שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  ועדת פרס התיאטרון: "שרת התרבות ומנהלי הבימה יוצאים במתקפה מתואמת"

  אחרי שבתיאטרון הבימה הודיעו על פרישה מטקס פרסי התיאטרון, ושרת התרבות ציינה כי הגיע הזמן ל"קריאת השכמה של מנהלי הפרס", כעת מגיבה ועדת הפרס: "מצרים על כך ששרת התרבות ומנהלי התיאטרון הלאומי הבימה בחרו לצאת במתקפה מתואמת על טקס פרס התיאטרון"

  לאחר שאתמול (ב'), ארבעה ימים לפני טקס פרסי התיאטרון, פורסם ב-ynet שתיאטרון הבימה הודיע על פרישה מהטקס החל מהשנה הבאה, כעת מגיעה התגובה: "ועדת הפרס מצרה על כך ששרת התרבות ומנהלי התיאטרון הלאומי הבימה בחרו לצאת במתקפה מתואמת על טקס פרס התיאטרון".

   

  הסיבה הרשמית לעזיבת התיאטרון היא העלויות הכספיות, כפי שעלה ממכתב שנשלח מהתיאטרון אתמול אל הנהלת הטקס, אך מקורבים לתיאטרון מסרו כי "ישנם חילוקי דעות עם ועדת הפרס ועם המנכ"ל בענייני ניהול והחלטות". גם שרת התרבות מירי רגב מסרה: "טקס פרסי התאטרון הישראלי חייב לכלול את כולם ולא רק את התיאטראות הגדולים. הגיעה העת לקריאת השכמה של מנהלי הפרס".

   

  תיאטרון הבימה (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  תיאטרון הבימה(צילום: מוטי קמחי)

  וזו התגובה המלאה של ועדת הפרס לדבריה של רגב: "תחרות פרס התיאטרון נערכת זה למעלה מ-20 שנה על ידי עמותה שנוסדה על ידי התיאטראות הרפרטואריים. מטרתה להעלות על נס את הישגי התיאטרון הישראלי בכל שנה, ולתת פרסים ליוצרים ולשחקנים המצטיינים. החברות בעמותה היא וולנטרית, כל תיאטרון שאינו חבר בעמותה ואשר נתמך על ידי משרד התרבות רשאי להצטרף בכפוף לתשלום דמי חבר על פי תקנון העמותה. ועדת הפרס הינה שלוחה של הנהלת העמותה ופעילותה נעשית על פי תקנון הפרס כפי שנקבע על ידי העמותה".

   

  ועוד הוסיפה: "ועדת הפרס מצרה על כך ששרת התרבות ומנהלי התיאטרון הלאומי הבימה בחרו לצאת במתקפה מתואמת על טקס פרס התיאטרון, ארבעה ימים לפני מועד הטקס הקרוב. הטקס יתקיים במועדו בתיאטרון הבימה כמתוכנן ובמלואו ביום שישי הקרוב. אולם רובינא יהיה מלא עד אפס מקום באנשי תיאטרון שיבואו לחלוק כבוד לכל המועמדים ולכל הזוכים".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: טל שחר
  תיאטרון הבימה
  צילום: טל שחר
  לאתר ההטבות
  מומלצים