שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  "עשו צחוק מתפילין": תלונות נגד "ארץ נהדרת"

  המערכון שבו דמותו של השר נפתלי בנט הופיעה עם קוקיות עשויות מתפילין עורר זעם בקרב צופים, שהתלוננו על "ביזוי קודשי ישראל". הרשות השנייה: "נעשתה כאן טעות בשיקול הדעת שהובילה לפגיעה קשה ברגשות ציבור רחב"

  "ביזוי דת בפריים טיים": הסערה סביב מערכון התפילין ששודר אמש ב"ארץ נהדרת" נמשכת. הרשת געשה הבוקר (יום ה') בנושא וטענות נשלחו למשרדי נציב תלונות הציבור של הרשות השנייה.

   

  "הרשות השנייה רואה בביזוי סמליים דתיים, של כל הדתות כמעשה חמור", נמסר מהרשות, "על אף שקיימת חשיבות עליונה לחופש הביטוי והיצירה, על אחת כמה וכמה כשמדובר בסאטירה, נראה כי במקרה זה נחצו קווים אדומים. על פניו נעשתה כאן טעות בשיקול הדעת שהובילה לפגיעה קשה ברגשות ציבור רחב, דתי, חילוני ומסורתי בישראל. הוגשה פנייה מהרשות לקשת לצורך בדיקת המקרה".

   

  במערכון ששודר בקשת, חיקה ערן זרחוביץ׳ את שר החינוך נפתלי בנט - עם תפילין על הראש שדמו לקוקיות של הזוכה באירוויזיון נטע ברזילי. באחת התלונות לרשות השנייה נכתב כי "'ארץ נהדרת' עשו צחוק מתפילין", וצופה נוסף כתב: "הזדעזעתי לראות את ביזוי קודשי ישראל בתוכנית 'ארץ נהדרת'. לקחת קופסת תפילין ולשים את זה על הדמות של נפתלי בנט זה פשוט ברמת ביזוי כל מה שקדוש ביהדות. גם בסאטירה חייבים להיות גבולות מסוימים".

   

  צופה אחר התייחס למערכון כ"ביזוי דת בפריים טיים", והוסיף "לקוראן לא היו עושים ככה". אחר כתב כי "מדובר במעשה שפוגע ברגשות רוב הציבור הישראלי שבוחר לשמור על הסמלים היהודיים העתיקים ביותר של עם ישראל. קודשי ישראל אינם אובייקט ללעג".

   

   

  לאחר השידור אמש זעמו על התוכנית פוליטיקאים בכירים. שר הפנים אריה דרעי כינה את המערכון "מחפיר" וכתב "לו דבר שכזה היה מוצג באחת ממדינות העולם, היו כולם זועקים אנטישמיות. אבל דווקא כאן, במדינת היהודים, עובר דבר כזה בשתיקה. בושה!". גם סגן שר הבריאות יעקב ליצמן הביע זעזוע, ובנט עצמו כתב על החיקוי: "עליי תצחקו כמה שתרצו, אבל על תפילין וקודשי ישראל - לא". הרב הראשי לאו הצטרף לביקורת על התוכנית ואמר כי "הם עוברים את הגבולות".

   

   

  גם ברשתות החברתיות היה מי שכעס על המערכון המדובר: "יש ב'ארץ נהדרת' מערכונים טובים ויש חסרי טעם, אתמול זה היה טעם רע", כתב גולש. אחרת כתבה כי "לבזות תפילין זו חציית קו אדום גם בתוכנית סאטירה".

   

  מהפקת התוכנית נמסר אמש: "המערכון עסק, בין היתר, בזכייתה של נטע ברזילי באירוויזיון ובעיסוק הציבורי הנרחב בנושא. התסרוקת המזוהה של נטע שולבה על ראשי חלק מהדמויות המשתתפות במערכון, בווריאציות שונות. לא היתה כל כוונה לפגוע או לבזות".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים