שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  קב"ט אל על הוחזר לארץ מלוס אנג'לס. בכיר: "מגבה אותו, הוא לא הטריד מינית"
  לאחר הפרסום ב-ynet שלפיו ארבע עובדות התלוננו כי קב"ט בתחנה בלוס אנג'לס הטריד אותן מינית, פתחה נציבות שירות המדינה בבדיקה. מנהל אגף הביטחון בחברה כתב לעובדים כי הוא תומך בקב"ט: "תלונות אנונימיות - דבר בלתי נסבל"

   

  מטוס אל על. ארכיון (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
  מטוס אל על. ארכיון(צילום: רויטרס)

  כשבוע לאחר שנחשף ב-ynet דבר הטענות של עובדות בתחנת אל על בלוס אנג'לס נגד קצין ביטחון - הוחזר הקב"ט לישראל עד להתבהרות התלונות החמורות כלפיו. בינתיים, אגף המשמעת בנציבות שירות המדינה יבחן את הנושא. כמו כן, למרות שהבדיקה בעיצומה, בחר ראש אגף הביטחון בחברת התעופה לשגר מכתב תמיכה בקב"ט בתפוצת העובדים. "הוא לא הטריד מינית ויש לו את הגיבוי המלא שלי ושל כלל הנהלת האגף", נכתב.

   

  במסגרת התלונות, טענו ארבע עובדות ביטחון בתחנה כי הקב"ט הטריד אותן מינית ופגע בכבודן במסגרת יחסי העבודה בין הצדדים. הן סיפרו כי הוא נגע בהן בניגוד לרצונן והעיר להן הערות בעלות אופי מיני. בנוסף, עובד אחר בתחנה טען כי הושפל בידי הקב"ט על רקע נטייתו המינית. אף שהוחזר לארץ, ב-48 השעות הקרובות צפוי הקב"ט לשוב ללוס אנג'לס.

   

  עובדות בתחנה אמרו למקורביהן כי הן חשות שהנהלת האגף הפנתה להן עורף והחליטה לתמוך בקב"ט - על אף הבדיקה בעניינו. כאמור, ראש אגף הביטחון באל על, מוטי אילני, שיגר מכתב תמיכה בקב"ט. על כך אמרו המתלוננות: "הוא שכח שאנחנו גם עובדות שלו. ההנחה שהוא צודק ואנחנו טועות רק תוביל לכך שנשים יפסיקו להתלונן. יש הבדל בין להגיד למישהו שאתה סומך עליו שאתה תומך בו, לבין לשלוח מכתב שבו נקבע שהוא לא עשה דבר".

  מאיתי בלומנטל ללא קרדיט ()
  המכתב ששלח מנהל אגף הביטחון

  "התלונה הוגשה בצורה אנונימית דרך פנייה לעיתונות", כתב אילני לעובדים. "גם אנחנו בהנהלת האגף שמענו על הנושא מהעיתונות ולא מגורם רשמי כזה או אחר. חשוב להדגיש כי פנייה שכזו מכתימה את אוכלוסיית העובדים והמנהלים, הפועלים להגן על שלום הנוסעים בתעופה הישראלית במקצועיות ובמסירות ראויים להערכה".

   

  מנהל אגף הביטחון: "מבחינתי הקב"ט לא הטריד מינית"

  אילני ציין כי בעקבות הפרסום ב-ynet המריאה ללוס אנג'לס מנהלת יחסי העבודה באגף, האמונה על נושא בדיקת ההטרדות המיניות. המסקנה, לדבריו, היא שלא התרחשה הטרדה מינית מצד הקב"ט.

   

  "ההמלצה הועברה להנהלת אל-על שמבקשת לקיים שיחה עם הקב"ט על מנת למצות את הבדיקה ולסיים את האירוע", כתב אילני והוסיף: "האופן בו ניתן בתלונה אנונימית ללא מיצוי תהליך הבדיקה הינו בלתי נסבל. ברצוני לציין כי מבחינתי ומבחינת ממצאי הבדיקה הקב"ט לא הטריד מינית ויש לו את הגיבוי המלא שלי ושל כלל הנהלת האגף".

  ארכיון (צילום: נתן יעקובוביץ) (צילום: נתן יעקובוביץ)
  ארכיון(צילום: נתן יעקובוביץ)
    

  מדובר באיש הביטחון הבכיר ביותר שמוצב מטעם חברת התעופה הישראלית בנמל התעופה בארה"ב. העובד, בשנות ה-40 לחייו, אחראי, בין היתר, על עובדי מערך הביטחון, סידורי האבטחה ובידוק נוסעים שאמורים לעלות על המטוסים שממריאים לנתב"ג.

   

  לטענת עובדים באל על, הקב"ט ננזף בתחילה והוחלט להשאיר אותו בתפקיד. כשהמתלוננות ביקשו לקבל התייחסות להתנהגותו המינית, אמרה להן אחת מעובדות החברה כי ניתן לפרש אמירות בכמה אופנים כך ש"בפעם הבאה הוא כבר יידע מה מותר ומה אסור לו להגיד".

   

  לאחר חשיפת הפרשייה נמסר מאל על כי "לאחר קבלת התלונות האנונימיות הוחלט לשלוח לתחנה בלוס אנג'לס את הממונה לנושא הטרדות מיניות באגף הביטחון בחברה. מהדו"ח הראשוני שהתקבל בחברה לא עלו ממצאים חד משמעיים בנושא. אי לכך החליטה החברה להעלות את דרג הבדיקה וזו תיערך בקרוב מאוד. ברצוננו להדגיש כי החברה בודקת ברצינות ובאחריות המתבקשת בנסיבות אלה".

   

  בנציבות שירות המדינה אישרו כי הנושא הועבר לאגף המשמעת.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים