שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מצעד הגאווה בלבנון בוטל, המארגן נעצר
  שבוע הגאווה היחיד בעולם הערבי בוטל והמארגן נלקח לחקירה. הוא סיפר ששוחרר רק אחרי שהתחייב שהאירועים השבוע בביירות לא יתקיימו

  מארגן מצעד הגאווה בביירות נעצר הלילה, וסיפר שהרשויות שחררו אותו רק כשחתם על התחייבות לבטל את שבוע הגאווה בבירת לבנון.

   

  בשנה שעברה הפכה לבנון למדינה הערבית הראשונה שבה נערך מצעד גאווה, למרות שאירוע הפתיחה בוטל מסיבות ביטחוניות אחרי איומים. אירועי שבוע הגאווה השנה נפתחו ביום שבת, והיו אמורים להימשך עד יום ראשון הקרוב.

  אירועי הגאווה ב-2017 (צילום: טוויטר)
  במצעד בשנה שעברה בביירות(צילום: טוויטר)

  מארגן מצעד הגאווה בביירות, האדי דאמיין, מסר שאנשי הביטחון הגיעו הלילה לאירוע שבו הקריאו המשתתפים מחזה. האדי נלקח לתחנת המשטרה ונחקר. לדבריו הוא התבקש להתחייב בכתב שהוא מבטל את האירועים הקרובים של שבוע הגאווה - אחרת לא ישוחרר.

  דגל לבנון מעוטר בצבעי הגאווה (צילום: טוויטר)
  (צילום: טוויטר)
    

  דאמיין אמר שהשוטרים איימו עליו שאם הוא לא יחתום על ההתחייבות הוא "ייחקר על תכנים שנוגעים להסתה לחוסר מוסריות, ולהפרת המוסר הציבורי". ממשרד הפנים הלבנוני טרם התקבלה תגובה.

   

  האדי סיפר שהתביעה הציבורית בלבנון קיבלה תוכנייה של שבוע הגאווה בביירות, שלדבריו הייתה "מסולפת לחלוטין, וגרמה לאירועי שבוע הגאווה להיראות כמו אירועים של הוללות וחוסר כבוד לחוק, תוך שימוש בביטויים מעליבים נגד חברי הקהילה הלהט"בית".

  שבוע גאווה בביירות ()
   

  לבנון נחשבת למדינה ליברלית יותר ממדינות ערביות אחרות, אך עם זאת מספרים חברי הקהילה הלהט"בית שהם סובלים מאפליה של הממסד והחברה.

   

  החוק בלבנון אוסר על על יחסי מין "לא טבעיים", ולא מפרט על האיסור. הרשויות מנצלות את הנוסח המעורפל כדי לפעול נגד הקהילה הגאה. בשנה שעברה בירכו פעילי זכויות אדם על קביעתו של שופט לבנוני שיחסים הומוסקסואליים אינם סותרים את דרך הטבע.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים