שתף קטע נבחר

מאסר על תנאי לאם שהזריקה חומר לבנה

גזר הדין ניתן לאם שנתפסה בבית החולים שיבא בתל השומר כשהיא מזריקה חומר לגופו של הפעוט. 8 חודשי מאסר על תנאי בגין עבירה של תקיפה הגורמת לחבלה לילד חסר ישע נגזרו על האם ועוד שישה חודשים על תנאי בגין עבירת תקיפה ללא חבלה

 

בית משפט המחוזי בתל אביב גזר היום (ב') מאסר על תנאי על האם שתקפה את בנה בן ה-4 בפרשה הקשה שנחשפה בבית החולים שיבא בתל השומר. גזר הדין ניתן במסגרת הסדר טיעון בין הצדדים שכלל הסכמה על העונש, כשהשיקול מצד הפרקליטות נקשר בטובת שאר ילדי המשפחה.

 

האם הורשעה בתקיפת קטין על ידי אחראי שגורמת חבלה של ממש ובתקיפה בנסיבות מחמירות. סעיף ההתעללות שיוחס לה תחילה הוסר. במסגרת גזר הדין הושת עליה עונש של שמונה חודשים על תנאי בעבירה של תקיפה הגורמת חבלה לילד חסר ישע ושישה חודשי מאסר על תנאי על עבירת תקיפה ללא חבלה.

 

מפרקליטות מחוז תל אביב נמסר כי "הנאשמת נמצאת כיום בהליך טיפולי. במקרים המתאימים, על מנת שלא לגדוע את ההליך שבו החלה, וכאשר הפרקליטות סבורה כי הליך שכזה יכול לתרום בצורה ניכרת לשיקומו ולטובתו של הקטין הנפגע, כמו גם לטובתם של הילדים האחרים במשפחה, תעדיף הפרקליטות את המשכו של הליך שיקום וטיפול ולא לבקש למצות את הדין עם הנאשמת".

ההורים בדיון הארכת מעצר בשנה שעברה (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
ההורים בדיון הארכת מעצר בשנה שעברה(צילום: מוטי קמחי)

סיפור ההתעללות שיוחס תחילה לשני ההורים נחשף לפני למעלה משנה בבית החולים. בכתב האישום המקורי, שהוגש נגדם במרס 2017, יוחסו לאב מלבד עבירת ההתעללות גם שתי עבירות של מעשים מגונים. משפטו של האב טרם הסתיים. האם הואשמה בין היתר בתקיפת קטין ובהתעללות בקטין חסר ישע. האם תידרש להמשיך תהליך שיקומי שהחלה לפני כמה חודשים. ההתקדמות תדווח לבית המשפט, ואם האם לא תעמוד בתוכנית ניתן יהיה לבקש לגזור עליה עונש אחר.

 

תקיפת הילד נחשפה לאחר שהוא אושפז בבית החולים שש פעמים. לפי כתב האישום המקורי, כשהאם ישנה במיטה הסמוכה למיטתו של הפעוט, ביצע האב מעשים מגונים בבנו. נטען כי במהלך האשפוז, בהזדמנויות רבות, תקפה האם את הפעוט על ידי הזרקת מים עם מלח שולחני וכן אמפולות של סודיום כלוריד לעירוי של בנה. עקב המעשים הללו שלשל הפעוט, חומו עלה ונגרמו תנודות ברמת הנתרן בדמו.

 

חודש לאחר מכן הזריקה האם לפעוט מים עם מלח בכמות שהעלתה את רמת הנתרן בדמו בצורה קיצונית, והוא הועבר לטיפול נמרץ. עוד נטען בכתב האישום כי במספר מקרים, ובלי אישור הצוות המטפל, הכניסה האם לעירוי של הפעוט אמפולות שהכילו סודיום כלוריד בריכוז של 0.9%, כלומר תמיסת מים עם מלח.

 

בעקבות מעשיה המתמשכים של האם נגרמו לפעוט חבלות של ממש כיוון שרמת הנתרן בגופו עלתה תדיר. הדבר פגע באופן חמור בבריאותו ואילץ את הצוות הרפואי לנקוט פעולות שונות על מנת לאזן את מצבו.

 

האם הסבירה בחקירתה שהזריקה מלח "כדי לעורר את הפעוט". כמו כן טענה שאין נזק בהזרקת אמפולות של סודיום כלוריד והוסיפה כי "אינה יכולה לסבול שהרופאים אומרים לה מה לעשות". עוד ציינה כי הזריקה את החומרים לבנה כשהייתה עצבנית, ומכיוון ש"רצתה שהפעוט ירגיש שהיא מטפלת בו". הפעוט אושפז מספר רב של פעמים בשנה שעברה בשל אותם סימפטומים ומבלי שניתן לכך הסבר רפואי מניח את הדעת.

עורכי הדין יהודה פריד וטל גבאי ()
עורכי הדין יהודה פריד וטל גבאי

 

מעורכי הדין המייצגים את האם, טל גבאי ויהודה פריד, נמסר: "הסדר הטיעון מאמץ את גרסת ההגנה לפיה המעשים אשר בוצעו על ידי האם כלפי בנה לא נעשו על רקע של התעללות אלא מתוך מצוקה נפשית וחוסר אונים של אם אשר מתמודדת באופן יום-יומי עם מצבו הרפואי הקשה של הילד, אשר מחייב אשפוזים תדירים בבתי חולים מיום לידתו. חשוב לציין, כי החל מראשית ההליך האם בחרה לקחת אחריות על מעשיה, עברה כברת דרך טיפולית משמעותית, והעובדה שהמאשימה אפשרה את המתווה הטיפולי ראויה בהחלט להערכה."

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
האם שהורשעה
צילום: מוטי קמחי
מומלצים