שתף קטע נבחר

מתנחל לממשלת שווייץ: "העבירו את השגרירות לירושלים"

עו"ד נתי רום, תושב מאחז אש קודש וראש ארגון "לב העולם", קידם עם מפלגה שווייצרית עצומה שקוראת לממשל בברן להעביר את השגרירות מתל אביב לירושלים: "אנשים שרואים את הצביעות הגדולה מול ישראל לא עומדים מנגד"

 

 

ארצות הברית, גואטמלה ופרגוואי כבר העבירו את השגרירויות שלהן לירושלים - וכעת מצטרף למאבק הדיפלומטי בנושא גם מתנחל מבנימין. עו"ד נתי רום, תושב מאחז אש קודש, פועל בימים אלה כדי להעביר את שגרירות שווייץ בישראל מתל אביב לעיר הבירה.

 

ברקע טקס חנוכת שגרירות ארצות הברית בשכונת ארנונה בשבוע שעבר, פנו אנשי ארגון "לב העולם" שאותו הקים רום למפלגת האיחוד הדמוקרטי בשווייץ על מנת לקדם את העברת שגרירותה לירושלים.

 

אנשי הארגון, שעוסק בהסברה ישראלית, ניסחו יחד עם המפלגה השווייצרית עצומה שהוגשה למשרד החוץ בברן בדרישה להעביר את השגרירות מתל אביב.

נתי רום תושב אש קודש אשר מבקש להעביר את שגרירות שוויץ מתל אביב לירושלים (צילום:
"שומעים קולות של אנשים שרוצים להפסיק את המדיניות הצבועה". רום(צילום: "לב העולם")

"צריך להבין שיש המון אנשים שרואים את הצביעות הגדולה בהתנהלות מול ישראל, והם לא עומדים מנגד", אמר רום. "הם תומכים בישראל וארגון 'לב העולם' נפגש איתם כל הזמן. אנחנו שומעים קולות הולכים ומתחזקים, של אזרחי מדינות שונות, להפסיק את המדינות הצבועה כלפי מדינת ישראל".

 

על העצומה שהעבירה מפלגת האיחוד הדמוקרטי של שווייץ למשרד החוץ המקומי חתמו כ-20 אלף בני אדם. המפלגה, שנוסדה ב-1975, היא לאומית-שמרנית וחבריה מצהירים כי מיום היווסדה היא פעלה להעביר את השגרירות בישראל לירושלים. הקווים המנחים במדיניות המפלגה מושתתים על ערכי התנ"ך, והמפלגה נוקטת עמדות שמרניות בתחומי משפחה, חברה וחינוך.

 

בנוסף לחתימות הועברו למשרד החוץ השווייצרי גם חבילות מוצרים מיהודה ושומרון, ובכללם שמן, יין ושוקולד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים