שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  לאחר שישה ימים: חודשה אספקת הגז והסולר לעזה
  ביום שישי האחרון גרמו מתפרעים פלסטינים נזק של כעשרה מיליון שקלים לצינור הגז במעבר כרם שלום. היום, לאחר עבודות תיקון, הועברו לרצועת עזה 12 מיכליות של סולר ומיכלית גז. במקביל, הסתיימה עבודת תיקון הצנרת שנפגעה

  לאחר שישה ימים שבהם הושבת מעבר כרם שלום בשל הפגיעה החמורה וההשחתה של צינורות הגז והדלק במעבר הפלסטיני, המשמשים להעברת גז ודלק לשימוש התושבים ברצועת עזה, על-ידי מפגינים פלסטינים - חודשה הערב (יום ה') אספקת הגז והסולר לרצועת עזה דרך המעבר.

   

  השחתה והצתה של מעבר כרם שלום (צילום: דובר צה
  האש במעבר ביום שישי(צילום: דובר צה"ל)

   

  רשות המעברים במשרד הביטחון, בתיאום יחידת תיאום פעולות הממשלה בשטחים ובאמצעות מנהלת התיאום והקישור לרצועת עזה, חידשו את תפקוד מערך הגז והסולר במעבר כרם שלום.

   

  עבודת תיקון צנרת העברת הגז הסתיימה עם הצפי שהמערכת תוחזר ליכולת חלקית אחרי חג השבועות. היום הועברו אל תוך רצועת עזה 12 מיכליות של סולר ומיכלית אחת של גז, שהועברה כניסיון הזרמה. אם לא יהיו דליפות ביום שני אחרי החג, ההזרמה לרצועה תימשך.

  הרס מעבר כרם שלום הוצת צדו הפלסטיני רצועת עזה ()
  הנזק במעבר

  הרס מעבר כרם שלום הוצת צדו הפלסטיני רצועת עזה ()

  ביום שישי, במהלך התפרעויות של פלסטינים בגבול רצועת עזה, השחיתו והציתו מאות מהם כמה מוקדים בצדו הפלסטיני של מעבר הסחורות בכרם שלום. הם פגעו בצינורות המובילים גז מישראל לרצועת עזה, צינורות שאמורים לשרת דווקא את הפלסטינים ולדאוג לרווחתם.

   

  בצה"ל אמרו כי זו הפעם השנייה בימים האחרונים שמתפרעים פלסטינים פוגעים בציוד שנועד לסייע להם, בכלל זה ציוד הומניטרי ממדינות שונות בעולם. בצה"ל האשימו את חמאס ואמרו כי הוא האחראי לכל המתרחש ברצועת עזה – מעל הקרקע ומתחתיה. עלות צינור גז היא כעשרה מיליון שקלים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: דובר צה"ל
  האש ביום שישי במעבר כרם שלום
  צילום: דובר צה"ל
  מומלצים