שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  אביו של הצעיר שהתאבד: "אדישות סוכן השב"כ הרגה אותו"

  בני משפחתו של הצעיר הבינו לאחר התאבדותו שהיה מודיע של השב"כ. האב זועם: "הידיעה שהוא דיבר עם הסוכן ובקלות חיי בני היו יכולים להינצל גורמת לי כאב לב עצום. יש פה רשלנות פושעת. אנשים צריכים לתת את הדין"

   

  אביו של הצעיר שהתאבד: "הפקירו אותו"

  אביו של הצעיר שהתאבד: "הפקירו אותו"

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  אדישותו של סוכן שב"כ היא שהרגה את בני - כך טוען הבוקר (ו') אביו של א', צעיר ממאחז חוות גלעד ששם קץ לחייו לאחר שיחה עם מפעילו בשב"כ. 

   

  הבן התאבד לפני כחודש וחצי, בביתו שבמאחז. "אפילו חתול ברחוב שנתקע על חבל או גג גורם לאנשים להזעיק עזרה, אז הבן שלי לא?! איך בשיחה של 50 דקות הסוכן לא תופס את עצמו ומבין שהבן שלי מתכוון לשים קץ לחייו?", תהה האב השבור. 

   

  הוא סיפר עוד: "הגיעו אליי הביתה שני שוטרים ולקחו אותי ואת אשתי לחדר, שם אמרו לנו שמצאו את הבן שלנו תלוי. הייתי בהלם טוטאלי. אי אפשר להסביר בכלל מה מרגישים בסיטואציה כזו".

   

  לאחר הלווייתו של א' גילו בני משפחתו כי הוא שימש כמודיע של השב"כ בקרב נערי גבעות בשומרון. "אנשים בחוות גלעד ספרו לי שהוא היה קשור בשב"כ. החלטנו לבדוק מה קדם להתאבדות, לקחנו את הטלפון הנייד שלו מהמשטרה ושם שמענו הקלטות של שיחות בין הבן שלי לבן המפעיל בשב"כ. הוא אומר לו באופן מפורש שהוא שבור לאחר שנפרד מחברתו ובכוונתו לשים קץ לחייו. זה המם אותנו".

   

  בשיחה שניהל א' עם נציג השב"כ, הוא סיפר לו על הקושי שלו בעקבות אהבה נכזבת ואמר: "הייתי רוצה להתאבד, אין לי פשוט אומץ. בשעה האחרונה הייתי עם חבל על הצוואר". בתגובה ענה לו נציג השב"כ: "תעיף את הדבר הזה מהבית, אני רוצה אותך חי". כ-20 דקות לאחר סיום השיחה, תלה א' את עצמו בבית וגופתו נמצאה בבוקר שלמחרת.

   

  הצעיר מהשומרון שהתאבד והיה בשירות השב
  הצעיר מהשומרון שהתאבד

  לכל אורך השיחה, שארכה כ-50 דקות, הסביר א' כי הוא מצוי בקושי רגשי בעקבות הפרידה מחברתו. במקביל ניסה נציג השב"כ לעודד אותו בשלל דרכים וכמובן להניא אותו מלהתאבד. בין היתר הקריא א' לנציג השב"כ הודעות טקסט שלו ושל חברתו לשעבר. בשלב מסויים אמר א', "בא לי למות בפיגוע". הוא אף ציין שם של מכר שנרצח בפיגוע. "אני לא עושה את זה (התאבדות - א.ב.ק) כי אין לי אומץ, כי אני מפחד מהכאב של הסכין", אמר.

   

  האב הוסיף: "לא ברור לי מה היה שם? אם הסוכן מכיר אנשים ביישוב, תגיד להם משהו, אתה מדבר איתו ובאותו זמן תזעיק עזרה שיקפצו אליו, שיראו מה איתו. כל השיחה הזו הוא זועק לעזרה. הידיעה שהוא דיבר עם הסוכן ובקלות חיי בני היו יכולים להינצל גורמת לי כאב לב גדול. עצום. יש פה רשלנות פושעת. אנשים צריכים לתת את הדין", אמר.

   

  משירות הביטחון הכללי נמסר בתגובה כי הארגון לא מוסר מידע אודות פעילותו האופרטיבית "ואין בכך בכדי לאשר את המידע שפורסם. מכלל המידע שברשותנו עולה כי המנוח החליט לשים קץ לחייו נוכח סיבות אישיות מצערות".

   

  עוד מסרו: "אנו משתתפים בצער המשפחה ומצרים על כך כי גורמים אינטרסנטיים עושים שימוש במותו של המנוח כדי לתקוף את השירות, כחלק מניסיון לפגוע בשירות ובפעילותו.שירות הביטחון הכללי ימשיך לפעול למימוש ייעודו למען ביטחון המדינה".

   

  עו"ד איתמר בן גביר מייצג את בני המשפחה. הוא פנה ליועמ"ש ולפרקליט המדינה בדרישה לפתוח בחקירה. לדבריו, "הכתובת הייתה על הקיר. דקות ספורות לאחר סיום השיחה שם המנוח ז"ל קץ לחייו בתלייה, באמצעות אותו החבל המדובר בהתנהלות קשה ביותר, רשלנות פושעת של איש שב"כ שבמקום לערב את כלל הגורמים הרלוונטיים, לא מצא לנכון לעשות דבר ולמעשה רשלנותו גרמה למותו של המנוח. כל אדם סביר היה פועל בצורה שונה ולכל הפחות היה מזעיק כוחות או לחלופין מגיע בעצמו – אלא שהמפעיל גרם למותו".  

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים