שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  הפלסטינים למדינות ערב: החזירו שגרירים מארה"ב

  בדיון דחוף בקהיר קרא שר החוץ הפלסטיני לעולם הערבי להחזיר שגרירים מוושינגטון, בגלל העברת השגרירות לירושלים: "ארה"ב מאפשרת לישראל להמשיך בפשעים נגדנו". מזכ"ל הליגה הערבית הזהיר את המדינות שילכו בעקבות ארה"ב: "נבחן מחדש את היחסים"

  הליגה הערבית קיימה היום (ה') דיון דחוף בעקבות ההחלטה להעביר את השגרירות האמריקנית לירושלים, והמהומות ברצועת עזה. בדיון קרא שר החוץ הפלסטיני לארצות ערב להחזיר שגרירים מארה"ב - שמאפשרת לישראל "להמשיך בפשעיה" נגד הפלסטינים.

   

  "מדינות ערב לא ייפגעו אם יחזירו באופן קולקטיבי את השגרירים מוושינגטון לבירותיהן להתייעצות", אמר ריאד אל-מאלכי, בכנס שרי החוץ של חברות הליגה הערבית בקהיר.

  שר החוץ הפלסטיני ריאד אל מאלכי (צילום: AFP)
  שר החוץ הפלסטיני בקהיר(צילום: AFP)
    

  "העמדה האמריקנית מעניקה לישראל את האפשרות להמשיך את הפשעים נגד העם הפלסטיני. ארה"ב נוטה באופן ברור לטובת ישראל. אנו קוראים לפעולה ערבית שתתמודד עם ההשלכות של העברת השגרירות לירושלים", אמר שר החוץ הפלסטיני.

   

  "אנו דורשים להתחייב להחלטות הליגה הערבית, שקובעות כי יש לנתק את היחסים עם כל מדינה שתעביר את השגרירות שלה לירושלים. כמו כן, אנו קוראים לספק הגנה בינלאומית לעם הפלסטיני ולחקור את פשעיה של ישראל ברצועת עזה", הוסיף השר.

  הליגה הערבית קהיר מצרים (צילום: AFP)
  דיון דחוף בקהיר(צילום: AFP)

  מזכ"ל הליגה הערבית, אחמד אבו אל-רייט, גינה את העברת השגרירות ואמר שאין לה תוקף משפטי. "החלטת ארה"ב בטלה וחסרת השפעה משפטית, גם כעת וגם בעתיד. ההחלטה תכניס את האזור למתיחות", אמר. בעקבות ארה"ב העבירה גווטאמלה את השגרירות לירושלים. רומניה ופרגוואי שוקלות את ההחלטה.

   

  הדיון בקהיר נערך לבקשת סעודיה. כאמור, בנוסף להחלטה האמריקנית שוחחו שרי החוץ של חברות הליגה הערבית גם על המצב ברצועת עזה. "אנו קוראים לחקירה בינלאומית של פשעי ישראל בעזה", אמר אבו אל-רייט.

  בנימין נתניהו שרה נתניהו טקס פתיחת שגרירות ארה
  בטקס הפתיחה של השגרירות האמריקנית(צילום: עמית שאבי)
    

  בדיון בקהיר חזר שר החוץ הסעודי, עאדל אל-ג'ובייר, על עמדת מדינתו לפיה העברת השגרירות האמריקנית לירושלים מפרה את הדין הבינלאומי והחלטות הקהילה הבינלאומית. שר החוץ של ירדן, איימן א-ספדי, אמר בנאומו: "בלי מימוש זכויות העם הפלסטיני לא יהיה שלום וביטחון באזור".

   

  שר החוץ המצרי סאמח שוכרי אמר כי "המשך הכיבוש הישראלי הוא המקור למשבר ולמצבו הקשה של העם הפלסטיני. העברת כל שגרירות שהיא לירושלים היא צעד לא חוקי".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים