת מחדש את מעבר כרם שלום, אחרי שנסגר בעקבות הפריצה וההצתות בצד הפלסטיני ביום שישי. המעבר הוצת בפעם השלישית ביום שני, אך זה לא מנע את הודעת פתיחתו המחודשת מוקדם מהצפוי. בכיר ישראלי אמר כי "ההחלטה לפתוח את מעבר כרם שלום התקבלה כפועל יוצא ממאמצי מצרים להוריד את גובה הלהבות ולהרגיע את הרוחות".

 

במקביל לצעד הישראלי, גורמים מצריים הודיעו למקביליהם הפלסטינים כי מעבר רפיח יישאר פתוח עד להודעה חדשה. המעבר היה אמור להיסגר בתחילה ביום רביעי, לאחר מכן הוארכה פעילותו עד ליום חמישי ולפי שעה אין מועד מוגדר לסגירתו. מצרים גם הודיעה השבוע כי היא מוכנה לקלוט לשטחה פצועים פלסטינים לטיפולים בבתי חולים במדינה - שנחשבים למתקדמים יותר מאלה שברצועה. 

העברת חבילות סיוע הומניטארי לרצועת עזה דרך מעבר כרם שלום (צילום: דובר צה
חבילות סיוע הומניטרי לעזה שהגיעו למעבר כרם שלום(צילום: דובר צה"ל)

העברת חבילות סיוע הומניטארי לרצועת עזה דרך מעבר כרם שלום (צילום: דובר צה
(צילום: דובר צה"ל)

העברת חבילות סיוע הומניטארי לרצועת עזה דרך מעבר כרם שלום (צילום: דובר צה
(צילום: דובר צה"ל)

צה"ל פעל הבוקר וימשיך לפעול בימים הקרובים לטפל בעשרות רבות של מטענים שהונחו ליד גדר המערכת. הבוקר אותרו כמה מטענים ליד גדר הגבול מול קיבוץ כפר עזה, שהונחו בחסות ההפגנות של הפלסטינים שנערכו אתמול במקום. כוח צה"ל עוסק בניטרול שלהם. 

 

 

פלסטינים מביאים צמיגים ל גבול רצועת עזה כדי להבעיר אותם (צילום: MCT)
פלסטינים מחלקים צמיגים להבערה, לקראת ההפגנות(צילום: MCT)

פלסטינים מביאים צמיגים ל גבול רצועת עזה כדי להבעיר אותם (צילום: MCT)
(צילום: MCT)

 צה
התפרעויות אתמול ליד גדר הגבול ברצועת עזה(צילום: דובר צה"ל)

 צה
(צילום: דובר צה"ל)

 

בצה"ל הפיצו אתמול סרטון מאירוע שהתרחש בדרום הרצועה, שבמהלכו נרשמה היתקלות בין שלושה מחבלי חמאס ללוחמי גדוד שקד של גבעתי וצלפי יחידת עילית של צה"ל. לפי צה"ל, שלושת המחבלים חוסלו על ידי הלוחמים, לאחר שניסו להניח זירת מטענים בקרבת הגדר. בבדיקת הזירה התברר כי המחבלים נשאו רימונים, סכינים, קאטרים ומטענים נוספים, שאת חלקם השליכו לכבר הכוחות במהלך ההיתקלות. לא היו נפגעים בקרב הלוחמים.

 

בתחקיר האירוע התברר כי המחבלים זחלו לצד הפרת סדר אלימה שהתרחשה בקרבת מקום על גדר הגבול. לאחר שנהרגו, קבוצה של פלסטינים - בהם נשים וגברים שמחופשים לנשים - רצה למקום לפנות את הגופות. בצה"ל אומרים כי בתקריות אחרות אתמול לאורך הגבול נפתחה אש חיה לעבר הכוחות, שהגיבו בירי טנקים לעבר עמדות חמאס. בצה"ל הפעילו עשרות רחפנים ביממה האחרונה לאורך הגבול, ואלו הפילו כ-150 עפיפונים ששוגרו מרצועת עזה, ונשאו חפץ בוער או מטען חבלה. חלק קטן מהרחפנים שהפעיל צה"ל הופל בירי על ידי חמאס, שמנגד הפעיל רחפנים בעצמו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: MCT
הפגנות ליד גדר הגבול, אתמול
צילום: MCT
מומלצים