שתף קטע נבחר

ב"ש: המקלט ששימש את פורום דו-קיום בנגב ייסגר

בית המשפט דחה את העתירה של הפורום בטענה כי החוזה עם העירייה אכן הופר. השופט: "לא סוגיה של חופש ביטוי" נציג הפורום: "התנהלות העירייה היא ביטוי להתנכלות אידיאולוגית"

בית המשפט המחוזי בבאר שבע דחה היום (ד') את עתירת פורום דו קיום בנגב נגד עיריית באר שבע והעומד בראשה,רוביק דנילוביץ'. הפורום עתר, באמצעות האגודה לזכויות האזרח, נגד החלטת העירייה לפנות את המקלט שהוקצה להם.

ההרצאה על "אימפריית הנשק הישראלית" במקלט שהוקצה לפורום ()
ההרצאה על "אימפריית הנשק הישראלית" במקלט שהוקצה לפורום

העתירה הוגשה בתחילת השנה לאחר שהעירייה וראש העיר רוביק דנילוביץ' דרשו מהפורום לפנות את המקלט העירוני שבו הוא פועל, בשל התנגדותם לתוכנם של כמה אירועים "שנויים במחלוקת" שנערכו בו.

 

השופט אליהו ביתן קבע כי הפורום הפר את ההסכם עם העירייה, וציין כי ההחלטה לבטל את ההסכם היא חוקית, עניינית ומוצדקת. השופט הדגיש כי אין מדובר בסוגיה של חופש ביטוי אלא בסוגיה חוזית.

דחה את העתירה, השופט אליהו ביתן ()
דחה את העתירה, השופט אליהו ביתן

לטענת העירייה המקלט הוקצה לפורום לשם פעילות קהילתית והם הפרו את החוזה שנחתם עמם. העמותה הציגה, בין היתר, את הסרט "רעד בעזה", ערכה אירוע לציון 68 שנה לנכבה ואירוע הדן בתעשיית הנשק הישראלית. כמו כן, ערך הפורום שיח עם סרבני גיוס, ואף קיים במבנה סדנה ל"צילום אפקטיבי בהפגנות ואירועי מחאה".

 

"במקום פעילות לקידומו של דו-קיום ואחווה בין ערבים ויהודים בנגב, העמקת הקשר וההבנה ביניהם, שם לו הפורום למטרה לעורר פרובוקציות חוזרות ונשנות, אם בפעילות מתריסה כנגד המדינה ואם בפעילות מתריסה נגד צבא הגנה לישראל", טענו נציגי העירייה עו"ד רינה לפידות, ירון מאיר ועינת חבוש.

 

נציג הפורום, עו"ד דן יקיר מהאגודה לזכויות האזרח, טען לפגיעה בחופש הביטוי. לדבריו, כל הפעילויות שבמחלוקת מוגנות בזכותו לחופש הביטוי והתנהלות העירייה היא ביטוי להתנכלות אידיאולוגית.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ראש העיר ב"ש רוביק דנילוביץ'
מומלצים