שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  התיירים מסתערים על המלונות בתל אביב

  תפוסת שיא במלונות בעיר של 73 אחוזים בשליש הראשון של השנה. בשנתיים האחרונות חל זינוק של 49 אחוזים בלינות של תיירים בתל אביב. אנחנו, הישראלים, דווקא מעדיפים לנפוש בחו"ל

  תל אביב אילוסטרציה (צילום: Shutterstock)
  חוף הים בתל אביב(צילום: Shutterstock)
   

  תל אביב הגיעה לשיא אחוזי תפוסה במלונות, עם כ-73% תפוסה ממוצעת בשליש הראשון של השנה, נתון גבוה משמעותית מיתר הארץ. לפי הנתונים שפורסמו על ידי המחלקה הכלכלית של התאחדות המלונות, התפוסה הארצית הממוצעת עמדה בחודשים ינואר-אפריל על 64.4%, גידול של 6% לעומת התקופה המקבילה אשתקד, וגבוה ב-14% מנתוני ינואר-אפריל 2016.

   

  הסיבה לגידול בתפוסות היא חזרתם של התיירים לישראל. לינות התיירים, שהיוו מעל מחצית מסך הלינות במלונות ברחבי הארץ, גדלו בחודשים ינואר-אפריל ב-19% בהשוואה לאשתקד, ו-49% יותר בהשוואה ל-2016.

   

  לעומת זאת הישראלים, כך מתברר, מעדיפים לנפוש בחו"ל. מספר הלינות בשליש הראשון של השנה היה נמוך באחוז מאז ינואר-אפריל 2017, ונמוך ב-3% מנתוני 2016.  

  תל אביב אילוסטרציה (צילום: Shutterstock)
  שדרות רוטשילד(צילום: Shutterstock)
   

   

  מלון סטאי שנפתח לאחרונה ביפו    (צילום ועריכה: אסף קוזין)

  מלון סטאי שנפתח לאחרונה ביפו    (צילום ועריכה: אסף קוזין)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  ישראלים? לא בטבריה 

  בפילוח לפי אזורים, מתברר שתפוסת המלונות בתל אביב הייתה, כאמור, הגבוהה ביותר (73%) - גידול של 8% בהשוואה לתקופה המקבילה ב-2017, ו-13% בהשוואה ל-2016. אזור ים המלח הציג תפוסה של 69.5%, גידול של אחוז בהשוואה לשנה שעברה ו-2% בהשוואה ל־2016, אך לא בזכות הישראלים. הנתונים מלמדים על ירידה של 2% בלינות ישראלים בהשוואה לשנה שעברה, ו-11% פחות מהשליש הראשון של 2016.

   

  גם לטבריה הישראלים פחות מגיעים, עם צניחה של 18% בלינות בהשוואה לשליש הראשון של 2017, וירידה של 27% בהשוואה ל-2016. נתניה, לעומת זאת, הציגה גידול של 27% בלינות ישראלים בהשוואה לשנה שעברה, וכן הרצליה, עם 21% גידול. בנצרת ובתל אביב היו 4% יותר לינות ישראלים בהשוואה ל-2017.

  אינפו (צילום: shutterstock)
  נתוני לינות תיירים(צילום: shutterstock)
   

  זינוק בתיירות בנצרת

  למעט חיפה עם ירידה של 8% בלינות תיירים, בשאר אזורי הארץ היו גידולים מרשימים: ירושלים (22%), הרצליה (24%), אילת (17%), בזכות הטיסות הישירות מאירופה שנתמכות על ידי משרד התיירות), ים המלח (10%) ונתניה (16%). נצרת זינקה עם גידול של 61% בלינות תיירים בהשוואה לשליש הראשון של שנת 2017, בין השאר הודות לגידול של 16% במצבת חדרי המלון בעיר.

   

  בהתאחדות המלונות מביעים שמחה על נתוני השליש הראשון של השנה, אך באותה נשימה מביעים גם אכזבה מהירידה בלינות הישראלים שאותה מייחסים לירידה במחירי הטיסות בעקבות מהפכת השמיים הפתוחים, שער הדולר הנמוך והתחרות העזה בענף.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים