שתף קטע נבחר

"חשד כי קובי טריביטש מעלים הכנסות"

המנהל המיוחד לנכסי קובי טריביטש, מייסד טיב טעם המצוי בהליך פשיטת רגל, מתנגד לבקשתו לשלם לנושיו 1,000 שקל בחודש במקום 8,000. "אין זה מתקבל על הדעת, שעה שטריביטש תחת צו כינוס, שהוא ומשפחתו יתגוררו בבית בצפון ת"א בשכירות של 15.4 אלף שקל"

הצרות של איש העסקים קובי טריביטש, מי שהיה בעבר הבעלים של רשת "טיב טעם" ונכנס להליך פשיטת רגל , נמשכות. המנהל המיוחד לנכסיו, עו"ד אופיר פדר, הודיע אתמול (ג') לבית המשפט המחוזי כי הוא מתנגד בתוקף לבקשתו של טריביטש להקטין את התשלומים לנושיו שהוטלו עליו, מסך של 8,000 שקל בחודש לסכום של 1,000 שקל בלבד. כך פורסם הבוקר ב"ידיעות אחרונות".

 

"בקשתו של החייב לא זו בלבד כי אינה מוצדקת, אלא אף מקוממת ומעלה ספקות רבים באשר לתום ליבו ורצונו האמיתי לפרוע חובותיו כלפי נושיו... טריביטש טרם שילם ולו שקל אחד לקופת הכינוס", ציין עו"ד פדר בפני בית המשפט והוסיף: "עולה חשד סביר כי החייב למעשה מעלים הכנסות ו/או חסכונות מעיניו של בעל התפקיד, וכן מבית המשפט".

 

עוד הוסיף עו"ד פדר בעמדתו לבית המשפט כי "אין זה מתקבל על הדעת, שעה שטריביטש מצוי תחת צו כינוס, כי הוא ובני משפחתו ימשיכו להתגורר בבית פרטי בצפון תל אביב וישאו בדמי שכירות בסך 15,400 אלף שקל, וטוב היה עושה החייב אילו החל בחיפוש אחר מקום מגורים חלופי אשר ישקף את מצבו הכלכלי".

 

מייסד טיב טעם: אני לא יכול לעמוד בהחזרים לנושים

מייסד טיב טעם ישלם 8,000 שקל בחודש עבור חובות של 20 מיליון

 

מייסד טיב טעם, קובי טריביטש (צילום: אביגיל עוזי) (צילום: אביגיל עוזי)
מייסד טיב טעם, קובי טריביטש(צילום: אביגיל עוזי)

 

טריביטש פנה לאחרונה לבית המשפט בבקשה להכריז עליו פושט רגל, לאחר שנקלע לטענתו לחובות בסך של כ-20 מיליון שקל. לאחר מכן ביקש להקטין את התשלום החודשי לקופת הכינוס, מסכום של 8,000 שקל שהושת עליו לסך של 1,000 שקל לתקופה שלא תעלה בשלב זה על שישה חודשים, וזאת עד אשר הוא ימצא עבודה.

 

החברים שילמו את שכר הדירה

כאמור, המנהל המיוחד, שחקר את טריביטש, הודיע אתמול לבית המשפט כי הוא מתנגד לכך. לטענתו, בחקירתו נשאל טריביטש ממתי אינו מכניס משכורת למשק הבית, והוא השיב כי מזה ארבע שנים אינו מרוויח דבר למעט משכורת בסך 3,000 שקל. למעשה, על פי טענת המנהל המיוחד, טריביטש טוען כי מזה ארבע שנים נעזר בבני משפחתו ובחבריו "על מנת לקיים את אורח החיים הראותני בו הוא חי, אולם משנכנס להליכי פשיטת רגל – אינו מוכן עוד להעזר בהם".

 

לטענת המנהל המיוחד, על פי גירסת טריביטש האחרונה מלוא סכום השכירות על הבית בצפון תל אביב שולם זה מכבר על ידי חבריו עד ליוני 2018, בסכום פנטסטי העולה על סך של כ-92 אלף שקל. המנהל המיוחד טוען כי סך הוצאות הבית של טריביטש, המונה חמש נפשות, עומד על כ-30.9 אלף שקל בחודש, כאשר מחצית מהוצאות אלו נובעות מדמי השכירות בסך של 15,400 אלף שקל.

 

עוד נטען על ידי המנהל המיוחד כי סך הכנסות משק הבית של טריביטש מתבססות אך ורק על משכורת רעייתו, ועומדות על סך של כ-15 אלף שקל נטו. עו"ד פדר מציין בפני בית המשפט כי במסגרת חקירתו נשאל טריביטש כיצד ממומן הפער שבין רמת הכנסות משק הבית לבין ההוצאות, פער העומד על סך של כ-15 אלף שקל – "החייב השיב כי בעזרת בני משפחה וחברים".

 

המנהל המיוחד הוסיף כי מצופה מחייב במעמדו של טריביטש להשתכר לכל הפחות סכום המגיע לכ-18 אלף שקל נטו בחודש, ולפיכך ההכנסה המצופה ממשק הבית, כולל משכורת רעייתו, הינה כ-33 אלף שקל בחודש.

 

"אם נלך לפנים משורת הדין לשיטת החייב, ונצא מנקודת הנחה כי צורכי המחייה של משפחתו הינם בסך של כ-15,500 אלף שקל ולסכום זה נוסיף דמי שכירות סבירים של כ-5,000 שקל לכל היותר, נגיע להוצאות מחיה של כ-20,500 אלף שקל בחודש... במצב דברים זה, גם אם החייב ימשיך ברמת חייו הגבוהה, אולם יצמצם אך ורק בהוצאות השכירות – כפי שמצופה ונדרש ממנו – יוכל בנקל לעמוד בצו תשלומים גבוה משמעותית מהסכום בו עומד צו התשלומים כיום", טען המנהל המיוחד.

 

עו"ד איתן ארז, בא כוחו של קובי טריביטש, מסר בתגובה כי "מר טריביטש איננו מתכוון לנהל את ההתדיינות המשפטית מול בעל התפקיד בתקשורת, אלא בבית המשפט. מר טריביטש הינו אדם עתיר זכויות שהעסיק אלפי עובדים, וצר לו שבעל התפקיד מכפישו שוב ושוב על לא עוול בכפו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אביגיל עוזי
קובי טריביטש
צילום: אביגיל עוזי
צילום: Shai Camerini
עו"ד אופיר פדר
צילום: Shai Camerini
מומלצים