שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  טרור חקלאי: 175 טונות חציר עלו באש
  מחסן בכפר הנוער החקלאי כדורי בגליל התחתון הוצת הלילה. "גילינו שהמציתים חתכו את הגדר וכך הגיעו אל המתבן", סיפר מנהל הכפר, "זו לא הפעם הראשונה שאנחנו סובלים מפשיעה חקלאית". הכנסת דנה השבוע בנושא הטרור החקלאי

   

   

  השריפה במתבן של כפר הנוער כדורי    (צילום: רועי בר אילן)

  השריפה במתבן של כפר הנוער כדורי    (צילום: רועי בר אילן)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  קרוב ל-175 טון חציר נשרפו הלילה (יום ה') במתבן בכפר הנוער החקלאי כדורי בגליל התחתון. על פי החשד, מדובר בהצתה. חקירת כיבוי האש נמשכת. בכפר הנוער אומרים כי כבר תקופה ממושכת הם סובלים מפשיעה חקלאית. את פעולות הכיבוי ביצעו צוותים מתחנת הכיבוי כדורי.

   

  האירוע החל סמוך לשעה 3:00 לפנות בוקר. מנהל הכפר, רועי בר אילן, אמר כי קיבל מהשומר דיווח על ההצתה. "מדובר ב-350 באלות (חבילות חציר) במשקל של כחצי טון כל אחת, וגם הסככה נשרפה כליל. גילינו שהמציתים חתכו את הגדר וכך הגיעו אל המתבן. מדובר בנזק של חצי מיליון שקל לפחות", סיפר. 

   

  שריפה (צילום: דוברות כבאות איחוד והצלה צפון)
  חבילות החציר במתבן עולות באש(צילום: דוברות כבאות איחוד והצלה צפון)


  שריפה (צילום: דוברות כבאות איחוד והצלה צפון)
  המתבן שנשרף בכדורי. במשטרה סבורים שמדובר בהצתה(צילום: דוברות כבאות איחוד והצלה צפון)

  שריפה (צילום: דוברות כבאות איחוד והצלה צפון)
  (צילום: דוברות כבאות איחוד והצלה צפון)

  "זו ממש לא הפעם הראשונה שאנחנו סובלים מפשיעה חקלאית", אמר בר אילן. "היו פגיעות בציוד, גניבת בעלי חיים, פגיעה בשטחים חקלאיים, והעבריינים גם העלו בתקופה האחרונה עדרים למרעה על שטחים שעיבדנו. זה הגיע עד כדי כך שהשנה ויתרנו על הקציר בשטח של כ-600 דונם משום שלא נשאר שם מה לקצור. גידרנו חלק מהשטחים אבל הסיירת הירוקה הורתה לנו להוריד את הגדרות", אמר בר אילן. "עד היום כל הפעילות של המשטרה ומג"ב בעניין לא הייתה אפקטיבית. אני מקווה שאולי עכשיו האירוע הזה יניע את הגופים לפעילות נמרצת ואפקטיבית יותר".

   

  צוותי כיבוי הוזעקו לכפר ופעלו לכיבוי האש. הם השתלטו על השריפה, אך הכיבוי הסופי ייארך עוד שעות. במקביל, החלה חקירה לגבי נסיבות השריפה, והחוקרים צפויים להיעזר בכלבים שאומנו להריח חומרי הצתה. עוד לפני חקירת שירותי הכיבוי, אמרו הבוקר במשטרה כי על פי החשד מדובר בהצתה.

   

  בחודשים האחרונים היו באזור הצפון מקרים רבים של הצתות  במסגרת מה שמכונה טרור חקלאי. בין השאר הוצתו מתבנים, מערומי חציר בשדות, קומביינים ובתי אריזה. החקלאים מותחים ביקורת קשה על היעדר אכיפה אפקטיבית בתחום ומציינים את הקלות הבלתי נסבלת של ביצוע הטרור החקלאי, שגרם לעשרות מגדלים – בעיקר במגזר הפרטי – לנטוש את התחום, דבר שגורם לאובדן אדמות.

   

  בעקבות לחץ החקלאים והדיווחים הרבים בתקשורת קיים גלעד ארדן, השר לביטחון פנים, דיון בנושא בכנסת. אתמול קיימה ועדת הכלכלה של הכנסת, בראשות ח"כ איתן כבל מהמחנה הציוני, דיון בנושא הטרור החקלאי בנוכחות המפכ"ל, רנ"צ רוני אלשיך. הוא אמר בדיון כי הפשיעה החקלאית מהווה אחוז קטן מכלל עבירות הרכוש, אולם השפעתה על החקלאים גדולה ביותר. מפקד מג"ב אמר בדיון כי חלה עלייה של עשרות אחוזים בפעילות, וכי במקביל חל גידול בדיווחים של החקלאים על הגניבות.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: דוברות כבאות איחוד והצלה צפון
  המתבן בכדורי
  צילום: דוברות כבאות איחוד והצלה צפון
  מומלצים