שתף קטע נבחר

יאיר נתניהו נגד ארדואן: "Fuck Turkey"

על רקע חילופי המהלומות המילוליות שהסלימו לכדי השפלה הדדית של נציגי המדינות - בנו של ראש הממשלה העלה פוסט בעמוד האינסטגרם שלו ובו הכיתוב לצד דגל טורקיה. מטעמו של יאיר נתניהו נמסר: "יאיר נתניהו הוא אדם פרטי - וכך גם חשבון האינסטגרם שלו"

יאיר נתניהו, בנו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, העלה הערב (יום ד') פוסט בעמוד האינסטגרם שלו ובו תמונת דגל טורקיה לצד הכיתוב "Fuck Turkey". הצעד מגיע על רקע חילופי המהלומות המילוליות בין נתניהו לנשיא טורקיה רג'פ טאיפ ארדואן בשל מהומות הדמים בעזה - שהגיעו לשיא עם השפלות הדדיות של נציגי המדינות שהוחזרו. מטעמו של יאיר נתניהו נמסר: "יאיר נתניהו הוא אדם פרטי - וכך גם חשבון האינסטגרם שלו".

 

פוסט באינסטגרם של יאיר נתניהו ()
הפוסט שהעלה יאיר נתניהו

אתמול כתב נתניהו הבן בפוסט בעמוד הפייסבוק שלו: "טורקיה אחראית לזוועות שלא ייאמנו. היא גרמה סבל לקפריסאים, ליוונים ולכורדים וביצעה רצח עם בארמנים. גם קונסטנטינופול נכבשה על ידכם באופן לא חוקי. אז תשתקו".

 

יאיר נתניהו (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
יאיר נתניהו(צילום: מוטי קמחי)

פוסט בפייסבוק של יאיר נתניהו ()
הפוסט של נתניהו, אמש

 

מוקדם יותר, שעות ספורות לאחר ששגריר ישראל בטורקיה איתן נאה עבר בידוק גופני והתבקש להסיר את נעליו בנמל התעופה באיסטנבול, זומן נציג טורקיה בישראל אולמוט דניז לשיחת נזיפה במשרד החוץ בירושלים. הוא עוכב לבדיקת מסמכים לפני הכניסה. עם שובו ארצה, אמר השגריר איתן נאה: "אין כמו בארץ, טוב להיות בארץ". לשאלה מתי ישוב לטורקיה השיב: "זה לא תלוי בי". השגריר נשאל אם יסכים לחזור לתפקידו וענה: "אני שגריר ישראל בטורקיה". הוא סיפר שהוא תמיד עובר בידוק, אבל שהפעם דאגו להכניס צלמים.

 

השיחה עם נציג טורקיה התקיימה עם מנהלת מחלקת אירופה במשרד החוץ, איריס עמבור, שהביעה בפני הממונה "מחאה חריפה על ההתנהלות הטורקית השערורייתית", והוסיפה כי "ישראל לא תוכל לסבול התנהגות כזו אל נציגיה. התנהגות זו מהווה הפרה בוטה של קוד ההתנהגות הדיפלומטי הנהוג בין מדינות. עמדתנו זו הובהרה גם ישירות לרשויות באנקרה".

 

דובר משרד החוץ עמנואל נחשון אמר: "אנחנו רואים את האירוע שהתרחש הבוקר בשדה התעופה בחומרה יתרה. לא ייתכן ששגריר ישראל באנקרה יושפל בשדה התעופה באיסטנבול וזאת בנוכחות תקשורת שהגיעה לשם באופן מכוון. זה מעשה שלא יעשה בין מדינות שיש ביניהן קשרים דיפלומטיים ועקב כך זימנו לכאן את הממונה הטורקי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים