שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  החיבוק ההיסטורי של האפיפיור להומו: "אלוהים ברא אותך ככה"
  להט"בים ברחבי העולם אומרים כי הפגישה הפרטית שבה הודה האפיפיור כי הנטייה המינית מולדת ואמר לגבר הומו "אני אוהב אותך כמו שאתה, וגם אלוהים" - היא ציון דרך משמעותי לקהילה. פעילים למען שוויון זכויות: "הצעד יגרום לגייז להרגיש רצויים בכנסייה"

  ארגוני להט"ב ברחבי העולם כולו שיבחו היום (ב') את האפיפיור פרנסיסקוס בעקבות הדיווח שלפיו אמר לגבר הומו "אלוהים ברא אותך ככה" והבהיר לו כי הוא מקבל אותו כפי שהוא. ארגונים למען זכויות הקהילה הגאה אומרים כי דבריו של האפיפיור, שלא פורסמו רשמית אולם הוותיקן נמנע מלהכחישם, הם סימן נוסף לרצון של פרנסיסקוס לגרום להומואים וללסביות להרגיש אהובים ורוציים בכנסייה הקתולית.

  אפיפיור פרנסיסקוס פרנציסקוס אמר ל הומו אלוהים ברא אותך ככה ()
  האפיפיור פרנסיסקוס הראשון. לפני חמש שנים הדהים: "מי אני שאשפוט?"

  חואן קרלוס קרוס, שחשף פרשת ניצול מיני על-ידי כמרים בצ'ילה שטויחה במשך זמן רב, סיפר בימים האחרונים כי במפגש שקיים לאחרונה עם האפיפיור בוותיקן דיבר עם האפיפיור על היותו הומו. לדבריו סיפר לו כיצד בישופים בצ'ילה ניצלו את נטייתו המינית כדי לאיים עליו ועד כמה גדול היה הכאב שהאיומים האלה גרמו לו. לדבריו האפיפיור השיב: "תראה, חואן קרלוס, האפיפיור אוהב אותך כמו שאתה. אלוהים ברא אותך ככה והוא אוהב אותך".

  חואן קרלוס קרוס ה אפיפיור פרנסיסקוס פרנציסקוס אמר לו הומו אלוהים ברא אותך ככה ()
  חואן קרלוס קרוס, שחשף את פרשת הכמרים בצ'ילה. "האפיפיור אמר לי 'אני אוהב אותך ככה'"

  התורה הרשמית של הכנסייה הקתולית קוראת לכבד ולאהוב הומואים ולסביות, אבל היא עדיין מחשיבה את ההומוסקסואליות לדבר הטומן בחובו "הפרעה מהותית". מאז כניסתו לתפקיד ב-2013 עשה האפיפיור מאמצים כבירים כדי לגרום לגייז להרגיש בנוח בכנסייה הקתולית, ובסוף אותה השנה אף ניפק את האמירה ההיסטורית "מי אני שאשפוט?" כשנשאל על יחסו ללהט"בים. הוא הדגיש כי גם גייז וטרנסג'נדרים הם ילדיו של אלוהים, אהובים על-ידיו וראויים לליווי של הכנסייה.

  חואן קרלוס קרוס ה אפיפיור פרנסיסקוס פרנציסקוס אמר לו הומו אלוהים ברא אותך ככה ()
  הכנסייה לא מכחישה. חואן קרלוס קרוס

  פרנסיס דברנרדו, מנכ"ל ארגון New Ways Ministry הפועל לקידום שוויון ללהט"בים קתולים, אמר היום כי דבריו של האפיפיור יוצאים מן הכלל ויעשו שירות טוב מאוד. "היה טוב בהרבה אילו הוא היה משמיע את ההצהרות האלה בפומבי, כי להט"בים צריכים לשמוע את המסר הזה ממנהיגיהם הדתיים, מהמנהיגים הקתולים", אמר.

   

  הכומר ג'יימס מרטין, שספרו "לבנות גשרים" קורא לכנסייה למצוא דרכים חדשות לעזור ללהט"בים, אמר כי אף שדבריו של האפיפיור נאמרו בפגישה פרטית הם משמעותיים מאוד: "האפיפיור אומר כל מה שביולוג או פסיכולוג מכובד יגיד לך – אנשים אינם בוחרים את נטייתם המינית". לדבריו אחד הפגמים הגדולים של הכנסייה הוא העובדה שקתולים רבים אינם נכונים להכיר בכך שנטייה מינית אינה ניתנת לבחירה. מרטין אומר כי חוסר הנכונות הזה גורם ללהט"בים לחוש אשמה על דבר שאין להם שליטה בו.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  האפיפיור פרנסיסקוס. עכשיו מבקשים: "תצהיר בפומבי"
  מומלצים